OSYM Sınav Görevi Hakkında ?

Kodla Büyü

anotherbrick

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar..
Ben bir meslek lisesinde teknik öğretmen olarak görev yapıyorum..
Biliyorsunuz Gis sisteminden OSYM sınavlarında gözetmenlik ve salon başkanlığı görevleri alabiliyoruz..
Bu sınavlar genelde Pazar günü oluyor.. Okulumuzda açık lise eğitimi hafta içi verilirken bu sene hafta sonu Cumartesi ve Pazar günlerine kaydırıldı..
Benim Pazar günü dersim olduğu zaman OSYM sınav görevim çıktığında görevli mi sayılıyorum nasıl bir uygulama oluyor?
Bilen arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum sevgiler

sayın hocam senin okulun sınav merkezi ise haftasonu senin açık lise dersin oldugu günler tatil olur yada öğleden sonra başlar. bu nedenle görev almana engel bir durum olmaz. değilse de görev alamazsın. bizde böyle uygulanıyor.

hocam senin asli görevin okulundaki ders görevindir. osym sınav görevi senin isteğinle aldığın bir görev olduğundan dersten muaf olmana neden olmaz. dersinin olmadığı günkü sınavlara görev tercihi yapabilirsin. dersin olduğunda ösym sınav görevinden dolayı derse gitmemezlik yapılmaz.

hocam ben anadolu lisesimde çalışıyorum. benim çalıştığım ilçede sınav yapılmıyor. başka ilçelerde sınav görevi alabilirmiyim bu işlemi nasıl yapmam gerekiyor?

yorumlarınız için teşekkür ederim.. Okulum sınav merkezi olmadığından sınav günleri tatil olmuyor..
Şu an açık olan bir sınav için görev başvurusu yapmadan fikir almak istedim.. Konula alakalı bir yönetmelik maddesi bulamadım..
mygold hocamın dediği gibi durum sanırım

ybilgin' Alıntı:
hocam ben anadolu lisesimde çalışıyorum. benim çalıştığım ilçede sınav yapılmıyor. başka ilçelerde sınav görevi alabilirmiyim bu işlemi nasıl yapmam gerekiyor?

güncel...

ben kurs veriyorum ancak cumartesimde boş dilekçe verip gün değiştirebiliyorum.. açık lise derslerini görevli olduğunuz günlerde telafi eğitimi olarak başka bir gün yapabilirmiyim?? olayını araştır sor..

Geri