Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Otomatik Güncelleştirmeler

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında monaroza tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. monaroza

monaroza Site Gezgini

okuldaki bilgisayarlara sürekli otomatik güncelleştirme uyarısı geliyor. öğrenci farketmeyince de bilgisayar kapanıyor, bunu önleyemiyorum. bu güncelleştirmelerin gelmemesi için illa otomatik güncelleştirmeleri kapatmalı mıyım başka bir yolu var mı? geçen dönem hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık.

2. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayarım / sağ tuş / otomatik güncellemeler...

Gerekli seçenekler mevcut orada; kapatılabilirde güncelleme saati farklı bir zamanda gösterilebilir. Yada otomatik kapat seçeneği iptal ettirilir.

3. heymizmiz

heymizmiz Aktif Üye

hocam benimde sıkıntım vardı bu konudaa ...güncelleştirme günlerini ve saatini değiştirmiştimm... paylaşım için sağoll :D

4. ickerya

ickerya Aktif Üye

Hocam makinalarınızda güvenlik kartı veya deepfereze gibi programlar varsa kesinlikle otomatik güncellemeleri kapatmanızı tavsiye ederim. Eğer kapatmazsanız her kapanışta güncellemeleri yüklemeye çalışır ve yükler ama bilgisayar kapanıp açıldığında güvenlik kartı ve deepfereze güncellemeleri siler ve yine bil. kapanırken güncellemeler karşınıza cıkar. Yani kısır bir döngü devam eder gider.Kapatmak için (denetim masası --> yönetimsel araçlar--> hizmetler --> hizmet yerel --> otomatik güncellemeler den devre dışı bırak ) en güvenlisi bu ordaki secenek eger( başladı) ise durduru işaretleyin ve sonra devre dışı yapın.

5. monaroza

monaroza Site Gezgini

cevaplar için teşekkürler

6. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

güncelleştirmeleri kapat gitsin

7. bil

bil Aktif Üye

OTOMOTİK GÜNCELLEŞTİRME UYARISI

EĞER GÜVENLİK KARTI VARSA İLK AÇILIŞTA KART MENÜSÜ GELDİĞİNDE "CTRL + G " TUŞUNA BAS VE GELEN MENÜDEN KART ŞİFRESİNİ GİRE. BİLGİSAYAR AÇILDIKTAN SONRA DENETİM MASASINDAN GÜNCELLEŞTİRMEYİ KALDIR TEKRAR BİLGİSAYARARI AÇARSAN GÜNCELLEŞTİREM UYARISI BİR DAHA ÇIKMAYACAKTIR.

8. bil

bil Aktif Üye

OTOMOTİK GÜNCELLEŞTİRME UYARISI

EĞER GÜVENLİK KARTI VARSA İLK AÇILIŞTA KART MENÜSÜ GELDİĞİNDE "CTRL + G " TUŞUNA BAS VE GELEN MENÜDEN KART ŞİFRESİNİ GİRE. BİLGİSAYAR AÇILDIKTAN SONRA DENETİM MASASINDAN GÜNCELLEŞTİRMEYİ KALDIR TEKRAR BİLGİSAYARARI AÇARSAN GÜNCELLEŞTİREM UYARISI BİR DAHA ÇIKMAYACAKTIR.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal