p.pointte wav uzantılı sesler çalmıyor

Kodla Büyü

snotra

Aktif Üye
Arkadaşlar meraba;
Öğrencilerim power pointte güzel bir sunum hazırlamışlar. Buna wav uzantılı 1,5 MB lık bir ses dosyası eklemek istiyorlar. Ama eklenen ses çalmıyor. Mp3 uzantılı ses dosyalarında denedim, sorun yok.
Wav sesleri de media playerda sorunsuz çalışıyor. Ama power pointe eklendiğinde tık yok:) Sesi ekleyip tasarım halindeyken ses simgesi üzerinde sağ tıklayıp ses çal dediğimde de bi faaliyet yok.. Belki bi faydası olur diye ses bağlanacak dosya boyutu alt sınırıyla da oynadım ama hiç sonuç alamadım.
Bana bi yardım edin, işin içinden çıkamadım :))

Hocam benim bildiğim ppt de çalınacak en iyi ses dosyası wav uzantılı seslerdir.

hocam Seçenekler / Genel / Ses Bağlanacak Dosya Boyutu kısmından(buna benzer bi yol olması gerekiyodu) boyutu arttırın.mutlaka boyutu 1.5 mb dan küçük olduğu için çalmıyodur.

Boyutu olabilecek en yüksek miktara kadar arttırdım olmadı. Yine de teşekkür ederim arkadaşlar. Kolay gelsin..

Hocam slayta en güzeli Slayt geçişinden ses\müzik eklemektir. Oradan waw dosyaları kesin kes eklenir nezaman biteceğine filan ayarlardan yaparsınız .... :+1:

Geri