Pardus Etap 19 a veyon kurulumu

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba hocalarım okulumda arçelik faz 3 tahtalara veyon programını kurmak istiyorum ama bir türlü başarılı olamıyorum. İnternetten detaylı bir anlatım da bulamadım genelde windows kurulumu var. Bir arkadaş yardımcı olabilir mi ? Ya da farklı bir tavsiyeniz var ise onu da yazarsanız sevinirim. Pardus sisteminin yabancısı olduğum için sürekli hatalar ile karşılaşıyorum. Veyon deb paketini indirdim gdep paket kurucu ile kurmaya çalıştım hata verdi. uç birimde kurmayı denedim yine bir sürü hatalar. Pardus öğreninceye kadar herhalde baya uğraşacağız :)

Synaptic paket yöneticisinden veyonu kurup deneyebilirsiniz. Bağımlılıklarla beraber kuruyor. Ben bir ara denemiştim çalışmıştı.

Synaptic paket yöneticisi yazılım merkezinde bulunmayan diğer debian paketlerini bağımlılıklarıyla beraber kurmak için kullanılır. Veyonu bulup sağ tıklayıp kurulum için işaretle dedikten sonra bağımlı olduğu diğer paketleri de otomatik olarak kendisi seçiyor. Sonra yukarıdaki araç çubuğundan uygula dedikten sonra kurulum internet üzerinden gerçekleşiyor.

Synaptic paket yöneticisi yazılım merkezinde bulunmayan diğer debian paketlerini bağımlılıklarıyla beraber kurmak için kullanılır. Veyonu bulup sağ tıklayıp kurulum için işaretle dedikten sonra bağımlı olduğu diğer paketleri de otomatik olarak kendisi seçiyor. Sonra yukarıdaki araç çubuğundan uygula dedikten sonra kurulum internet üzerinden gerçekleşiyor.
Teşekkür ederim pazartesi okulda tahtada deneyeyim

Teşekkür ederim pazartesi okulda tahtada deneyeyim
Hocam denedim evet kuruldu bağlamayı başardım fakat şöyle bir durum oldu.
Uzaktan kontrol edebiliyorum akıllı tahtayı. Fakat ekran görüntümü paylaşamıyorum yani client tahta 192.168.1.x nolu tahtaya bağlanıyor diyip kalıyor. Yeniden başlat yapabiliyorum fakat kapatamıyorum. Acaba benim aklıma gelen master bilgisayar windows 10 client bilgisayar pardus etap olunca mı bu durum oluşuyor.

Geri