Orijinal windows 10 kuramıyorum(ÇÖZÜLDÜ)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Daha önce windows 10 kurmuştum. Linki aşağıda
https://www.tnctr.com/topic/340913-alpe ... -07052016/
fakat bazı hatalar vardı. Bu yüzden orijinal windows kurmaya karar verdim ve windows un kendi sitesinden
iso olarak indirdim ve usb belleğe yazdırdım. Fakat tam kurulum başlayacakken aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor
Yardımcı olabilecek var mı acaba?
IMG_20161023_002525.jpg

Re: Orijinal windows 10 kuramıyorum

ahmet27' Alıntı:
lisans hatası veriyor.
Evet hocam lisans hatası verdiğini biliyorum. Ama bu ekran daha kuruluma başlamamış hali.
Acaba üzerindeki ilaçlı olduğu için mi yapıyor dedim. yani Şu an kullandığım windows 10 a ilaç yapmıştım. Şimdi lisansı sildim. Windowsu etkinleştir yazısı geliyor eekranda. Tekrar denedim yine aynı uyarı geldi.

hocam kurmaya çalıştığınız Windows sürümü Katılımsız Kurulum (Unattended Installation) olarak ayarlanmış.
ISO dosyasının içeriğini daha önce kullandığınız USB ye kopyalama yaptıysanız, böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Veya indirdiğiniz iso orjinal siteden olmayabilir.

halilturkoglu' Alıntı:
hocam kurmaya çalıştığınız Windows sürümü Katılımsız Kurulum (Unattended Installation) olarak ayarlanmış.
ISO dosyasının içeriğini daha önce kullandığınız USB ye kopyalama yaptıysanız, böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Veya indirdiğiniz iso orjinal siteden olmayabilir.

Anlatmak istediğinizi tam olarak anlamadım. YUMİ kullandım usb ye yazdırma programı için. Daha önce yukarıdaki verdiğim linki kullanarak bir win10 kurdum. Evet modifiye bir win10 du zaten. Daha sonra lisans etkinleştirmek için kms kullandım. Ancak hatalar verdi.
Daha sonra https://www.microsoft.com/tr-tr/softwar ... ndows10ISO sitesinden orijinal win10 yükledim. Ancak yukarıdaki resimdeki lisans hatasını verdi. Daha sonra lisansı sildim. Şu an kullandığım modifiye windowsta lisans etkin değil. Tekrar denedim ama malesef aynı hatayı vermeye devam etti.

Sizin söylemek istediğiniz flash ı biçimlendir ve tekrar orijinal windows 10 u mu kur diyorsunuz acaba ?????

Hocam yumi kullanmayın.Usb yi önce fat32 olarak biçimlendirin.İndirdiğiniz iso dosyasını winrar ile klasöre çıkart deyin daha sonra klasörün içindekileri usb ye kopyalayın ve F7 ile seçim yaparken usbyi uefi olanı seçin.

orhanak' Alıntı:
Hocam yumi kullanmayın.Usb yi önce fat32 olarak biçimlendirin.İndirdiğiniz iso dosyasını winrar ile klasöre çıkart deyin daha sonra klasörün içindekileri usb ye kopyalayın ve F7 ile seçim yaparken usbyi uefi olanı seçin.

Hocam
Birinci olarak yumi ile ilgili bir sorun mu tam emin değilim? Çünkü adamlar windows 10 yükleme için ayrı bir özellik koymuşlar yeni versiyonda.
İkinci olarak fat32 olarak flash belleği biçimlendirince sanırım 4096 mb tan büyük dosyaları desteklemiyor diye biliyorum. Orrijinal win10 boyutu 32 ve 64 bitlik 5.2 GB boyutunda. Ayriyetten winrar ile çıkarınca bu 4096 mb lık boyuttan muaf oluyor muyuz bunu bilmiyorum açıkçası.
Üçüncü olarak benim bilgisayarım uefi desteklemiyor. Modeli baya bi eski. Bu durumda usb yi uefi olarak seçebilir miyim?

Haklısınız uefi özelliği yoksa fat32 olarak kuramazsınız.İsoyu winrar ile açarsanız 4096 sınırından kurtulursunuz.
Hocam şunlara dikkat edermisinP
Pc nizde eski işletim sisteminiz orjinal miydi.Orjinal ise hangi işletim sistemiydi?
Bu şunun için önemli eğer w10 pro yada home versiyonlarından birini kurmaya çalışıyorsanız ve pc nizin biosunda kayıtlı olan şifre ile uyuşmuyorsa sorun oradanda çıkabilir

orhanak' Alıntı:
Haklısınız uefi özelliği yoksa fat32 olarak kuramazsınız.İsoyu winrar ile açarsanız 4096 sınırından kurtulursunuz.
Hocam şunlara dikkat edermisinP
Pc nizde eski işletim sisteminiz orjinal miydi.Orjinal ise hangi işletim sistemiydi?
Bu şunun için önemli eğer w10 pro yada home versiyonlarından birini kurmaya çalışıyorsanız ve pc nizin biosunda kayıtlı olan şifre ile uyuşmuyorsa sorun oradanda çıkabilir

Hayır hocam orijinal değil modifiye idi. Hala onu kullanıyorum hatta.

resmi siteden indirdiğinize emin misiniz bu modifiye bir isoya benziyor

hocam en iyisi microsfttan indirdiğiniz isoyu usbye yazdırın ve temiz bir windows kurun. Pc nizde aldığınızda ki işletim sisteminiz w7 , w8/8.1 idiyse w10 ücretsiz olarak orjinal kullanabilirsiniz.Ama ilk sisteminiz xp ise o zaman temiz windows kurup ilaçlamak zorunda kalacaksınız.

halilturkoglu' Alıntı:

ÇÖZÜM

Hocam yazınızdan yola çıkarak çözüme ulaştım. Daha önce yazdırdığım kurulm unattended (sahipsiz ) olduğu için bazı dosyalar oluşturdu. Daha sonra oluşturduğum orijinal win10 sanırım dosyaları değiştiremedi. Bu durumda usb yi biçimlendirdim. tekrar orijinal win10 kurulumu yaptım. Rahatça bu sefer formatımı attım. Olayın yumi ile alakası olmadığını düşünüyordum doğruymuş. Yumi gayet güzel bir şekilde win 10 yüklemek için güzel bir program. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

orhanak' Alıntı:
hocam en iyisi microsfttan indirdiğiniz isoyu usbye yazdırın ve temiz bir windows kurun. Pc nizde aldığınızda ki işletim sisteminiz w7 , w8/8.1 idiyse w10 ücretsiz olarak orjinal kullanabilirsiniz.Ama ilk sisteminiz xp ise o zaman temiz windows kurup ilaçlamak zorunda kalacaksınız.
Hocam zaten orijinal olanı yazdırdım ancak flash belleğe daha önce modifiye kurduğum için böyle bir hata veriyormuş.

Geri