Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ÖNEMLİ!! Gaziantep BTR başvurusu tekrardan yapılacak!!

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında aliantep27 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. aliantep27

  aliantep27 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.270
  Beğeni:
  8
 2. mse

  mse Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.113
  Beğeni:
  36
  eee açıklarını kapatmışlar hocam, şimdi bilgisayar ve lab sayılarını soruyorlar,ben de diyordum, lab olması bile herkesi görevlendirecekler mi? Hayırlı olsun, ders seçilmiş biz de lab bile yok... yani lab olmadığı için btr görevlendirmesi de olmayacak, diğer derslere devam.
   
 3. Kara Kule 61

  Kara Kule 61 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2011
  Mesajlar:
  748
  Beğeni:
  0
  Yine Evet arkadaşlar gaziantepi kutluyorum.
  Trabzon memim açtığı çığır benzer şekilde devam ediyor.İstenen belgeler bile aynı.
   
 4. mkarahan

  mkarahan Site Gezgini

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  50
  Beğeni:
  1
 5. soouuk

  soouuk Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2007
  Mesajlar:
  548
  Beğeni:
  2
  Ben kendi okulumda görev almak istiyorum.Kadrosu ve görev almak istediği okul listede olan iki kişiyi öğrenirsek,ilk iki sıraya o okulları yazarız,3.sıraya da kendi okulumuzu.İlk iki tercih dolu olduğu için okulumuzda görevlendiriliriz tekrar :)
   
 6. aliantep27

  aliantep27 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.270
  Beğeni:
  8
 7. muhammed

  muhammed Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  171
  Beğeni:
  2
  Peki bu liselere görevlendirmeleri yaparken kriter ne olacak? Hizmet puanı mı yoksa hizmet yılı mı?
  Burada eğer hizmet yılı olursa o da ayrı bir karmaşa. Çünkü kimse ilk 2 tercihine görevlendirilmek istemiyor.
  Mesai saatini üstüne basa basa belirtmeleri iyi ama görevlendirme kısmında kapalı yerler var...
   
 8. Merhoom

  Merhoom Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2008
  Mesajlar:
  518
  Beğeni:
  2
  Arkadaşlar kaç puanla hangi liseyi öncelikli yazacağımızı belirtirsek birbirimize yardımcı olmuş oluruz. Kendi okulunda kalmak veya lisede illa görev almak isteyen arkadaşlar açısından iyi olur kanaatindeyim.
   
 9. "Ayşen"

  "Ayşen" Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Ocak 2008
  Mesajlar:
  316
  Beğeni:
  0
  bu memler kendi kafalarına göre söylemiyolar heralde bu 30 saati bakanlığa sormuşlardır tekrar hayırlı olsun 30 saattimiz tek problem norm olayının çözülmesi kaldı
   
 10. ysahin

  ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  634
  Beğeni:
  0
  aslında bizim sanal olarak değil de gerçek anlamda oturup bir toplantı/kahvaltı/buluşma artık her ne olursa bir araya gelerek konuşmamız ve birbirimiz ile irtibatta olmamız en güzeli olacak. dernek adı altında birşeyler yapalım bence yakın zamanda...
   
 11. muhammed

  muhammed Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  171
  Beğeni:
  2
  Hiç olmadı Bilişim Tek. Öğretmenleri toplantı yapalım.
  Fatih projesi olan bir lise ile görüştüm. Lise müdürü Sabah kendi okulunda derse girersin öğleden sonra da 12.00 ila 15.00 arası lisede BTR olarak çalışırsın diyor. Çoğu lise müdürünün düşüncesi bu şekilde. Eğer bu durumda olursa bizim mesai saatlerinde hiç bir değişiklik olmayacak.
  ARKADAŞLAR BUNA BİR ÇÖZÜM BULMAMIZ GEREK.
  Yoksa iki okulunda yani iki okul müdür-müdür yard. kahrı bizi bekliyor.
  En azından bu liselerde gönüllü olmak isteyen varsa bu yönde bir çalışma yapalım...
   
 12. ysahin

  ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  634
  Beğeni:
  0
  öyle şey mi olur muhammed hocam 30 ders saati diye üstüne bastırarak açıklama yapmış il formatörü. sen şifahen değil resmi belgeler üzzerinden görüş bak o zaman ne diyor.
   
 13. lemmings

  lemmings Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Kasım 2011
  Mesajlar:
  417
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar önemli açıklamaları kopyalayıp yapıştırmanız mümkün mü, docx diyor, bende açılmadı.. uğraşmıyım şimdi indirmekle.
   
 14. lemmings

  lemmings Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Kasım 2011
  Mesajlar:
  417
  Beğeni:
  0
  ricamı gerçekleştiren milyonlarca bilgisayarbilisim.net üyesine teşekkürü bir borç biliyorum(!)(!)(!)
   
