Otel (Apart - Pansiyon) Sitesi için WP mi joomla mı?

Kodla Büyü

BaRBaRYaN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bir arkadaşıma söz verdim ve onun için Bir apart otel sitesi yapmam gerekiyor. Siiz olsanız CMS lerden hangisini tercih ederdiniz ve buna uygun hangi temayı önerirdiniz.
..
1. Tam sayfa temalardan olursa çok daha görsel olur
2. Standart ürün tanıtım siteleri gibi olacak. / Tesis - Odalar - Konum - Rezervasyon (Sadece mail form) - İletişim Formu
3. Otel sitesi olduğu için görseller haliyle önemli. Görselleri göstermek için Hangi CMS de hangi resim göstericiyi (galeri eklentisini) kullanırdınız.
..
Diğer bir konu DİL seçenekleri. Ben birden fazla dil eklemek istediğimde (Türkçe - İngilizce vb..) sayfaları google translate dışında nasıl yapabilirim. 2 farklı dilde 2 farklı tabloda 2 ayrı CMS kurup zaten az olan içerikleri her seferinde iki cms ye de ekleyerek mi ?
Önerileriniz bekliyorum....

Bu çalışmayı bitirdiniz mi hocam?
bitirdiyseniz neler yaptınız?
link verebilir misiniz?

**melike**' Alıntı:
Bu çalışmayı bitirdiniz mi hocam?
bitirdiyseniz neler yaptınız?
link verebilir misiniz?
..
hocam çeşitli nedenlerden dolayı o çalışma askıda kaldı. ama sistem olarak WordPress kullandım, tema olarak da önerebileceğim temalar var. siz ne tarz bir site yapmayı düşünüyorsunuz?

hocam ben şu an blogumla uğraşıyorum da sırf kendimi geliştirmek için bişeyler yapmak istiyorum,çok sevdim wp'yi
sanırım bu tür işler için ücretli temalar kullanmak daha güvenilir oluyor
mesela emlak şirketi, spor salonu, pastane, lokanta, temaları olabilir
hatta becerebilirsem kendi temamı kendim yapmak
yada en azından css/html yada psd temayı wp'ye uyarlamak istiyorum :roll:

**melike**' Alıntı:
hocam ben şu an blogumla uğraşıyorum da sırf kendimi geliştirmek için bişeyler yapmak istiyorum,çok sevdim wp'yi
sanırım bu tür işler için ücretli temalar kullanmak daha güvenilir oluyor
mesela emlak şirketi, spor salonu, pastane, lokanta, temaları olabilir
hatta becerebilirsem kendi temamı kendim yapmak
yada en azından css/html yada psd temayı wp'ye uyarlamak istiyorum :roll:
..
hocam merhabalar;
öncelikle wp ile ilgili temel bilgileri edinmek ise amacınız chip yada çizgi-tagem wp eğitimlerini izleyebilirsiniz. onun dışında üyeliğiniz varsa vidobu.com sitesinde tam sizin aradığınız eğitimler mevcut. forumdan bir arkadaşımızda o sitenin yazarlarından biriydi hatta.

tema hazırlama konusuna gelince giriş aşamasında bilgi sahibi biri olarak hazırlayacağınız temalar wp ile birlikte gelen standart temalardan pek fazla bir artısı olmaz şu seviyede. temalarda görünüş kadar hız ve seo da önemli artık. o yüzden tema tasarlamak yerine şimdilik hızlı ve düzgün eklentiler bulmak daha çok işinize yaracaktır. hazır temalarda bahsettiğimiz bu şeyler eklentiler yerine temalara eklenen fonksiyonlar yardımıyla yapıldığı için temanın daha da hızlanması sağlanıyor.

bahsettiğiniz şekilde kurumsal temalara gelirsek; her temayı her sitede kullanabilirsiniz aslında. sadece doğru değişiklikleri yapabilmeniz yeterli. en basitinden bir örnek verecek olursak;
YooCloud (http://www.yootheme.com/demo/wordpress/cloud) temasını kullanarak basit bir alışveriş sitesi de yapabilirsiniz, bir dernek siteside, bir okul web siteside...

Geri