Oyun oynarken masaüstüne dönme sorunu

Kodla Büyü

alonegold

Üye
Merhabalar . Daha önce böyle bir sorunum yoktu ama şimdi olmaya başladı Gta 4 fifa 2012 gibi oyunları oynarkn bilgisayarım otomatik olarak masaüstüne dönüyor her dakika sonra devam ediyor oyuna bu sorunun bir çözümü varmıdır teşkkürler .

Not : Format - baştan yükle gibi şeyler demeyin .

İşletim sisteminizi ve donanımınızı belirtseydiniz daha spesifik çözümler sunabilirdim. Oyun oynamayan bir bilgisayarcı olarak şu önerilerde bulunabilirim:

1- Windows 7(veya Vista) kullanıyorsanız masaüstü araçlarını (Gadget) devre dışı bırakın. Masaüstü temalarından Windows 7 Temel (Basic) temasını seçin.

2- Ekran kartı sürücünüzü güncelleştirmeyi deneyin.

3- AVG antivirus kullanıyorsanız Update Manager (Güncelleme Yöneticisi) devre dışı bırakın. Güncellemeleri kontrol ederken masaüstüne döndürüyormuş.

4- Başlat - Çalıştır - "dxdiag" yazıp çalıştırın. DirectX tanı aracının bir sorun algılayıp algılamadığına bakabilirsiniz.
Bazı kullanıcılar DirectX 11 veya 10 yerine DirectX 9 kullandıklarında bu tür sorunlarla karşılaşmadıklarını söylüyorlar. DirectX 9 kurabilirsiniz.

c1han' Alıntı:
İşletim sisteminizi ve donanımınızı belirtseydiniz daha spesifik çözümler sunabilirdim. Oyun oynamayan bir bilgisayarcı olarak şu önerilerde bulunabilirim:

1- Windows 7(veya Vista) kullanıyorsanız masaüstü araçlarını (Gadget) devre dışı bırakın. Masaüstü temalarından Windows 7 Temel (Basic) temasını seçin.

3- AVG antivirus kullanıyorsanız Update Manager (Güncelleme Yöneticisi) devre dışı bırakın. Güncellemeleri kontrol ederken masaüstüne döndürüyormuş.

4- Başlat - Çalıştır - "dxdiag" yazıp çalıştırın. DirectX tanı aracının bir sorun algılayıp algılamadığına bakabilirsiniz.
Bazı kullanıcılar DirectX 11 veya 10 yerine DirectX 9 kullandıklarında bu tür sorunlarla karşılaşmadıklarını söylüyorlar. DirectX 9 kurabilirsiniz.

Teşekkürler düzeldi çok teşekkür ederim

alonegold' Alıntı:
c1han' Alıntı:

Teşekkürler düzeldi çok teşekkür ederim

Hangi problem varmış? Ne yapınca düzeldi?

Yok ya olmuyor dediklerini yaptım Directx9 uda yüklüyorum olmuyor yok ağuyok haziran anlamadım tam indirebilcegim bir link varmı Directx9 u bazen bilgisayarda fazla kalınca dönmüyor

Geri