Özür Durumu Önemli Gelişme.

Kodla Büyü

mezbele

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu gün okula gelen yazı ;
2014 yılı iller arası atama isteğinde bulunan ve ataması yapılan öğretmenlerden, eşinin ataması yapılmayanlar özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurularına kadar görev yerlerinden ilişiklerini kesemeyeceği, özür durumuna bağlı atama sonuçlarını takiben eşlerin birlikte ilişiklerini kesecekleri.

şeklinde bir yazı geldi arkadaşlar.
Aklıma kurt düştü ,acaba bu sene il emrini kaldırmayı mı planlıyorlar ?
Yoksa tamamen iyi niyetli bir önlem mi ?

mezbele' Alıntı:
2014 yılı iller arası atama isteğinde bulunan ve ataması yapılan öğretmenlerden, eşinin ataması yapılmayanlar özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurularına kadar görev yerlerinden ilişiklerini kesemeyeceği, özür durumuna bağlı atama sonuçlarını takiben eşlerin birlikte ilişiklerini kesecekleri.

Sizin esinizde mi sınıf öğretmeni?:(

tancan' Alıntı:
mezbele' Alıntı:

Sizin esinizde mi sınıf öğretmeni?:(
Yok hocam ikimizde bilişimciyiz . Eşim atandı ben kaldım :(
Ev tutmak üzereydik bu yazıyı görünce vazgeçtik.
Bekliyeceğiz artık

Hocam memurlar.net ten gecen seneye ait bi yazi buldum.
"Her ikisi de öğretmen olan eşlerden iller arası yer değiştirmede birisi atanıp, diğeri atanamayanlardan ataması yapılan öğretmenin isteği doğrultusunda ilişiği kesilmeyebilir. Bu öğretmen, eşinin özür durumunda yer değiştirmesi yapılamaması durumunda atamasının iptalini talep edebilecektir."

Bu uygulama gecen sene de varmis. Oyle degilmi?

tancan' Alıntı:
Hocam memurlar.net ten gecen seneye ait bi yazi buldum.
"Her ikisi de öğretmen olan eşlerden iller arası yer değiştirmede birisi atanıp, diğeri atanamayanlardan ataması yapılan öğretmenin isteği doğrultusunda ilişiği kesilmeyebilir. Bu öğretmen, eşinin özür durumunda yer değiştirmesi yapılamaması durumunda atamasının iptalini talep edebilecektir."

Bu uygulama gecen sene de varmis. Oyle degilmi?
Hocam eşimin ilişiğini kesip taşınmayı düşünüyorduk. Geçmiş senelerde bu şekilde yapmıştk. Daha snra ben eşden gidiyordum. Ama bu sene ilişiği beraber kesin deniyor.

Ben dun iliskimi kesip yeni gorev yerinde isime basladim bile. Simdi ne olacak

mezbele' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
Öğretmen olan çiftler için geçerli hocam.
bizdeki durumda sizinki gibi alios. benim çıktı hanımın çıkmadı. ben dün ilişik kesip başladım bile. bugün yazı yolluyorlar. ilginç

Arkadaşlar il mem i aradım. İsteyen ayrılabilir fakan özür durumundan eşiniz yanınıza gelemezse atamanızı iptal edemezsin dediler.

her_dem' Alıntı:
mezbele' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
Öğretmen olan çiftler için geçerli hocam.
bizdeki durumda sizinki gibi alios. benim çıktı hanımın çıkmadı. ben dün ilişik kesip başladım bile. bugün yazı yolluyorlar. ilginç
Dostum bizde tam ev tutmak üzereydik. Önceden bir şeyleri planlamak çok zor :( hayırlısı bakalım.

Babimid' Alıntı:
Arkadaşlar il mem i aradım. İsteyen ayrılabilir fakan özür durumundan eşiniz yanınıza gelemezse atamanızı iptal edemezsin dediler.
..
olay tamamen bu konu ile ilgili....

daha önceden eşi çıkmayanlar atamayı iptal ettirmek için uğraşıyorlardı. şimdi 2 defa iş yapmamak için alınan bir önlem BENCE...

Öğretmenlerde Eş özründe en kötü il emrine atanmıyormuyuz ? Çıkmaması gibi bir durum sözkonusumu ? Diğer kamu çalışanları için nasıl bilmiyorum.

Eşlerden birinin eş durumundan da tayini çıkmaz ise istenirse tayini çıkan öğretmen atamasını iptal edebilir.Geçen sene böyle uygulandı.İlişik kesilmeme sebebi budur arkadaşlar.

