Otel rezervasyon formu PHP Yardım Lütfen

Kodla Büyü
Değerli hocalarım merhaba sizlere ekte gönderdiğim iletişim formu hosting firmasının güvenlik ile ilgili almış olduğu kararlar nedeniyla çalışmamaktadır.

Warning: mail() has been disabled for security reasons in /home/fethiyec/public_html/otelrezervasyon/process.php on line 42

hatası alıyorum.

Hosting firmasının isteğine göre bu php formu düzenlemem lazım ama başaramadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hosting Firmasından gelen yardım metni:

http://my.infra.com.tr/knowledgebase/article/151/php-ile-smtp-mail-gönderme/

bu link'de yer alan dökümanı kullanarak mail gönderme formunuzu düzenlemeniz gerekmektedir. mail() fonksiyonu spam gönderim nedeni ile durdurulmuştur.

Ekli dosyalar

• otelrezervasyon.rar
    21.9 KB · Görüntüleme: 139
Hocam yazan prosedürleri adım adım uygulamak düşüyor sana.

Yaptıktan sonra da güvenlik açığı olup olmadığını anlamak için metasploit programını ücretsiz olarak indirip siteni taratacaksın.

-Php'de neden smtp kullanırız?
Bazı hosting firmaları sunucularında spam açığından dolayı mail() php fonksiyonunu engellemişlerdir,bu yüzden bu şekilde kodlanan script veya kod öğeleri mail() fonksiyonu açık bir hosting'de çalışsada kapalı bir hosting'de çalışmayacaktır. Ayrıca mail() fonksiyonu ile gönderilen maillerin çoğu Junk (Spam,önemsiz) kutusuna gitmekte ve dikkat edilmezse kullanıcının gözünden kaçıp silinmektedir.Bu sebeplerden uzak durmak için mail() yerine SMTP kullanılmalıdır.Böylece maillerimizin Junk'a gitmesini bir nevi engellemiş ve mail() fonksiyonu açık olsada olmasada maillerin her şekilde gitmesini sağlamış oluruz.

-mail() fonksiyonu ve SMTP arasındaki farklar neler ?
Mail fonksiyonu yukarıda da bahsettiğimiz gibi biraz avantajsız kalmakla birlikte SMTP ile arasında pek fark yoktur ikisi de mail göndermek için kullanılır.SMTP daha doğru ve kaliteli yapar işini,mail() pek doğru olmayan ve kalitesiz bir şekilde görevini yerine getir. alıntıdır.

aşağıdaki linkteki örneği kullanabilirsiniz. kolay gelsin
http://www.natro.com/HemenDestek/Downloads/mailphp.zip

Geri