Outlook İlginç Bir Problem

Kodla Büyü

bir_tas_attim_kuyuya

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ilçe mem de outlookla mailleri çektiğimizde nilufer.meb.gov.tr de okundu olarak işaretleniyor. Dolayısıyla diğer outlook hesabı olanlar aynı epostayı çekemiyor. Bu sorunla karşılaşan oldu mu?

Hocam anladığım kadarıyla aynı hesabı bir kaç bilgisayardaki outlook ile kullanıyorsunuz.
tüm outlooklarda
Hesap ayarları-diğer ayalar-gelişmiş sekmesinin altında
iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini seçerseniz olur, hatta kota dolmasın diye düşünüyorsaniz sunucudan x gün sonra kaldır deyin bir tanesinde. hem o bilgisayarda yedeklenmiş olur hem kota sorunu olmaz.

Yanlış anlamadım inşallah.

pop3, ,imap4 farkı bu sanırım, alım protokolü pop3'tür. Bir kişi okuyunca sunucudan siliniyordur.
Başıma gelmedi

patari' Alıntı:
Hocam anladığım kadarıyla aynı hesabı bir kaç bilgisayardaki outlook ile kullanıyorsunuz.
tüm outlooklarda
Hesap ayarları-diğer ayalar-gelişmiş sekmesinin altında
iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini seçerseniz olur, hatta kota dolmasın diye düşünüyorsaniz sunucudan x gün sonra kaldır deyin bir tanesinde. hem o bilgisayarda yedeklenmiş olur hem kota sorunu olmaz.

Yanlış anlamadım inşallah.
Siz daha açık anlatmışsınız:) Büyük ihtimalle sizin dediğiniz yolla düzelir.

Yok hocam o ayarları yaptık Sunucudan siliniyor demedim zaten. Sunucuda okundu olarak işaretleniyor çekerken. Doğal olarak diğer outlook kullanıcılarına okunmamış eposta kalmıyor.

Nilufer IMAP ayarları ile ilgili pop3 yerine imap seçmekten başka yapacağımız birşey var mı? gelen ve giden sunucuları aynı değil mi ?

Geri