Ortaokul Bilişim Öğretmeni Hangi Yarışmalara Katılabilir

Kodla Büyü

bote_erz

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar ortaokul öğrencilerinin bilişim alanında katılabileceği yarışmaların listesi yapan bir arkadaş paylaşabilir mi? Sadece robotik olmasın mümkünse, çünkü bu aralar herkes robotik kodlamaya takmış durumda.

Hocam iki yıl öncesine kadar Ankara ve Manisa illerinde yapılan ulusal çapta çok güzel kodlama yarışmaları vardı. İkisinin de finallerine katıldık. Çok güzel organizasyonlardı. Ancak salgın sürecinden dolayı bu yarışmalar iptal edildi. İldekiler bile yapılamıyor maalesef. Şu anda önerebileceğim bir yarışma maalesef aklıma gelmiyor.

Hocam iki yıl öncesine kadar Ankara ve Manisa illerinde yapılan ulusal çapta çok güzel kodlama yarışmaları vardı. İkisinin de finallerine katıldık. Çok güzel organizasyonlardı. Ancak salgın sürecinden dolayı bu yarışmalar iptal edildi. İldekiler bile yapılamıyor maalesef. Şu anda önerebileceğim bir yarışma maalesef aklıma gelmiyor.

Teşekkür ederim hocam. Ben pandemi olmadığı dönemdeki yarışmalarıda merak ediyorum. Bir liste oluşsun ve herkes kullansın.

Öğretmenim Tekno fest tavsiye ederim..fakat ayrıntısı çok..seçilmek zor..bu sene İstanbul'da seneye kim bilir nerede?

Şu dönemde bence hiçbirine katılmamalı. Dönem dediğim de Covid ile alakalı değil. Malum kurslarımız falan herşeyi iptal ettiler. Bilişime verilen değer de ortada.
Tabi bu benim şahsi fikrim.

Geri