Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Otomatik Ek Ders Puantaj Hesaplama Programı

Konu, 'İdari Programlar (Ders Dağıtım,Okul Zili vs.)' kısmında osmanustun tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

?

Uygulamayı faydalı buldunuz mu ?

Anketin kapanma tarihi 24 Ocak 2019.
  1. Evet

53,3%
  2. Hayır

46,7%
  1. osmanustun

osmanustun Üye

Selam arkadaşlar;

Ek ders hesaplamalarını kolaylaştırmak adına bir uygulama geliştirmeye başladım amacım sadece öğretmenin haftalık ek ders saatini sisteme girdiğinizde o aya ait puantaj tablosunu otomatik oluşturmak ve KBS için excel formatında yükleme dosyasını üretebilmek.Yaklaşık bir aydır çalışıyorum uygulama belli bir noktaya geldi.

Uygulamayı şimdilik 5 öğretmenle sınırladım. İlgilenen arkadaşlar bakıp gördüğü eksikleri ve tavsiyelerini bana yazabilir mi ?

Demo Sürüm
    https://drive.google.com/open?id=1CXi4DgYWTDP8KpgfIC7sG8ao_d28unGD

2. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Şimdilik videoyu izlemeyebildim
    Bilgisayarda indirip kullandıktan sonra yorum da yapabilirim

3. webci

webci Üye

Hocam teşekkür ederiz 5 kişilik değil de 30 40 kişilik olsa biçok kişi deneme yapabilir. Geri dönüş için daha iyi olur sanrm.

4. osmanustun

osmanustun Üye

Haklısınız hocam fakat ticari amaçlı düşündüğüm için böyle bir sınırlamaya gerek duydum.

5. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

böyle bir programı para veripte hiç bir okul satın almaz hocam.bende yaptım bir ara değil parayla satmak, yapmayı bildiğim için diğer okul müdürleri sıraya girmişti bizede öğret diye. 1 sene yaptım sonra bıraktım kimseyede asla yardımcı olmam parasız dedim üstünede kötü olan ben oldum.

6. osmanustun

osmanustun Üye

Benimde tahminlerim o yönde okullar bu konulara bütçe ayırmıyor. Ama denemeye değer olarak görüyorum hocam

7. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Kısa bir süre idarecilik yapmış biri olarak en sıkıntılı durum ek derslerin haftalık mı yoksa günlük olarak mı hesaplanacağı idi. Her ilçe kendi kararını alabiliyor. Programınızı kullanmadım ancak buna çözüm getiren bir yapısı olursa diğerlerinden farklı olur gibime geliyor.

8. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam emeğine sağlık.hevesini kırmak istemem ama bu işi kolaylıkla yapmayı sağlayan excel belgeleri varken bunu almak için sebep ne olabilir?hangi yönü ön plana çıkarıyor?

9. silver_eagle

silver_eagle Aktif Üye

+1

10. osmanustun

osmanustun Üye

Hocam Excel dosyalarını inceledim. Onlarda kendi içinde faydalı fakat bu uygulamayı onlardan ayıran özellikler var. Şöyle ki

1 Excel dosyasinda ek ders için bir öğretmenin haftalık ek ders dağılımını elle yapmak gerekiyor. Bu uygulamada gerek yok herşeyi kendi ayarlıyor. Ek ders yerine geçen gündüz görevinin dağıtımı da dahil

2 Excel dosyalarını ben kullanici arayüzü açısından hep kullanışsız bulmuşumdur. Hata yapmaya müsait bir arayuzleri var. Bu uygulamanın basit ve anlaşılır bir arayüzü olması için uğraştım .

3 Excel dosyalarının (genelde kullanıcıdan kaynakli) stabil çalışmadığını düşünüyorum. Formüller yanlışlıkla silinip bunun farkına varilmiyor. Bu uygulama ise sürekli stabil hata ihtimalini azaltıyor.

4 Bana göre en büyük avantajı rapor kesintisi yapabiliyor . Sizde bilirsiniz öğretmenin ek dersinden rapor kesintisi yapmak bazen karmaşık olabiliyor . Bu uygulama karmaşıklığı ortadan kaldırıyor . Sadece rapor gününü sisteme girmeniz yeterli o günkü ders programındaki ders saatini haftalık ders saatinden çıkarıp tekrar o haftaya dağıtıyor.

11. aydinh6

aydinh6 Üye

Hocam sadece ortaokul için mi kullanılıyor. İlkokul için düzenleme yapacak mısınız

12. osmanustun

osmanustun Üye

İleriki zamanlarda ilkokul için de düzenleme yapmayı düşünüyorum hocam.

13. alyy40

alyy40 Üye

Hocam bence güzel program olmuş bence kullanımı kolay. Para ile kimse almaz bence ama ücretsiz versiyonu kullanılır.. Şifreleme algoritması zor değil zaten. Kolay gelsin.

14. metex1234

metex1234 Site Gezgini

Bu uygulamaların internet tabanlı olması daha kullanışlı oluyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal