örnek TÜBİTAK 4006 projeleri olan arkadaşlar

Kodla Büyü
Geçen sene biz de Teknoloji Bağımlılığı ile ilgili bir anket araştırma projesi yaptık. Anketi Google Formlar ile hazırlayarak uyguladık. Bir de E-Atık Çöp Değildir projemiz vardı. Elektronik Atıkları topladık ve sonra geri dönüşüme yolladık.

örnek TÜBİTAK 4006 projeleri lazım . BU konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

geçen yıl yaptığımız Bilim Fuarında 4 tane BT projesi yapmıştım.

1- Engele Çarpmayan Robot (Ar-Ge)
2- Akıllı Sokak/Koridor Lambası (LDR Kontrollü) (Ar-Ge)
3- Siber Zorbalık Araştırması (İlçe geneli anket) (Araştırma)
4- Google'ın Az Bilinen Özellikleri (ET'dan sunum) (Araştırma)

TÜBİTAK kabulünde sıkıntı yaşamazsınız bu vb. projelerle hocam.

kolay gelsin.

arkadaşlar tübitak için illa bilişim projesi mi yapmak zorundayız ben farklı bir konuda da proje düşündüm onay verilmez mi

hocam farklı projelerede bir şey denmiyordu yaılabiliyordu ilk yılında kampçı ateşi yapmıştık biz birde mutfak aracı yapmıştık çok ilgi görmüş ve patent fikri ortaya çıkmıştı ama sonuca ulaşamadık

arkadaşlar bu projelerde okuldan toplam 20 proje çıkması isteniyor. Ve bu projelerin 10 tanesi araştırma projesi olmazsa maddi destek olmayacağı söylendi. Bilginiz var mı bu konuda?

arkadaşlar bu projelerde okuldan toplam 20 proje çıkması isteniyor. Ve bu projelerin 10 tanesi araştırma projesi olmazsa maddi destek olmayacağı söylendi. Bilginiz var mı bu konuda?
Geçen sene de bu şekildeydi, en az 20 proje olmalı ve projelerin en az %50'si araştırma projesi olmak zorunda. Ayrıca bu sene araştırma yöntemi olarak anket kullanılacak ise anket sorularının mem'den onaylanması ve başvuru sırasında sisteme girilmesi gerekiyor.

Geçen yıl üç tane proje ile girdim- ikisi robot biri ise tanıtımdı. Tanıtım da HTC VİVE marka VR makine tanıtımı yapıldı. Bi tanesi dart oynayan oynayan robot bir diğeri ise düello yapan iki robot. En ilgi çeken projelerdi. Tanıtım tabii çoğu okulda veya kimse VR makine olmadığı için kullanmak isteyen baya çoktu.

Robot yapan arkadaşlar proje bilgileri kısmını ekleyebilir mi, Amacı özeti ve araştırma yöntemi yazılan.

bir de burdan indirdiğim sb dosyaları açılmıyor bende scratch 2.0 yüklü olduğu halde. aç dediğimde tekrar dosya arıyor

çok güzel fikirler... ben de bişeyler yaptım codeweek kapsamında uygun zamanda paylaşırım inşallah.
sonuçta bu etkinlikleri tubitak projesine çevirebiliriz

arkadaşlar tübitağa okulda bazı öğretmenler istiyor bazıları istemiyorsa nasıl yapıyorsunuz, gerçekten isteğe mi bağlı

mbot ile bir proje yapan arkadaşım var mı . ya da makey makey ile
Biz Makey Makey standart kitiyle güzel bir proje yaptık. Moonlight hocamızın havuç ezme oyununu başka bir oyuna uyarladık. Bu yılda da iki ayrı projede makey makey kullanacağım. Çok güzel oluyor ve fuarın en dikkat çeken projesi oluyor.

Son düzenleme:
O durum hep oluyor hocam, Müdürünüz toplantı yapıp arkadaşlara yapmaları gerektiği uygun bir dille anlatsın.
Hocam yapmaları gerekiyor mu ki isteğe bağlı diye biliyorum arkadaşlar sınavlara hazırlığın ve derslerin aksadığını düşünüyor projeleri kendimiz yapıyoruz diyorlar öğrenci birşey yapmıyor esasında

Hocam yapmaları gerekiyor mu ki isteğe bağlı diye biliyorum arkadaşlar sınavlara hazırlığın ve derslerin aksadığını düşünüyor projeleri kendimiz yapıyoruz diyorlar öğrenci birşey yapmıyor esasında
Hocam elbette isteğe bağlı yapılır lakin okul müdürleri bu tür etkinliklere çok önem veriyorlar. Mesela bizim okul müdürüne yapmak istemiyoruz desek adam kalpten gider :)

Biz Makey Makey standart kitiyle güzel bir proje yaptık. Moonlihgt hocamızın havuç ezme oyununu başka bir oyuna uyarladık. Bu yılda da iki ayrı projede makey makey kullanacağım. Çok güzel oluyor ve fuarın en dikkat projesi oluyor.

Hocam başvuru aşamaları nasıl oluyor.. birde alınan malzemelerin maliyetini nasıl karşıladınız...

Hocam başvuru aşamaları nasıl oluyor.. birde alınan malzemelerin maliyetini nasıl karşıladınız...
Hocam her okulda Proje Yürütücüsü öğretmen oluyor.
O arkadaş istekli öğretmenlerden proje adlarını alıp sisteme giriş yapıyor.
Malzemeler de bu yıl 6 bin TL olan hibe parasından karşılanıyor.
Geçen yıl robo**.com adlı siteden yaklaşık 120 TL'ye standart kiti satın almıştım. Siz onu alıp, fatura kısmına Tübitak 4006 Bilim Fuarı şeklinde faturalandırın. Parayı okul idaresi veya proje yürütücüsü arkadaş geri ödüyor..

Geçen sene biz de Teknoloji Bağımlılığı ile ilgili bir anket araştırma projesi yaptık. Anketi Google Formlar ile hazırlayarak uyguladık. Bir de E-Atık Çöp Değildir projemiz vardı. Elektronik Atıkları topladık ve sonra geri dönüşüme yolladık.
Hocam anket sorularınızı paylaşabilir misiniz?

mbot ile bir proje yapan arkadaşım var mı . ya da makey makey ile
hocam makey makey ile en basitinden muz piyano yapabilirsin nete yazınca çıkıyor zaten kodlar da bu sitede bulabilrsin . Hatta krokodil kabloları meyvelere değilde her öğrencinin eline tutturursanız yüzlerine dokununca ses çıkması çok ilgi çekici oluyor

Geri