park halindeyken aracıma vurup kaçmışlar.

Kodla Büyü

alwaysonline

Aktif Üye
arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi park halindeyken vurmuşlar arabama ben de sonradan farkettim tamponda büyük çizikler var ve bagaj
kapısı kapanırken zorlanıyor.
renault yetkili servisine gittim toplam 450 lira masraf çıkar dedi.
kaskodan yaptırırsam kasko delinirmiş.(gelecek yıla hasarsızlık alamazmışım)
zorunlu trafik sigortası da ödemezmiş çünkü karşılıklı tutanak tutulması gerekirmiş.
bu konuda bilgisi olan var mı?
servis bana doğru mu söylemiş.

ya demirden korkan trene binmez araban varsa bunlara alışacaksın hocam bak en azından kaskon varmış herkesin başına gelebilecek bi olay canına gelmesin boşver

servisin dediği tamamen doğru ne olacak ya 450 lira çok değil kendin yaptır. bana kalırsa kaportacıya daha ucuza yaptırırsın.

hhtc' Alıntı:
ya demirden korkan trene binmez araban varsa bunlara alışacaksın hocam bak en azından kaskon varmış herkesin başına gelebilecek bi olay canına gelmesin boşver

korkum falan yok hocam. paradan da korksam 23 bin lira verip almazdım. ben sadece akıl danışıyorum.
830 lira kaskoya verdim eğer varsa böyle bir imkan neden cebimden çıksım o para. onun için açtım konuyu.

Hocam kaskodan yaptır. Başka çaren yok şikayetde etsen polis yapacak birşey olmayacağını söyler. Kaskodan alacağın hasarsızlık indirimi 450 tl den daha az olur. Sen kasakodan yaptır. Servise yaptır. dışarıyla servisin işçilikleri çok farkediyor. Benden söylemesi...

alwaysonline' Alıntı:
buğday' Alıntı:
bana kalırsa kaportacıya daha ucuza yaptırırsın.

hocam araç daha 7 aylık. yani daha garanti kapsamında dışarda yaptırsam herhangi bir sıkıntı olur mu acaba.

ben 1 aylık arabayı komşuma verdim o arka kaporta ve bagaj kapısını elektrik direğine geçirdi. senin gibi düşünüp götürdüm servise 2 bin liraya yaptı. daha sonra müdürüm 1 hafta sonra şöför kapısına vurdu. gittim servisde 220 liraya yaptırdım. bunları yaptırdıktan sonra servis ustası hocam dışardsa daha ucuza yaptırıdın. servis kapsamına girmiyor bunlar. garantide bunları kapsamaz dedi. :D hiç takma git iyi bir kaportacı sor öğren yaptır. garanti elektrik ve amatisörlere vede montaja sanırsam(tam emin değilim) boşuna 450 lira verme sakın kaskoyuda bozdurma.

Daha kötüsü de olabilirdi buna da şükret ve kaskodan yaptır bencede ...

alwaysonline' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

korkum falan yok hocam. paradan da korksam 23 bin lira verip almazdım. ben sadece akıl danışıyorum.
830 lira kaskoya verdim eğer varsa böyle bir imkan neden cebimden çıksım o para. onun için açtım konuyu.

Ben o anlamda söylemedim yani bu riskler arabası olan herkes için var araba alıyorsan bunlara alışmalısın anlamında bir atasözüydü

kaskodan yaptır. araba yeni diyosun büyük ihtimal hazarsızlık indiriminde daha 1. yıldır. hazarsızlık indiriminden zararın 100 lira olur kaportadan karın 450 tl.

araç kasko bedelinin %5 i aşılmadığı sürece hasarsızlık bozulmaz. kasko şirketiyle görüş bence bozulmaması lazım 450 liraya

lamek' Alıntı:
araç kasko bedelinin %5 i aşılmadığı sürece hasarsızlık bozulmaz. kasko şirketiyle görüş bence bozulmaması lazım 450 liraya

hocam kasko bedelinin %5 i mi yoksa araç bedelinin mi?
araç bedeli 25 bin(kaskoda görünen bedel)
kasko bedeli 830

ben de park halinde aracıma vurup kaçabileceklerinden korktuğum için kasko yaptırıyorum yoksa hayyatta bana kimse kasko yaptırtamaz.

yerinde olsam kaskodan yaptırırım. ne de olsa seneye kaskodan o kadar fazla indirim alamazsın. en az 250-300 lira karın olur.

bir de kaskoyu tehtid ederim. eğerki 25 binliralık arabın kaskosunu 450 liralık bişey için bozacaklarsa bozsunlar.

başka kasko mu yok derim olur biter

geçmiş olsun hocam ne vicdansızlar var kul hakkına girer bu.. benim kaskom yok 99 model zaten arabam.....inşallah böle bişey başımıza gelmez..arabaya binerken besmele fatiha ne varsa okuyorum ..:)

only61' Alıntı:
geçmiş olsun hocam ne vicdansızlar var kul hakkına girer bu.. benim kaskom yok 99 model zaten arabam.....inşallah böle bişey başımıza gelmez..arabaya binerken besmele fatiha ne varsa okuyorum ..:)

mazdacı hocam :)

bizim milletimizde kul hakkı anlayışı mı kaldı. dinden imandan yoksun bir millet olduk.

ben avrupa ülkelerini bizden daha müslüman görüyorum. ne bileyim ya nasıl böyle bir toplum olduk.

benim arabaya da park halinde iken çarpıp kaçmış bir .... ama kasko ücreti karşıladı. hiç bir tutanak tutmadım. Polise haber vermedim direk gittim autoking e yaptılar .

Autoking'in boya işçiliği çok tartışılır.1 ay içerisinde boyada kabarma ve çatlaklar meydana geldi.Değerinde satacağım arabayı sadece Autoking'in bu düşük işçiliğinden dolayı fiyat kırıp sattım.

Fender' Alıntı:
Autoking'in boya işçiliği çok tartışılır.1 ay içerisinde boyada kabarma ve çatlaklar meydana geldi.Değerinde satacağım arabayı sadece Autoking'in bu düşük işçiliğinden dolayı fiyat kırıp sattım.

Aynısı benmde başıma geldi, benimde tavsiyem yetkili servisten tahmini fiyat teklifi al yazııl olarak, sonra git başka bir servise yaptır onlar kasko olduğunu görünce masrafı 1500 Tl kadar çıkartıp kaskodan çok para almaya çalışacaklardır. bundan sonra ipler senin elinde nasıl yaparsan devamı sana kalmış ister kasko paranı çıkar...

izmitlii' Alıntı:
only61' Alıntı:

mazdacı hocam :)

bizim milletimizde kul hakkı anlayışı mı kaldı. dinden imandan yoksun bir millet olduk.

ben avrupa ülkelerini bizden daha müslüman görüyorum. ne bileyim ya nasıl böyle bir toplum olduk.

Ekli dosyalar

• 12.jpg
    12.jpg
    153.2 KB · Görüntüleme: 2,609
TRAFİK KAZALARINDA SİGORTA ...
Size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ
ve BELİRLEN...EMEMİŞ İSE veya çarpan aracın
sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden
yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna
veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz
paranın tamamını ödüyor.
Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.
masrafları) Kaza geçiren sigortasız yurttaşların
tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.
BU PARA NASIL ALINACAK?
Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı
olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.
Bunun için birliğe, 0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı
şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko
sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu
günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.
Gerekli belgeler:
Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)
1- Hastane faturası
2- İkametgah senedi
3- Nüfus cüzdan örneği
4- Trafik zaptı
5- Noterden imza beyanı
!!Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.
LÜTFEN HERKESE YOLLAYIN. BELKİ ŞU AN BUNA GEÇEKTEN İHTİYACI
OLAN BİR TANIDIĞINIZ OLABİLİR.
KAZASIZ, HASARSIZ GÜNLER DİLERİM.

Hocam kasko bu günler için geçerli zaten. Hasarsızlık indirimi sizin araç için en fazla 300 TL civarı olur... Ona göre hesabınızı yapın...
Kasko firmanızla konuşup hasarsızlığı bozdurmadan yaptırabilirsiniz bence...Allahtan başıma gelmedi ama bazı arkadaşlardan ufak hasarların kaskoyu bozmadığını duymuştum...

Öncelikle geçmiş olsun hocam. İlk yıl kasko üzreti 830 TL ise ikinci yıl hasarsızlık indirimi ile ne kadara kadar düşebilir ki. Yani hasarsızlık indirimi 450 TL'yi geçer mi sizce? (830-450=380) Kasko ikinci yıl için size 380 TL'nin altında bir fiyat vermeyeceğine göre kasko kapsamında yaptırın. Ayrıca aracı gün gelip satacağınızda bıya ya da rötuş yapılan bölge farkedileceğini düşünürsek, serviste yaptırmış olmanızın artısı da olacaktır diye düşünüyorum.

Hocam ben senin yerinde olsam aracı olan tanıdık birini bulurdum. Park halindeyken senin aracına çarpmış gibi kaza raporu tutun. Arkadaşının aracının trafik sigortası senin hasarı karşılar. Tabi expertize inandırmanız gerekir. Arkadaşının trafik poliçe sigorta expertizini çağıracaksınız, araç fotoğraflarını çekecek. Böylece ne senin cebinden para çıkacak ne de kaskondan olacaksın. Geçmiş olsun.

Geri