Pardus İşletim Sistemini Usb Flash Diske Nasıl Kurabilirim?

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar, Pardus İşletim Sistemini Usb Flash Dike Nasıl Kurabilirim?
Format atma amaçlı önyüklenebilir USB disk oluşturmaktan bahsetmiyorum.
İşletim sistemini HDD/SSD'ye yüklediğimiz gibi Usb Flash Disk'e yüklemekten bahsediyorum.
Buna niçin gerek duyuyorsunuz derseniz, Yüklemiş olduğum uygulamaların bu ortamda kalıcı olması için.
Yardımı dolunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Konu windows olsa idi şöyle bir çözüm mümkündü:
Windows üzerinde yerleşik olarak bulunan "Windows To Go" uygulaması ile veya
Tek bir farkla rufus programı ile windows iso dosyasını usb flash diske yazdığımız işlemi yapıyoruz.
O fark: İso dosyasını seçtikten sonra hemen alt satırda "Yansı Seçeneği" var burayı "Windows To Go" seçmek.

Son düzenleme:
Linux sürümlerinde kurulum dosyasını usbden çalıştır seçeneği oluyor hocam özel bir işlem gerekmiyor. Önceden veri kurtarmak için kullanıyordum. Pardusta da vardır diye düşünüyorum. Bootable bir USB ye Pardus isosunu atıp denemek lazım

Linux sürümlerinde kurulum dosyasını usbden çalıştır seçeneği oluyor hocam özel bir işlem gerekmiyor. Önceden veri kurtarmak için kullanıyordum. Pardusta da vardır diye düşünüyorum. Bootable bir USB ye Pardus isosunu atıp denemek lazım
Hocam onun üzerine program kurulmuyor kurulsa bile kalıcı olmuyor. Kurduğum programlar ve dosyalarım bu sistem üzerinde kalıcı olsun istiyorum.

Son düzenleme:
Hazırladığınız USB diski “Pardus Çalışan” olarak başlatınca, kurulmadan çalıştırmak mümkün:

IMG_5876.png

isikayhan Hocam kurulmadan çalışıyor orada problem yok. çalışan sistem üzerine kurduğum uygulamalar ve dosyalarım çalışan sistemde kalıcı olsun istiyorum.
bil_for Burada bahsettiğim işlem Ventoy ile oluyor mu, oluyorsa nasıl bunu bilmiyorum.

Geri