Photoshop mu? Fireworks mu?

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar Photoshop mu? Fireworks mu? hangisini öğrenmeye başlasam işlevleri aynı diye biliyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Kullanım olarak Fireworks daha basit ama...Ben Photoshop öğren derim :oops:

botett' Alıntı:
Evet arkadaşlar Photoshop mu? Fireworks mu? hangisini öğrenmeye başlasam işlevleri aynı diye biliyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

bende sana şöyle sorular yönelteyim
web tasarım mı?
fotoğraf işleme mi?

photoshop ve fireworks temelde birbirinden farklıdır. eğer web tasarım için kulanacaksan dreamweaver ile uyumlu çalışacaksan fireworks tüm ihtiyacını karşılar.

hayır ben foto edit işine giricem fotoğraflarım üzerinde değişiklikler yapmak istiyorum diyorsan photoshop derim.

senin kullanım amacın önemli olan

eğer öğrenibiliyorsan ikisini de öğren :mrgreen: işine yarar birinde yapamadığını öbüründe yaparsın

ikisi de temelde resim işleme programı gibi ama fireworks daha çok web için grafik üretmede kullanılan bir program . ama iş fotoğraf ve sanatsa kesinlikle photoshop

Aslında Web tasarım için soruyorum ama yeri geldiğinde resimleri düzenlemek mesela bir resmin bulunduğu ortamı değiştirme gibi fireworks bu işi yapar mı acaba...

ama farklı amaçlara itap ediyor bunlar biri düzenleme biri tasarlama amaçlı?????????

botett' Alıntı:
Aslında Web tasarım için soruyorum ama yeri geldiğinde resimleri düzenlemek mesela bir resmin bulunduğu ortamı değiştirme gibi fireworks bu işi yapar mı acaba...

O zaman Fireworks işinizi görür hocam..Hem daha basit.. :roll:

Fireworks ihtiyacın olanları fazlasıyla yapar.
Çok ileri seviye grafik tasarım ve montajlama düşünmüyorsan iş görür.
Kullanımı basittir ve fazla kasmaz. :)

hocam fireworks daha basittir de ama eger siz derseniz yarın bir gün bir ajansta web tasarım üzerine işe gireyim..dersenizz kesinlikle photoshop .. :D

Bence En profesyonel grafik düznleme programlarından birisi photoshop...
fireworkstada kullanışlı araçlar mevcut ama diğeri yinede üstün..

Geri