Paralel darbe Şemdinli'de başladı

Kodla Büyü
kanıtlanmamış bilgileri yani yanlı haberleri burada paylaşmayın.Önemli olan adaleti sağlam temeller üzerine kurup adaletin doğru karar vermesini beklemektir.

arkadaş siyasi polemiğe girmem.kemalist düşünce yapısına sahip biriyim.birileri zamanında bize bunu yaptı şimdi onlar mahkeme önünde oh olsun falan bunlar doğru yaklaşım değil..En önemli şey hangi siyasi yapıdan olduğun değil hukukun üstünlüğüdür.hukuk her zaman herkese lazım olacaktır. Birileri zamanında bana dokunamazlar diye intikam almaya girişmiş olabilir şuan birileri aynısını yapıyor olabilir zaman gelir onlarında başına gelebilir.hukuk herkese lazım şuan ben tiranım diyenlere lazım olacak bizim tavrımız hukukun üstünlüğünden yana olmalıdır. Herkesin farklı siyasi düşüncesi olabilir ama hukukun üstünlüğünde ortak fikirde olamamız lazım.O nedenle dün de hukuk yaralıyken verilen kararlar nasıl yanlışsa şuanda farklı değil o nedenle bağımsız yargı ne zaman gerçekleşir o zaman herkes adilce yargılanır.Ki konuya gelirsek şuan yargı bağımsız olamamasına karşın vermiş olduğu bir karar yok ki helede bunun üst yargı organları da var.(yargımız bağımsız olmadığına göre verdiği kararda tarafsız olmayacaktır)Biz tarafımızı hukuktan yana koyalım bir başkasından yana değil.

Adalet öyle bir şey ki savaş meydanında düşmanına bile adil olmaktır.Adil olduğun , taraf değilde hukuku gözettiğin en çok çatıştığını yargılarken belli eder kendini.Evet herkes sıkışınca hukuk der ama bunu uygulamak işte gerçek orda belli eder kendini .kim düne kadar elele kolkola dost şimdi düşman diş biliyor yarın kim ne olur patişahlık peşinde koşan ayağa düşer .Benim km olduğum tarafım önemli değil bu ülkede yedi iklim dört köşede her kesimden insan var alevisi sünnisi solcusu sağcısı türkü kürdü (klişe bi terim olarak yerleşmiş ama doğru) ama o insanları bir arada tutacak şey kanun önünde eşitlik hukuk karşında adil olmaktır.Bu kim olduğun fark etmeden taraf olman gereken tek şeydir.

Geri