Özür/Eş Durumu İl Emri

Kodla Büyü

radicalbrain

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba eşimin babasi rahatsız olduğu icin aydın merkeze birlikte sağlık özrü isteyecegiz. Lakin Efeler yani merkez acilmadi. En yakın okul farklı ilçeler ve 15 20 km var. Toplam açılan okul sayısı ise 25. Birkaç okul tercih etsem ve o okulllar gelmese il emrine kalır miyim?
Söke didim nazilli bozdogan gibi yerler bayagi uzak kaliyor bize. Ayni durumu esim de yasiyor. Bu il emri neye gore oluyor tam anlamis degilim. Kimisi tum okullari tercih etmen gerek diyor. Kimisi hepini tercih etmene gerek yok ama il emri ya olur ya olmaz diyor.

Kafamiz karisti acikcasi. Suan ne yapmak mantikli bilemedim. Bununla ilgili bikgisi olan varsa paylasabilir misiniz? Simdiden tesekkurler.

hocam klavuzu açık okuyun bence. normalde tüm tercihler yapılması gerekiyordu eskiden şuanki durumu bilmiyorum.
yani tüm tercih haklarınızı ya da açık olan tüm okulları hangisi daha az ise yapıp sonra bekleme sürecine geçiyorsunuz. eğer hiçbiri gelmez ise il ve ilçe emri olmasını bekliyorsunuz zira bazen bakanlık il emri vermiyor

Hocam ben merkez efeler işaretlemiştim eşimin işi ve ilametgahımızdan ötürü, sistemde ise;
"Alanınızda boş kontenjan bulunmadığından başvuru yapamazsınız ! "
diye ifade var, size diğer ilçelerdeki okullar görünüyor mu peki?

Merhaba eşimin babasi rahatsız olduğu icin aydın merkeze birlikte sağlık özrü isteyecegiz. Lakin Efeler yani merkez acilmadi. En yakın okul farklı ilçeler ve 15 20 km var. Toplam açılan okul sayısı ise 25. Birkaç okul tercih etsem ve o okulllar gelmese il emrine kalır miyim?
Söke didim nazilli bozdogan gibi yerler bayagi uzak kaliyor bize. Ayni durumu esim de yasiyor. Bu il emri neye gore oluyor tam anlamis degilim. Kimisi tum okullari tercih etmen gerek diyor. Kimisi hepini tercih etmene gerek yok ama il emri ya olur ya olmaz diyor.

Kafamiz karisti acikcasi. Suan ne yapmak mantikli bilemedim. Bununla ilgili bikgisi olan varsa paylasabilir misiniz? Simdiden tesekkurler.

İl içi ve il dışı ortak mı yapılıyor? Mesela bir okula hem il içinden hem de il dışından tercih yapılıp puanı yüksek olan mı atanacak yoksa önce il içi sonra il dışı mı?

Hocam şu an ben de benzer durumu yaşıyorum. İlde açık 16 okul var ancak sadece 2 okul tercih edeceğim. İl ilçe emrinde olmak için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Başvuru ekranında böyle bir ibare de yok. Milli eğitim müdürlükleri de sorumu yanıtlamadı. yaedımcı olabilirseniz sevinirim

Geri