Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

OSYM sınavlarında gözetmenler için kılık kıyafet serbest mi?

Konu, 'Her Telden' kısmında forumdas tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. forumdas

forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

Daha doğrusu serbest diye biliyorum, öğretim görevlileri hep serbest geliyorlar, müdür yardımcımız da geçen sınava serbest kıyafet ile geldi ama bunun yasal dayanağı yok galiba,

https://gis.osym.gov.tr/OSYMSinavUygulamaYonergesi.pdf bu yönergeye göre serbest değil çünkü.
    (Sınav görevlileri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu Ek Madde 19'a göre, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında
    Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik"in 5. maddesinde belirtilen kılık kıyafet kurallarına uymak
    zorundadır.)

Sizce hangisi doğru?

2. forumdas

forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

Siz nasıl gidiyorsunuz?

3. erfatm

erfatm Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben bir kere gittim sınav görevine. Kumaş etek gömlek vs. Rahat değildi ancak yönergeye uymak zorunda kalınca öyle oldu. Yanıma herhangi bir metal eşya da bozuk para dahil almamıştım

4. vadaaa06

vadaaa06 Site Gezgini

Hocam ben bu sınavlara yönetmeliğe uygun olarak yani takım elbise ile gidiyorum.Ama üniversiteden gelen personel serbest kıyafet ile geliyor.Bu olayı sınav sorumlusu olan prof. a sormuştum ve sizlerin kıyafet yönetmeliği ne diyorsa ona uygun olarak geleceksiniz bizim arkadaşlarımızın böyle bir kıyafet zorunluluğu yok tarzı tatmin etmeyen bir cevap vermişti. Bende problem yaşamamak için eşeğimi sağlam kazığa bağlıyorum.

5. bbbbb

bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

üniversitedeki görevliler hep serbest kıyafet giyse de, sanırım biz mecburuz resmi giyinmeye.... :) ben de resmi giyinip gidiyorum sınav görevlerine...

6. bilalca

bilalca Seçkin Üye Seçkin Üye

Üniversitede çalışanlarla öğretmenler arasında gerçekten çok fazla farklılık oluyor. Onlar kurallara uymuyor, rahat kıyafetler havalı bir halleri var. Bizler ise takım elbise ve kurallara uygun kıyafetler giyiniyoruz. Erkekler sakalla bile gelebiliyor. Bunun adı çifte standart

7. xyuxexesx

xyuxexesx Aktif Üye

kravat Takım elbise ile gidiyoruz. Ancak Üniversitede görevli olanlar serbest geliyorlar sakallı felan :):)

8. serkan_ist

serkan_ist Site Gezgini

ben de serbest kıyafetle gidiyorum. keten pantolon ve gömlekle gidiyorum. bugüne kadar da kimse niye böyle geldin demedi.

9. turhan287

turhan287 Aktif Üye

serbest gidiyorum kravatsız normal bişey derlerse bırakır sınavı çıkarım kıyafetim uymuyor diye çokta tın diye düşünüyorum rahat olun bence

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal