örnek TÜBİTAK 4006 projeleri olan arkadaşlar

Kodla Büyü
bende geçen seneden örnek vereyim size araştırma projesi olarak siber zorbalık nedenleri ve hangi yaş grupları cinsiyet ve daha çok hangi sosyal medya platformunda zorbalığa maruz kalıyorlar diye bir anket çalışması yaptırdım ve gelen temsilci konuyu çok beğenmişti
Anketi ve çalışmayı paylaşır mısın hocam ?

hocam bende çizgi izleyen robotu yapmayı düşünüyorum ama arduino hakkında bilgim yok video izleyerek yapmaya çalışcaz bu şekilde yapabilir miyiz sizce zormuydu yapımı ?
Hocam arduino da yapmadık biz robotis stem ile yaptık. Yapılabilir arduino da hocam sorun olmaz sensör var ise kaynak bulmakta zorluk çekmezsiniz.

Geçen sene 3 tane robot projesi yapmıştık. bi tanesi futbol oynayan robotlar diye. 150x100 cm ebadında bir futbol sahası yapmıştık sonra iki tane robot oyun konsolu ile kontrol ediliyordu. çok ilgi çekmişti. bir diğeri çizgi izleyen robottu, bir diğeri ise savaş robotları tasarlanmıştı tabi platformlarda yapıldı. en ilgi çeken futbol oynayan robotlardı.
Hocam resimlerini atarmısınız robot derken nasıl ben de robota benzeyen bir adam yapmak istiyorum birkaç kelime söylese olur mu acaba ardunio setlerini alırken görmüştüm vitrinde robotlar vardı ama

Hocam resimlerini atarmısınız robot derken nasıl ben de robota benzeyen bir adam yapmak istiyorum birkaç kelime söylese olur mu acaba ardunio setlerini alırken görmüştüm vitrinde robotlar vardı ama
Hocam çizgi izleyen robot hazırda var resmini ekledim. Geçen seneki proje resimlerini bulabilirsem eklerim. Robot setleri konusunda problemimiz yok fakat ne yapabiliriz bunlarla diye düşünüyorum. mblock,arduino,robotis dream ve robotis stem setlerimiz var. Sınıfımla ilgili resimde ekledim.
IMG_0964.JPG
IMG_0963.JPG

Geçen sene "Güvenli Şifre Bilinci" diye anket çalışması yapmıştık araştırma projesi olarak. Bu senede "Sosyal Medyayı Doğru Kullanma Bilinci" projesi yapacağız. Konunun özgün olması şart değil. Sizin okulunuzda ilk kez yapılıyor olması yeterli.
anketi kimlere uyguladınız ve projeyi kaç öğrenci ile yaptınız?

hocam havuç ezme oyununun paylaştığınız dosyayı indirdim ama açamadım acaba bişeyleri eksik mi yaptım bende alsam zahmet olmazsa tekrar ewrimkahraman@gmail.com
Hocam havuç ezme oyununda elimde bir döküman yok. Sadece oyun ve fuar günü sunmak için hazırladığımız pano var. Buraya attığım dosya hazırladığımız oyundu.
Proje Adı: Bu oyunun patronu benim
Proje amacı: Oyun oynamak için girdiğimiz internet sitelerinin pek çoğu güvenilir değil. Amacımız virüs tehdidi , oynamak için para yatırılması gibi tehlikelerden uzak bir ortamda kurallarını kendimizin koyduğu bir oyun oynayabilmek. Makey makey kitini kullanarak oyun oynarken fiziksel olarak hareket etmeyi de sağlamak.

moonlight hocam rasperry pi mi kullandınız akıllı aynada bununla ilgili kaynak var mı elinizde .Çok güzel olmuş biz de denemek istiyoruz ama mei_anima@hotmail.com ilk kez proje cıkaracağım da kaynakları ben de alabilir miyim ?

moonlight hocam rasperry pi mi kullandınız akıllı aynada bununla ilgili kaynak var mı elinizde .Çok güzel olmuş biz de denemek istiyoruz ama mei_anima@hotmail.com ilk kez proje cıkaracağım da kaynakları ben de alabilir miyim ?
Evet sayın hocam. Mini bilgisayar kullanıyoruz. Ama benim kullandığım Süper Pi idi. Çizgi Tagemin marketinden almıştım. Oda işimi gördü. Projenin ayrıntılı anlatımını yapmıştım hocam. Projelerimle ilgili elimde doküman yok. Geçen sene yaparken hep kaydediyordum ama canımı sıkan bazı olaylardan dolayı ne var ne yok sildim. Projelerimin pek kıymeti bilinmedi , idaremiz sahip çıkmadı, okula para kalsın diye bana para sıkıntısı çıkardılar. Ki çok fazla bir harcamam olmamıştı.Proje bitimine yakın bu kadar uğraşma kimse bakmayacak nasıl olsa diye beni eleştirdiler. Anlayacağınız proje bitiminde tüm gemileri yaktım. Ne var ne yok sildim. Sizlerle çok daha fazlasını paylaşmak isterdim emin olun. Projeleri yapacaksanız takıldığınız noktalarda sorularınızı cevaplayabilirim elimden geldiğince.

Geçen sene "Güvenli Şifre Bilinci" diye anket çalışması yapmıştık araştırma projesi olarak. Bu senede "Sosyal Medyayı Doğru Kullanma Bilinci" projesi yapacağız. Konunun özgün olması şart değil. Sizin okulunuzda ilk kez yapılıyor olması yeterli.
dokümanları paylaşırmısınız

Geri