 15. ysahin

  ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  634
  Beğeni:
  0
  Önemli Açıklamalar :
  • 31.10.2012 tarihi itibariyle, yürürlükte olan Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen görevlendirmeleri iptal edilecektir. 01.11.2012 – 25.01.2013 tarihleri arasında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.
  • Bilişim Teknolojileri (BT) Rehber Öğretmen görevi talebinde bulunan öğretmenler görev talep dilekçeleri ve eklerini kadrolarının bulunduğu okullara vereceklerdir. Okullar görev talep dilekçesi ve eklerini üst yazıları ile birlikte ivedilikle bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir.
  • BT Rehber Öğretmen görevlendirilmesinde Ek–3 listede isimleri bulunan Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullara öncelik verilecektir. Bu kurumlara görevlendirme talebinde bulunulmadan, diğer İlkokul ve Ortaokullara görevlendirme talebinde bulunulmayacaktır. Bu nedenle görev talebinde bulunan öğretmenler(Fatih projesi donanımı kurulan okullarda görev yapan ve okuldaki tek istekli öğretmen olanlar haricinde) 3 tercih haklarınıda doldurarak, ilk 2 tercihlerini Ek-3 listede bulunan okullardan yapacaklardır.
  • İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, görev talep dilekçelerini 22.10.2012 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünde olacak şekilde göndereceklerdir. Ayrıca Ek–4 de verilen görev talep dilekçelerinin toplu olarak işlendiği dosyayı Excel formatında doldurarak btkoordinator27@meb.gov.tr adresine göndereceklerdir.
  • BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi talep eden kurumlar Ek–5 de bulunan BT sınıfının durumu hakkındaki bilgi formunu doldurarak görev talep dilekçesine ek olarak göndereceklerdir.
  • Bilişim Teknolojileri branşı dışındaki öğretmenler kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görev talebinde bulunamayacaklardır. BT Öğretmenleri de kadrolarının bulunduğu okuldan farklı olarak, Ek-3 listede bulunan Fatih Projesi kurulumu yapılan okullara görevlendirme isteyebileceklerdir.
  • Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri BT Rehberliği görevini görevlendirildikleri okulda yapacaklardır. Kadrolarının bulunduğu okulda (eğer var ise) sadece derslere gireceklerdir ve bu ders saatlerinde okulda bulunacaklardır. Kadrolarının bulunduğu okullardan; nöbet görevi dahil olmak üzere başka bir görev verilemeyecektir. Bu dersler de (eğer var ise) kadrolarının bulunduğu okul idareleri tarafından tüm haftaya yayılmayacak, en az günde verilecek şekilde planlanacaktır.
  • Mezuniyet alanı Bilişim Teknolojileri (BÖTE) olup farklı branşta atanan öğretmenler BT Rehber Öğretmen görevi talep edebileceklerdir. Görev talep dilekçesine ek olarak mezuniyet diploması örneğini ekleyeceklerdir. Bu görevi Bilişim Teknolojileri branşındaki öğretmenler ile aynı statüde talep edebileceklerdir. Fakat istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması durumunda atama branşı Bilişim Teknolojisi olanlara öncelik verilecektir.
  • BT Rehber Öğretmen olarak Sınıf Öğretmeni teklif eden okullar, bünyelerinde norm fazlası Sınıf Öğretmeni olduğuna dair bir belgeyi görev talep dilekçesine ekleyeceklerdir.
  • Fatih projesi okullarının BT rehberliği görevlendirmelerinin tamamlanması ve uygun bulunması durumunda, ikili öğretim yapan okullarda (Sabah-Öğle) ayrı ayrı BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılabilir. Görev talep dilekçesinin üst yazısında öğretmenin hangi devre için (Sabah–Öğle) görevlendirme istediği açıkça belirtilecektir.
  • Fatih Projesi kapsamında kurulum yapılan okullar dışındaki, meslek liseleri ve çok programlı liselerde görev yapan öğretmenler, bu okullarda alan/bölüm ve atölye/laboratuar şeflikleri bulunduğundan görevlendirme talebinde bulunamayacaklardır.
  • BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. Kadrosunun bulunduğu okul ile BT Rehberliği yaptığı okullar farklı olsa bile iki ders çizelgelerindeki toplam ders saati sayısı bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısını (30 saat) geçmeyecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında görev verilmeyecektir.
  • BT Rehber Öğretmenlerinin okullar da yapacak oldukları EK–1 de belirtilen görevler ve çalışmalar aylık ve dönemlik raporlar şeklinde görevli oldukları Okul Müdürlükleri tarafından takip edilecektir.
  • BT Rehber Öğretmeni görev talep dilekçeleri ve eklerinde eksik ve yanlış bilgi veren öğretmenlerin görev talepleri işleme koyulmayacaktır.
   
 16. ysahin

  ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Nisan 2007
  Mesajlar:
  634
  Beğeni:
  0
  kızma yaw hocam geç gördük :)
   
 17. lemmings

  lemmings Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Kasım 2011
  Mesajlar:
  417
  Beğeni:
  0
  estağfurullah :) sağol hocam..
   
 18. muhammed

  muhammed Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  171
  Beğeni:
  2
  Hocam 30 saatte problem yok. Görüştüğüm lisenin müdürü 15 saat kendi okulunda derse girersin. 15 saatte öğleden sonralise de BTR olarak çalışırsın diyor.
  Yine 30 saat toplam. Ama neredeyse günün tamamına yayıyor.

  Bu problemleri aşmak için kendi aramızda ya da İl koordinatörü Serdar Bey le görüşmemiz gerekiyor.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal