Pcr testlerini kim karşılayacak?

Kodla Büyü

mse

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar olay netleşti mi bu testleri kim karşılayacak. Testlerin 150 tl olduğu söyleniyo. Eğer memur karşılayacaksa zaten ekders buraya gidecek. Yoksa maaş karşılığı ders diye dilekçe yazıp 600 tl cebimden verip sıyrılmayı düşünüyorum.

Devlet karşılayacakmış devlet ve üniversite hastanelerinde ücretsiz.

• Beğen
Tepkiler: mse
Arkadaşlar olay netleşti mi bu testleri kim karşılayacak. Testlerin 150 tl olduğu söyleniyo. Eğer memur karşılayacaksa zaten ekders buraya gidecek. Yoksa maaş karşılığı ders diye dilekçe yazıp 600 tl cebimden verip sıyrılmayı düşünüyorum.
Dilekçe verseniz de eğer ders varsa fazladan girersiniz diye biliyorum. Lisede mi orta okulda mı çalışıyorsunuz? Lisede ise hele meslek lisesinde ise 20 saat maaş karşılığı dışında 47 saate kadar derse girmekle yükümlüsünüz ders varsa. Çünkü normumuz ona göre hesaplanıyor. Zamanında işletme bile alamadık ders fazla öğretmen yok diye. Artı 2 ya da 3 günle kurtaracaksanız dersleri o da güzel bir düşünce. Artı sanmam dersi yoksa olmasına gerek yok deneceğini ama olabilirde. Bakalım ne denecek.

Devlet hastanelerinde ücretsiz olacak bu arada, full ek ders alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam devlet ücretsiz de dişten dolayı yeşil alan açtılar 6ay süresi var 3 ay geçti randevu bile alamıyoz en yakın ilden buldum bakalım randevu için. Bence pcr da yarın bir gün dolar. Ekders konusunda ortaokul şükür ekders isteyen de çok zaten aşı da olunmuşsa sorun da olmaz... Uzun yıllardır ekders istemiyordum. Bu da benim bazı şeyler için kişisel boykotum

esas iş bu pcr testleri bir zaman sonra beyin zarında hasar bırakabiliyor o kişi sizde olabilirsiniz çok dikkatli olun durduk yere felç veya sakat kalmayın.
ayrıca nezle olan bir arkadaşım geçen gün gitti test verdi pozitif çıktı. aşı yerine alternatif tıpla bu işin çözülmesi bitkisel ilacının bulunması daha iyi olacak gibi
aşılardan sonuçta her türlü olumsuzluğa karşı bilgilendirildim ne olursa bana benim sorumluluğumdadır evrağı imzalatılıyor bu baştan aşının ne kadar sağlıklı birşey olduğunun kanıtıdır.

PCR için randevu istemiyorlar ki. Bu durumda benim korkum şu; test sayısı artacak ve bu durumda mesela semptomsuz atlatan birisi pozitif çıktığında okullar açıldı vakalar patladı muhabbetini duyacağız ve çadır karışacak mı acaba?

Okullar açılmadan da gördük durumu. Şu an aşı yapılıyor vakalar neden düşmüyor konuşuyoruz ama burada en büyük sorun bence aşının yapılması ve aşılanan kişi sayısının artması yada artmaması değil. Milletin umurunda değil şu an hiç bir şey. Açmayın ortalık karışacak diyenlerin çoğu bırakın aşı olmayı maske kuralına bile uymuyor. Aşı olanlar da aynı şekilde aşımı oldum nasılsa deyip boşlayabiliyor.

İnsanlar kurallara uysa adam gibi sorun bence çözülecek ama bizim insanımız en küçük esnetmeyi büyütmeyi sever. Avrupada kural kuraldır. Uymazsan sonucu bellidir ama bizde kurala uymazsa kahraman olarak görüyor kendisini insanlar. Bak ben yaptım bir şey olmadı. Evet sana olmadı ama senin etkilediğin bir insan belki zor durumda kaldı.

Son düzenleme:
Asıl PCR testi olması gereken çocuğunu okula gönderen aşısız velilerdir. Çocuk benle 40 dk ve mesafeli olarak zaman geçiriyor. Arkadaşı ile 8 ders saati ve yan yana olacaklar. Şimdi kim daha yayıcı bu konumda? Bu kadar yapmak için iş yapılır mı, biz birşeyler yaptık demek için birşeyler yapıyorlar.:mad:

40 öğrenciyi test yapmaktansa öğretmeni yapmak mantıklı. Öğrenciler zaten aşısız olduğu için deli gibi yayacaklar. Maske mesafe desen anlamıyorlar. Sınıfta takarlar tenefüse çıkınca doğru top başına

Geri