PDO Resimli İçerik Eklemek İstiyorum ?

Kodla Büyü
Herkese merhaba arkadaşlar uzun zamandır pdo ögreniyorum.Baya ilerleme kaydettim tek bir problemim var admin panelden sitenin ana sayfasına içerik ekliyorum fakat içeriğinin yanında resim yüklemek istedigim zaman onun için ayrı bir php kodu yazmam gerekiyor ve resmi ayrı içeriği ayrı yüklemek zorunda kalıyorum.Benim istedigim tam şu şekilde olsun istiyorum. İçeriği texarea yazarken yazdıktan sonra onun altındada dosya seç komutu ve resmi seçip onun altındaki kaydet tuşuna basarak hem resmi hem yazdıgım içeriğin post edilmesini istiyorum. Resim ayrı içerik ayrı oldugunda 2 adet kaydet yapmak zorunda kalıyorum. Tek kaydet ile ikisini nasıl post edebilirim. Örnek olarak kod gösterebilirmisiniz? Teşekkürler

hocam genel mantık olarak aşağıdaki gibi kod blogunu düzenleyerek yapabilirsiniz. söylediklerinizden anladığım kadarı ile

if ( isset( $_POST[ 'submit' ] ) ) {
$image = new Upload( $_FILES[ 'image' ] );
if ( $image->uploaded ) {

/// resim ile ilgili ayar ve boyutlandırma işlemleri
include ("veritabani.php");
//diğer post ile gelen verileri yeni kayıt ile ekle
// $resid ile kaydın idsini aktar ve aşağıdaki update ile fotoyu kaydet veritabınına
if ( $image->processed ) {

$foto=$image->file_dst_name;
$resid=$_GET['resid'];

$guncelleme = $db->exec("UPDATE adminler SET foto='$foto' WHERE adminid='$resid'");
header("Location: admin.php");
} else {
print 'Bir sorun oluştu: ' . $image->error;
}

hocam genel mantık olarak aşağıdaki gibi kod blogunu düzenleyerek yapabilirsiniz. söylediklerinizden anladığım kadarı ile

if ( isset( $_POST[ 'submit' ] ) ) {
$image = new Upload( $_FILES[ 'image' ] );
if ( $image->uploaded ) {

/// resim ile ilgili ayar ve boyutlandırma işlemleri
include ("veritabani.php");
// $resid ile kaydın idsini aktar ve aşağıdaki update ile fotoyu kaydet veritabınına
if ( $image->processed ) {

$foto=$image->file_dst_name;
$resid=$_GET['resid'];

$guncelleme = $db->exec("UPDATE adminler SET foto='$foto' WHERE adminid='$resid'");
header("Location: admin.php");
} else {
print 'Bir sorun oluştu: ' . $image->error;
}
html form oluşturup text leri yazdıktan sonra altınada resim seç gözat butonu koyup kaydet butonuna bastıktan sonra hem texleri atıcak hem resmi atıcak hocam bu sadece resim güncelleme kodu sanırım

Hocam açıklamalarda yazdım resmi güncellemeden önce kaydı yapabilirsin

Geri