İyi de kesenler ne olacak. Bu nasıl bi yönetim mantığı yaw. Ben bütün işlemleri dün tamamlayıp yola çıktım bugün yeni okuluma başlayacaktım ki bu yazıyı öğrendim. personel.meb.gov.tr den atama bölümünü aradım. İlişiği kesenlere bişey yapılamıyacağını söyledi. Tedbir amaçlı olduğunu söyledi. Bende "peki biz kestik eşimizin tayini ıkmaması durumunda bizim ne suumuz var" dediğimde "Sizin için yapılacak bişey yok ilişiğinizi kesmişsiniz" dedi. Bu durumda eşi özür grubuna kalıpta riskili durumdaki arkadaşlara beklemelerini tavsiye ederim ki eşim de sınıf öğretmeni. Umarım tayini çıkar yoksa böyle bi uygulama olamaz. Mademki böyle bişey yapacaksınız sonuçlar açıklanır açıklanmaz yapılmalıydı.

Benim eşim de Bilişimci. Atandığım ilçede boş kadrolar var. Ben ilişiğimi kesmeye kara verdim. Sizce sıkıntı olur mu?

Bu yazıyı krarnamelerden sonra yayınlamaları tam bir saçmalık :x Ben mağdur olmadım ama , olabilecek arkadaşlar için üzldüm :(

Bahadır1980' Alıntı:
Hocam dediğim gibi eğer eşimin çıkmaz da sırf bu yazı yüzünden madur olursam dava açarım.
Umarım eşinizin tayini olur, mebin hatası yüzünden mağdur olmazsınız. 2013 özür durumu kılavuzuna baktım il emri diye bir şey göremedim. Tayinin %100 çıkması söz konusu değil sanırım:(

mezbele' Alıntı:
Bahadır1980' Alıntı:
Hocam dediğim gibi eğer eşimin çıkmaz da sırf bu yazı yüzünden madur olursam dava açarım.
Umarım eşinizin tayini olur, mebin hatası yüzünden mağdur olmazsınız. 2013 özür durumu kılavuzuna baktım il emri diye bir şey göremedim. Tayinin %100 çıkması söz konusu değil sanırım:(
Teşekkürler hocam. Umarım çıkar. Çıkmadığı takdirde en azından bu haktan faydalandırılmalıyız diye düşünüyorum. Siz kararnameleri göndermişsiniz ben ilişiğimi kesmişim, ardından bi yazı göndermişsiniz ve bana madur olma kapısını açarken şans eseri ilişiğini kesmemiş kişilere hak tanımışsınız. Suçum ilişiğimi 1 gün önce kesmek. Ya sabırrrr....

Bahadır1980' Alıntı:
mezbele' Alıntı:
Bahadır1980' Alıntı:
Teşekkürler hocam. Umarım çıkar. Çıkmadığı takdirde en azından bu haktan faydalandırılmalıyız diye düşünüyorum. Siz kararnameleri göndermişsiniz ben ilişiğimi kesmişim, ardından bi yazı göndermişsiniz ve bana madur olma kapısını açarken şans eseri ilişiğini kesmemiş kişilere hak tanımışsınız. Suçum ilişiğimi 1 gün önce kesmek. Ya sabırrrr....
Bizde sırf maaş sorun olmasın 8 den sonra ilişiği keseriz diye düşünüyorduk :(

mezbele' Alıntı:
egunay' Alıntı:
İl emri olmayacak. O yüzden bu uygulama var.
Hocam herhangi bir resmi yazı varmı çok net konuşmuşsunuz ?
Geçen sene bu il emri uygulandımı acaba ?

Arkadaşlar hangi il emri? il emri diye bir şey yok. eskiden vardı. ama ileri demokrasilerde yeri olmadığı için kaldırıldı. hatta eskiden eşler arası mesafenin 90 km yi geçemeyeceği hükmü vardı. o da kaldırıldı. biz önceki sene bakanlığın önüne il emri için eyleme gitmiştik. alamamıştık ama alan değişikliğiyle bir araya gelebilmiştik. pek çok kişi mağdur oldu. il emri şart arkadaşlar.

mezbele' Alıntı:
egunay' Alıntı:
İl emri olmayacak. O yüzden bu uygulama var.
Hocam herhangi bir resmi yazı varmı çok net konuşmuşsunuz ?
Geçen sene bu il emri uygulandımı acaba ?

hocam il emri ömer dinçer zamanında kaldırıldı. 2 ya da 3 senedir uygulanmıyor. gidemiyorsan ücretsiz izin hakkın var tepe tepe kullan diyor. bende 2012 de eş durumundan gidememiştim il emri yok diye. allahtan klavuza bir hafta sonra ek yapıp ikinci bir başvuru ile ilin diğer ilçelerini de tercih yaptırmışlardı da , eşimin yanına gelebilmiştim.

Gecen sene arkadasima tercih edecegi ilin butun ilçeleri açılmıştı. Inşallah bu sene de öyle olur.

tancan' Alıntı:
Gecen sene arkadasima tercih edecegi ilin butun ilçeleri açılmıştı. Inşallah bu sene de öyle olur.
Şubat özür grubunda sadece kendi ilçesini istemişlerdi ama umarım bu sene istediği ilçeleri isteyebilirler.

Geri