Otomatik güncelleştirme bir türlü kapanmıyor.

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar i bilgisayarın birinin yeni imajını aldım.Bundan sonra bu bilgisayar sürekli otomatik güncelleştirme yapıyor.Denetim masasından kapatacağım.Ama kapatma yeri aktif değil.Ekrana çıkan uyarıda daha sonra yeniden başlat kısmıda aktif değil.Bilgisayar zıtpıt güncelleştirme yaparak kapanıyor.Ne yapacağımı şaşırtım.Yav bunun bir yerinden ayarı mı var.Yardımlarınızı bekliyorum.

sayın hocam ; başlat/çalıştır/services.msc yapın inş. otomatik güncelleştirmeler kapanacaktır. :+1:

bilgisayarıma sağ klik yapıp yöneti seçin.çıkan pencereden hizmetler ve uygulamaları tıklayın.sonra gene hizmetleri tıklayın.Uzun bir liste açılır oradan OTOMATİK GÜNCELLEMEyi bul ve çift tıkla üstüne.ordan önce durdur yap daha sonra hizmet dışı yap.Böylece otomatik güncellemeyi kapatmış olursun hocam....

Sayın hocam dediğinizi yaptım,ama şöyle bir uyarı veriyor:Local computer üzerindeki wuavserv hizmeti yazılmak üzere açılmıyor.Hata5:Erişim engellendi diyor.Pekala hocam şimdi ne yapacağız.

Bende de böyle bir sorun vardı Öncelikle güvenlik kartlarını pasif yaptım. Denetim masasında güvenlik merkezi burdan da otomatik güncelleştirmeleri pasif yap dedim ve güvenlik kartını yeniden devreye soktum. Artık yapmıyor. Saygılar.

1-) Başlat / Çalıştır'a gelip gpedit.msc komutunu giriyoruz.
2-) Karşımıza Grup İlkesi penceresi çıkacak.
Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları / Ağ / QoS Paket Zamanlayıcısı'na kadar geliyoruz. Sağ tarafta Ayrılabilir bant genişliğini sınırla'ya sağ tıklayıp özelliklerine giriyoruz.
3-) Karşımıza Ayrılabilir bant genişliğini sınırla Özellikleri penceresi çıkacak.
Bunu etkinleştirin ve değeri %0 olarak girin
Bu bağlantınızı ne kadarının windows güncellemeleri için ayrıcağı pay. Yani şimdi sıfır

Kolay Gelsin .

Bugün duyduğum bir virüs var !!!!!

Güncellemeri kapatmayı engelliyor. PC ler hep güncelleme yapınca ağa yüklenme ve ağda kilitlenmeler oluyormuş. Virüsün ismini söylediler ama aklıma gelmiyor

Geri