Özel ADSL Hattı Kullanmak Yasak mı

Kodla Büyü

asp-php

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar;

Malum Meb ADSL hattı Farz-1 kapsamında ki okullarda kullanmaya başlanıldı ve sertifikalar yüklenildi.

Buna rağmen okulda hala özel ADSL hattı kullanılıyorsa bu olay suç mu?

Suç ise neye göre; nerede yazmaktadır.

Hocam,

Bununla ilgili bir kaç yazı geldi. Tarihlerini vereyim.

1. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 6698 24.03.2016

2. Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi 11.04.2012

3. İnternet ve Bilgi Güvenliği 27.02.2014

4. İnternet ve Bilgi Güvenliği 10.07.2015

5. Ayrıca bir çok mail gönderildi.

Suç ise müfettişlerin soruşturmasına göre değişebilir.

Habib hocamın söylediği yazılarda özellikle Bakanlık Üst yazılarında kapatmayanlar hakkında soruşturma açılacağı ısrarla belirtilmiştir. Kullanmayın, kullananları uyarın.

Devlete ait bir kurumda devlet diyor ki bana ait işlemleri benim söylediğim şekilde yapacaksın. Bunun dışında başka şeyler yapmayacaksın. Benim sana sunduğum imkan yeterlidir fazlasını aramayacaksın.
Bizde çalışan olarak buna uymak mecburiyetindeyiz. Neye göre suç derken illa birşeye göre olması gerekmiyor işverenin bunu istiyor.

Özel sektörde birçok büyük firma bu gibi çözümleri kullanıyor. Kaldı ki bencede özel adsl kullanılmamalı.

İş yerindeki interneti özel amaçlar için kullanmak bana göre etik değil. Özel adsl isteyen birçok öğretmen bunu keyfi istiyor zaten...

Benim görüşlerimdir sizleri tenzih ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bizim okulda müdür ve 2 müdür yardımcısı özel adsl kullanıyor. geçen sertifika yazısı geldiğinde dedimki bunu kapatmanız lazım. Harici sitelere girilmesini engellemek için yapılıyor bu diye. buna rağmen iptal etmediler. Ben de madem öyle bu sertifika yazısını görmedim duymadım dedim. öyle kaldı :)

neontester' Alıntı:
bizim okulda müdür ve 2 müdür yardımcısı özel adsl kullanıyor. geçen sertifika yazısı geldiğinde dedimki bunu kapatmanız lazım. Harici sitelere girilmesini engellemek için yapılıyor bu diye. buna rağmen iptal etmediler. Ben de madem öyle bu sertifika yazısını görmedim duymadım dedim. öyle kaldı :)
Hocam,

Kullanmakta ısrar ediyorlarsa bir gün soruşturma gelirse gereğine katlanırlar. Siz uzak durun.

ya bizim okulda kablosuz internet de yasaklandı. bu nedir ya, bununla ilgili bir yazı vs geldi mi okullara?

neontester' Alıntı:

Aynı durum bizde var. İdarİ hiç bir pc ye yukletmediler...

ozlem22' Alıntı:
ya bizim okulda kablosuz internet de yasaklandı. bu nedir ya, bununla ilgili bir yazı vs geldi mi okullara?
Hocam,

Kablosuz internet kullanmama ile ilgili bir sorun yok. Sadece MEB hattı olması yeterli.

ozlem22' Alıntı:

Hocam eğer kablosuz internetin güvenliğini sağlamakta zorluk yaşanıyorsa kapatılabilir. Bu da yine yönetimin alacağı karardır. Zaten kablolu alt yapı varsa kablosuza çok da gerek yok. Avrupa da bir çok ülkede yaydığı radyasyon sebebiyle zaten okullarda kablosuz internet zaten yoktur. Kapatılmıştır.

asp-php' Alıntı:
Bu konu hakkinda sikayet hangi birime yapilmaktadir.
Hiçbir yere...

Sen idare ile ihtilaflı olduğun için kim şikayet ederse etsin ihale sana kalacaktır ve durduk yere bozuşacaksın.. olayları akışına bırak, zaten 2-3 ayda bir yazıyı gönderiyorlar.. sonra kontrol yapıyorlar..

asp-php' Alıntı:
Bu konu hakkinda sikayet hangi birime yapilmaktadir.
Herhangi bir yere şikayet etmenize gerek yok Hocam.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Telekomun Genel Müdürlüğünden listeyi alıyor. Ona göre soruşturma açıyor.

Bizim okulda özel hattı idare ve birkaç birim (rehberlik, öğretmen odası, memur odası gibi.) kullanılıyor.

Bunun sıkıntısı olabilir mi? Ayrıca bize kapatın diye hiçbir yazı da gelmedi.

zafer_can' Alıntı:
Bizim okulda özel hattı idare ve birkaç birim (rehberlik, öğretmen odası, memur odası gibi.) kullanılıyor.

Bunun sıkıntısı olabilir mi? Ayrıca bize kapatın diye hiçbir yazı da gelmedi.
Hocam,

Okullarda özel hat kullanmak yasak. Resmi yazı okula gelmiştir mutlaka. Belki sizin gözünüzden kaçmıştır.

habibocak' Alıntı:
neontester' Alıntı:
Hocam,

Kullanmakta ısrar ediyorlarsa bir gün soruşturma gelirse gereğine katlanırlar. Siz uzak durun.

ben de öyle yapıyorum zaten. burda işler bi garip. eş dost aşiret muhabbetinde olduğundan korktukları da yok..

habibocak' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
Hocam,

Kablosuz internet kullanmama ile ilgili bir sorun yok. Sadece MEB hattı olması yeterli.

bizdeki meb hattı ama neden böyle bir şey uygulanıyor anlamıyorum :/

Geri