!!! pdf yada jpg halinde kroki

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
normal sayfadan taradığım okul krokisini düzenlenebilir word yada excel dosyası haline getirmek istiyorum...yolu varmıdır? tarayıp word e aktarınca jpg dosya olarak atıyor ciğersiz..sinirime dokundu :shock:

yapan eden varmı arkadaşlar?

taradığınız okul krokisi wordde mi yapılmış, adobe reader ile deneyin, word olarak çıktı alabilirsiniz.

hocam normal a4 kağıdına hazırlanmış kroki..ve ben bunu bilgisayar ortamında düzenlemek istiyorum...o yüzden taradım..pdf olarak kaydettim word e aktarabilmek için..ama word e jpg olarak yapıştırıyo..onu bende yaparım dedim çeviriciye :)
ben bu çizimleri düzenleyebilen bi program varmı onu soruyorum...
krokinin üzerinde gizli yazmasa buraya koyacam 1 sayfasını anlamanız için...gizli yazıyo sanki devlet sırrı...töbe bismillah :-1:

tarayıp worde attım. resim olduğu içinde kopyala yapıştırla paintte düzenleyip çıktısını aldım. öyle düzenleyen bir program yok hocam. bulursanız almak isterim ama.

dörtyol' Alıntı:
tarayıp worde attım. resim olduğu içinde kopyala yapıştırla paintte düzenleyip çıktısını aldım. öyle düzenleyen bir program yok hocam. bulursanız almak isterim ama.

hadi ya :( vardır yaa bu mimarlar napıo? illaki vardır bilmediğimiz bişiler...

onuda deniycem boyutu yüksek indiremiyorum burda..evde var Allahtan..tek umudum o kaldı ama pekte sanmıyorum çeviri yapabileceğini

bahhele' Alıntı:
onuda deniycem boyutu yüksek indiremiyorum burda..evde var Allahtan..tek umudum o kaldı ama pekte sanmıyorum çeviri yapabileceğini

eğer çizimler bilgisayar çizimi ise sorun olacağını sanmam. ama ben genelde bu tarz olaylarda jpeg olarak taryıp photoshopta düzenliyorum en kolay böyle oluyor.

Hocam scannerda taramanın fotoğraf çekmekten bir farkı yok.
Üzerinde değişiklik yapmak için resim editörü kullanmanız şart.
fine reader kroki içinde metin varsa sadece onları düzenlemenizi sağlayebilir.

frtmr' Alıntı:
Hocam scannerda taramanın fotoğraf çekmekten bir farkı yok.
Üzerinde değişiklik yapmak için resim editörü kullanmanız şart.
fine reader kroki içinde metin varsa sadece onları düzenlemenizi sağlayebilir.

meselemde o zaten hocam..içindeki yazıları deişicem sadece...keşke yapsa...eve gidince ilk deneyeceğim şey

Geri