Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

ortaokul ve meslek lisesi normları bir mi hesaplanır?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında hakan_431 tarafından paylaşıldı.


  1. hakan_431

    hakan_431 Site Gezgini

    Kayıt:
    1 Haziran 2015
    Mesajlar:
    51
    Beğeni:
    1
    arkadaşlar ilçemizde 2 meslek lisesi var.bölge normu hesaplanırken meslek lisesi ve ortaokul-düz lise ders yükleri bir arada mı hesaplanıyor? yoksa meslek liseleri ders yükleri ayrı mı hesaplanıyor.kontenjan.meb.gov.tr adresinden baktığımda ilçede 5 tane norm gözüküyor 5 de dolu.ilçemizde meslek lisesinde 3 tane bilişimci var.mevzuatta meslek dersleri atölye dersleri ayrı hesaplanır diyor.bir yanlışlık yok mu?
    bir sorumda meslek lisesinde ders yükü hesaplanırken
    10sınıflar 14
    11 sınıflar 18
    12 sınıflar 2 saat fiili ders
    12 sınıflar için 10 saat şeflik +24 koordinatörlük =34 şeklinde mi hesaplanır? yoksa
    10 saat şeflik +24 saat koordinatörlük +10 da ppog nin koordinatörlüğü =44 olarak mı hesaplanır.
     
  2. hayaletx

    hayaletx Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    21 Mart 2014
    Mesajlar:
    332
    Beğeni:
    37
    Sorunun cevabini bilen var mi. Norm güncellemeleri var
     
  3. zeybekd

    zeybekd Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Nisan 2007
    Mesajlar:
    421
    Beğeni:
    7
    10. sınıf Grup x 14
    11. sınıf Grup x 18
    12. sınıf Grup x 26 (2 saat ders 24 koordinatörlük)
    Artı bunlara ilave bölümde bulunan şeflik sayıları
    Artı Mesleki gelişim derslerinide (girdiğiniz 9. sınıftaki) ekleyebilir idare
     
  4. hayaletx

    hayaletx Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    21 Mart 2014
    Mesajlar:
    332
    Beğeni:
    37
    bölge normu hesaplanırken meslek lisesi ve ortaokul-düz lise ders yükleri bir arada mı hesaplanıyor?
     
  5. zeybekd

    zeybekd Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Nisan 2007
    Mesajlar:
    421
    Beğeni:
    7
    Bölge normunda Orta okul ve anadolu lisesi öğretmenleri genel bilgi ve meslek dersi öğretmenleri diye geçip norm kadro yönetmeliğinin 18. maddesinin 2. fıkrasında hesaplaması yapılır. Meslek lisesi öğretmenlerinin ise Atölye ve laboratuar öğretmeni ismiyle norm kadro yönetmeliğinin 19. maddesinde ayrıca bölge normu hesaplanır.
     
  6. buzozgur

    buzozgur Aktif Üye

    Kayıt:
    23 Eylül 2014
    Mesajlar:
    112
    Beğeni:
    6
    hocam bölge normunu nasıl görüyoruz? kontenjan.meb.gov.tr den idare girişiyle görülmüyor ama.
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal