PC Masaüstü Fotoğraf Değiştirme Engelleme

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, Ben okuldaki bilgisayarlara bir admin girişi birde standart şifresiz öğrenci profili oluşturdum. Fakat standart kullanıcıda öğrenciler masaüstü fotoğraflarını değiştirebiliyorlar bunu nasıl engelleyebillirim?

hocam microsoftun SteadyState isminde bir programı var. program ingilizce. istediğin her türlü kısıtlamayı yapabilirsn. kullanıcılar bu programı göremiyor. şimdiye kadar benim gördüğüm, dediğiniz işlerde kullanılabilecek en iyi program.

teşekkürler hocalarım yarın bir deniyeyim ya bıktım her seferinde sürekli değişik bir masaüstü fotoğrafı ile karşılaşmaktan :(

Güvenlik kartı kullanın... o tip prgramlarla pc yi kasmaya gerek yokk yada deepfreez...

godfather' Alıntı:
hocam microsoftun SteadyState isminde bir programı var. program ingilizce. istediğin her türlü kısıtlamayı yapabilirsn. kullanıcılar bu programı göremiyor. şimdiye kadar benim gördüğüm, dediğiniz işlerde kullanılabilecek en iyi program.

Hocam SteadyState programı anladığım kadarıyla xp ve vista için herhalde, bunun windows 7 için olanı mevcut mu acaba?

başka bi yöntemde arkadaşlar windows sürümlerinin starter larını kurun daha rahat oluyor pc ler coğu özellık kısıtlı degiştirmiyorlar zaten

öğrencler şifresiz olan kullanıcı girişine şifre de koyabilir hocam? onu nasıl engelliyosun?

Hocam zaten 1-2 bilgisayara öğrenciler şifre koymuş allahtan köy olunca çoğu bilgisayar kullanmayı bilmiyor. İşte kısıtlama yapabilsek onuda engelleriz inş bu programlar win 7 de çalışırda sorun ortadan kalkar.

bizim öğrencilerden biri de ben tahtada ders anlatırken masaüstü arkaplanına elarabası resmi koymuş. döndüm gözüm ona ilişti. gülmemek elde değil tabi :)

xendane' Alıntı:
çalıştıra gpedit.msc yazın ordan istediğin herşeyi kısıtlarsınız
hocam demiş buradan sağ tıklatıp özellikler bile dedirtmezsiniz çocuklara ayarları yaptıktan sonra. veya sadece aktif dekstopu kilitleyebilirsiniz ben okulumd aböyle yaptım

Geri