Otomatik vites araba tavsiyesi istiyorum.

Kodla Büyü

bolubeyi

Aktif Üye
Eşim ve kendim için kullanabileceğimiz otomatik vites araba bakıyorum. Piyasada çok model var. Araba piyasasından da anlamadığım için hangisi iyidir hangisi az yakar bunları bilemiyorum. Sıfır mı alsak ikinci el mi kararda veremedik. Eşim acemi daha. Sizce sıfır almak mantıklı mıdır. İkinci el veya sıfır için hangi arabaları tavsiye edersiniz arkadaşlar.

acemiye sıfır araba olmaz...komşularımdan biliyorum haşat ettiler arabayı...honda jazz -honda city- honda civic - toyota corolla-auris - tam otomatik olanları kesinlikle sorunsuzdur..

Toyota ve Honda ikilisinden birini seçmek lazım o zaman. Biraz araştırdığımda corsa , polo , golf , clio , getz ve i20 seçeneklerinide tavsiye edenler olmuş. İkinci el banada mantıklı geliyor ancak acaba temizini bulabilirmiyim diye şüpheye düşüyorum. Söyleki temiz diye yakın bir arkadaşım araba almıştı. araba kadarda sonradan masraf yaptı arabaya.

Otomatik viteste 1 numara Honda, 2 numara volkswagen.. Kafam rahat etsin diyorsan başka hiç bir markaya bakma hocam.

otomatik işi beyaz eşya gibi. kısmet işi
en sorunsuz dediğimiz markalarda bile bir çok sorun çıkabiliyor.
arkadaşlarımdan biliyorum; birinde vw passat 2014 dizel otomatik diğerinde de nissan quashqai benzinli otomatik vardı
ikisinin de otomatiğinde sıkıntı çıktı. şanzımanı komple değiştirttiler.
benim tavsiyem mazda ya da honda

ferdierdem55' Alıntı:
Otomatik viteste 1 numara Honda, 2 numara volkswagen.. Kafam rahat etsin diyorsan başka hiç bir markaya bakma hocam.
otomatik kız işi arkadaşım ya. yoksa senin civic otomatik mi? :)

Not: 4 yıldır honda civic otomtik kullanıyorum. Tercihinizi honda yönünde kullanmanızı öneririm.

ilk aracım honda jazz 2004 es cvt şanzımandı. 2,5 senede 80 bin km yaptım. bagajı, iç hacmi, yakıt tüketimi, sorunsuzluk açısından 10 numara araçtı. satma nedenim ailenin büyümesi :) satarken arkasından bakakaldım. çok araca baktım (toyota corolla vs. ) ama honda'nın marka imajı bende çok iyi izlenimler bıraktı. yeni aracım 2012 yeni kasa otomatik elegance civic. onu da aynı sorunsuzlukta kullanıyorum. diyeceğim odur ki "honda, hayat onda :)"

hocam sıfır alcaksan öncelikle şanzıman tipleri 2 türlü- tek kavramalı ve çift kavramalı

tek kavramalı şanzımanlar vites geçişlerini hissettirir ve araba da yıgılmalar olabilir( peugot 208, fiat kullanıyo)

çift kavramalı wolskvagen ve renault kullanıyo. edc ve dsg bu viteslerde 2 şanzuman gibi düşünün. vites geçişlerini hissetmezsiniz. bakımları diğerlerine göre az daha pahalı olur.

meşhur şanzuman hondanın cvt sidir. bunların çalışma yapısı daha farklıdır. ve yüksek kilometreler de sorun cıkarma oranı daha azdır. aşağıdaki videoyu izlerseniz genel bir bilginiz olur.

https://www.youtube.com/watch?v=7AGibpJDwVE

bu arada renault clio 4, peugot 208 ve fiat 500 otomatik dizelleri test ettim. renault edc yi çok begendim.

bolubeyi' Alıntı:
Toyota ve Honda ikilisinden birini seçmek lazım o zaman. Biraz araştırdığımda corsa , polo , golf , clio , getz ve i20 seçeneklerinide tavsiye edenler olmuş. İkinci el banada mantıklı geliyor ancak acaba temizini bulabilirmiyim diye şüpheye düşüyorum. Söyleki temiz diye yakın bir arkadaşım araba almıştı. araba kadarda sonradan masraf yaptı arabaya.

hocam masraftan kaçmayın mutlaka honda yetkili servisten bir rapor alın. onlar size aracın neyi var neyi yok her şeyini söylerler. yaklaşık 200 lira civarındadır. tabi bunu yapabilmek için alacağınız aracı kesinleştirmek lazım. karşı tarafa da aracı almadan önce servise götüreceğinizi araçta bir sıkıntı çıkarsa aracı almayacağınızı ve araç sahibinin söyledikleri dışında araçta bir sıkıntı çıkması durumunda servis ücretini karşılayıp karşılamayacağını mutlaka sorun. zaten karşılamıyorum derse o araçta bir sorun vardır.

tabi ufak tefek önemsiz şeyler de çıkabilir. ben aracı alırken servis elektronik aksamda bir hata buldu. akü değişirse hatanın düzeleceğini söyledi. ben de akü ücretini aracın fiyatından düştüm ve araç sahibiyle o şekilde anlaştık.

Geri