ÖSYM sınavlarında görev almak için!!!

Kodla Büyü
Değerli arkadaşlar paylaşıldımı farkedemedim ama bende bilgi vermek istedim

gis.osym.gov.tr sitesi yayına başladı ve ÖSYM sınavlarında görev alabilmek için sisteme girip görev yeri tercihlerini yapmak gerekiyor.

Selam ve dua ile...

Teşekkürler. Aşağıdakilere dikkat bu arada.
# 2011-ÜDS Sonbahar Dönemi için görevlendirme tercih alımı başlamıştır. 3 Mart 2011 Perşembe günü sabah saat 08:30'da tercih işlemleri sona erecektir.
# 2011-YGS için görevlendirme tercih alımı başlamıştır. 7 Mart 2011 Pazartesi günü sabah saat 08:30'da tercih işlemleri sona erecektir.

Osym sistemine kayıt olduğunuzda size verilen kağıtta yazıyor. Umarım atmamışsınızdır.

osym sistemine nasıl kayıt olunuyor ben bu sınavlarda hiç görev almadım

OKul idaresine OSYM tarafından sınav merkezi şifresi verildi. Okul idareleri sınavlarda görev almak isteyenleri OSYM sistemine fotoğraflarını kamera ile çekerek kaydetti. Yani okul idaresine soracaksınız. Ki Şubat tatiline girmeden bu işlemler yapılmıştı.

biltek2007' Alıntı:
OKul idaresine OSYM tarafından sınav merkezi şifresi verildi. Okul idareleri sınavlarda görev almak isteyenleri OSYM sistemine fotoğraflarını kamera ile çekerek kaydetti. Yani okul idaresine soracaksınız. Ki Şubat tatiline girmeden bu işlemler yapılmıştı.

geçti borun pazarı diyorsunuz yani şifresi olmayanlara :)

diyemiyorum, OSYM sınav merkezine sormak gerek diyorum. Belkim alıyorlardır.

Okul idaresi sistemden bilgilerinizi güncelleyince tekrar çıktı veriyor. Çıktı üzerinde şifre yazıyor. Kolay gelsin...

Ben Anadolu lisesinde çalışıyorum. Yeni bir sistem bizim okuldaki tüm öğretmenleri web cam ile fotoğrafı çekildi. Ve sisteme kayıt altına alındı. Bir de sistemden çıktı aldık. Çıktının hemen altında geçici şifre vardı. İlköğretim okullarına gelmişmidir bilmiyorum ama biz bu şekilde hallettik.

engin.php' Alıntı:
Okul idaresi sistemden bilgilerinizi güncelleyince tekrar çıktı veriyor. Çıktı üzerinde şifre yazıyor. Kolay gelsin...

bizim memur bunu bilmez sanmıyorum,ilk defa şifre alıcam, kısaca özetlermisin nerden gireceğiz?

bilalca' Alıntı:
Ben Anadolu lisesinde çalışıyorum. Yeni bir sistem bizim okuldaki tüm öğretmenleri web cam ile fotoğrafı çekildi. Ve sisteme kayıt altına alındı. Bir de sistemden çıktı aldık. Çıktının hemen altında geçici şifre vardı. İlköğretim okullarına gelmişmidir bilmiyorum ama biz bu şekilde hallettik.
ne zaman yaptınız hocam bunu, hala devam ediyormu?

gulftown' Alıntı:
bilalca' Alıntı:

I. Dönemin sonlarındaydı. Tam tarihi hatırlamıyorum. Ama bu girişler için son bir tarih vardı diye hatırlıyorum. Apar topar müdür çağırmıştı. Zaman az hemen bunları girmemiz gerekir diye

bilalca' Alıntı:
gulftown' Alıntı:
bilalca' Alıntı:

I. Dönemin sonlarındaydı. Tam tarihi hatırlamıyorum. Ama bu girişler için son bir tarih vardı diye hatırlıyorum. Apar topar müdür çağırmıştı. Zaman az hemen bunları girmemiz gerekir diye

tşk ederim, şimdi biraz baktım, sınav yapılmayan bölgelerdeki(ilçe) öğretmenler başvuramıyormuş sanırım. hayırlısı. zaten sizin de belirttiğiniz gibi süre geçmiş.

Hocam bugün müdürümle sorduk ildeki sınav merkezine. Görev almak için yeni kayıt yaptırabilirsiniz dediler. Fakat Bugün veya yarın mutlaka gitmeniz gerekiyor. Giderken IBAN numaranızı da götürmeyi unutmayın.

Başvuru süresi uzatıldı diye yazıyordu milli eğitimin sitesinde. Biz çoktan kaydolduk, şifre aldık sınav yeri seçtik bile.. :roll:

04/03/2011 Cuma günü mesai bitimine kadar size en yakın ÖSYM merkezine giderek
http://www.osym.gov.tr/belge/1-2412/osy ... kleri.html
IBAN numaranızı verip resim çektirerek görevli başvurusu yapıyorsunuz. 02/02/2011 tarihine kadar bu işlem okullarda (okul müdürü tc nosu ve okul şifresi ile de) yapılabiliyordu.
Osym merkezinde kaydınızı yaptırdığınızda size kişisel bilgilerinizi ve altında şifrenizi içeren bir A4 veriyorlar. O A4 de ki şifre ve TC Kimlik numaranız ile
http://gis.osym.gov.tr/
adresinden giriş yaparak bulunduğunuz yerleşim yerinde sınav merkezlerinde görev almak için başvuruda bulunuyorsunuz. Yani karşınıza çıkan okullar listesinden 10 tanesini sıralıyor ve kaydediyorsunuz. Hepsi bu.
Kolaylıklar..

Arkadaşlar bu konuda bir sorum var. Ben de dediğiniz gibi iban noları ve fotoğrafları güncelleyip çıktı aldım. ama görev yılını felan güncellemedim. Görev alınan sınavlarda kıdem önemli mi acaba bu konuda bilgisi olan var mı? ÖSYM'yi arıyorum sürekli meşgul

ya arkadaşlar öğretmenlere verdiğimiz şifreler kaybolursa o şifreleri tekrardan nasıl ulaşabiliriz. Yardımlarınızı bekliyorum baktım sisteme ama göremedim şifreyi. Maalum öğretmenlerimiz kaybedebiliyor böyle şeyleri.

Hocam ben il deki ösym bürosunu aradım bana ankara nın telefonun verdi.İlçelerden kayıt alınmıyor mu diye sordum, onlarda il dekilerin insiyatifine kalmış dediler.Böyle bir şey olabilir mi? Ben görev almak istiyorum, görev çıkar çıkmaz... Ama ben görev almak istediğimi belirtmek istiyorum ve başvurmak istiyorum il deki büro olmaz diyor! Bugün son günmüş herhalde n yapabilirim acaba? Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim...

_miracle_' Alıntı:
Türkiye58' Alıntı:
arkadaşlar hallettim ben sorunumu tşkler.

Hocam nasıl hallettiniz? bugun ben de basvuru yapabilir miyim acaba...

Hocam benim hallettiğim iş bi arkadaş şifresini kaybetmiş benden tekrar çıktı istedi bende aradım taradım bilgileri tekrardan kaydet deyince şifreye ulaşabildim. Elinizde şifreniz falan varsa gayet başvurabilirsiniz. Ama tam olarak neyi demek istediğinizi anlamadım.

Arkadaşlar bu sınavlarda görev alabilmek için sınavın okulumuzda yapılıyor olması şart mı peki?

Geri