Öneri---> Bilişim Suçları v.s Bilişim Güvenliği dersi

Kodla Büyü

ismailt

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bizim norm sorunu çözülmedi çözülmeyecek hatta daha da kötüye gitmeye devam etmekte.Bizim norm sorunun çözülmeme sebeplerinden biri de bilgisayar laboratuarlarının kurulum maliyeti ve bununla kalmayıp bu laboratuarların sürekli güncel teknolojiye bakıma v.s ihtiyaç duyması maliyeti yükseltiyor.Benim acizane aklıma şu şekilde bir şey geldi.Nasıl olsa var olan çalışır olan laboratuarlar da norm fazlası olan bilişim öğretmenlerinin ordan orya sürüklenmesi ile ve zamanla eskimesi sebebi ile çalışmaz hale gelecek.Ayrıca her dersliğe etkileşimli tahta kurulması ile de laboratuarların önemi sıfıra inecek (zaten sıfırdan beter diye düşünüyorum). Bize laboratuar ihtiyacı olmadan Bilişim suçları bilişim güvenliği bilinçli internet kullanımı kavramlarını kapsayan bir ders gelse notu olsa ve de biz bu dersi laboratuar ortamına ihtiyaç duymadan her derslikte anlatabileceğimiz şekilde bir içeriği olsa bizim norm sorunumuz çözülür diye düşünüyorum. Sizler de fikirlerinizi belirtin ve bu konu etrafında anlaşmaya çalışalım...

gelir öyle bir ders, gelmesi önemli değil ki, seçmeli olur seçilmez sorun yine değişmez

Arkadaşlar bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sanırım bu tür başlıklar sizi sıktığı için artık bunaldınız görmek istemiyorsunuz?Siz de haklısınız.... :)

Geri