PDF Birleştirme

Kodla Büyü

lemonar

Site Gezgini
Arkadaşlar malumunuz birden fazla pdf dosyasını ard arda birleştirdiğimiz olmuştur. Ancak bana lazım olan bilgi şu; iki tane PDF dosyasını yan yana birleştirmek. İdareci olanların malumudur. Arşivde her 2 sayfası A3 büyüklüğünde olan küçük defterleri vardır. Her bir sayfası ayrı ayrı taranmalıdır. Ben de böyle bir işe soyundum okul arşivini dijital ortama aktarıyorum. Ancak iki tane taradığım pdf sayfasını yan yana getiremiyorum. Şunu diyebilirsiniz Jpg olarak tarat. Paint te yan yana getir sonra PDF dönüştür. Bu mümkün ancak ben 2 adet PDF dosyasını yanyana getirmek istiyorum. Bunun bir çözümü var mıdır. Teşekkürler.

https://pdfsam.org/
Kullanıyorum, pdf dosyalarını istediğim gibi sıralayıp birleştirebiliyorum. Diğer özellikleri de güzel.

upload_2021-11-4_0-42-0.png

Son düzenleme:
Pdfleri ard arda ekleyin. Sonra yazdır deyip yazıcı olarak print to pdf'yi seçin. Sayfa ayarı kısmından her sayfada çoklu sayfa (sayfaları döşe de olabilir hatırlamıyorum şimdi) ayarını seçip her sayfaya 2 sayfa gelecek şekilde ayarlayıp yazdırabilirsiniz.

Yazdır der ve yazıcı olarak pdf seçerseniz seçeneklerde sayfaya kaç sayfa sığdıracağınızı seçip yazdırın pdf olarak kaydedecektir.

Yazdır der ve yazıcı olarak pdf seçerseniz seçeneklerde sayfaya kaç sayfa sığdıracağınızı seçip yazdırın pdf olarak kaydedecektir.
Güzel çözüm, hatta fotografları internet tarayıcıyle açıp yazdır seçeneğinden pdf seçimi a4 formatına dönüştürmek için programsız bir yöntem olabilir.
Ben bunu pdf yazıcısı kurulu olmayan bilgisayarlarda istediğim sayfaları tekrar pdf olarak ayırmak için de kullanıyorum.

Geri