Ortaokul 5-6. sınıflara uygun Python Eğitimi

Kodla Büyü

tenakuz

Aktif Üye
Ortaokul 5-6. sınıflara uygun Python Temel Eğitimi için Sunum veya dokümanlarına sahip olan hocalarımız var mıdır?

Öğrencilerinizin seviyesini siz daha iyi bilirsiniz ama ben 9. sınıflarda zorlanıyorum. Çoğu da ortaokulu 80+ ortalamalarla bitirip gelmiş öğrenciler. 5. sınıf çok erken olur bence de.

Hocam merhaba ben 6'larda kodla büyü + python beraber gidiyorum. 7'lerde full python işliyorum. Bu aralar turtle ile rastgele renkli şekiller, çokgenler çiziyoruz. İsterseniz öğrencilerime tutturduğum defterden fotolar gönderebilirim.

Ortaokullarda seviye ne olursa olsun blok tabanlı programlama tavsiye ederim. Blok tabanlı programlama amaca çok daha fazla hizmet eder. Fen lisesi öğrencilerinin bile zaman zaman zorlandığı bir dili (python) ortaokul öğrencilerine anlatmanın verimli olmayacağı kanaatindeyim.

Ortaokul 5-6. sınıflara uygun Python Temel Eğitimi için Sunum veya dokümanlarına sahip olan hocalarımız var mıdır?
Buğra AYAN tarafından sizin öğrenci grubunuza uygun anlatımlı ben çok beğendim. Umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

• Çocuklar için Python ile programlama.pdf
    3.6 MB · Görüntüleme: 95
Geri