Olçum: Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan...

Kodla Büyü

giryan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) – EĞİTİMCİLER Birliği Sendikası (Eğitim- Bir- Sen) Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor” dedi.

Eğitim- Bir- Sen Burdur il divan toplantısı, Burdur Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, Burdur Şube Başkanı Murat Bulut ile ilçe şube başkanları ve işyeri temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Bir medeniyet derdimiz, bir medeniyet kaygımız var bizim. Kaygı diyorum çünkü 100 yıllık geçmişte bugün geldiğimiz noktada neden medeniyet kaygımız olduğu, neden medeniyet derdimiz olduğu, neden iddiamız olduğunu siz eğitim çalışanı arkadaşlarımızın bildiğini düşünüyorum. Türkiye'nin hem siyasal hem sivil tarihine şöyle bir baktığımızda her 10 yılda bir iradesine ipotek koyulan, her 10 yılda bir iradesine balans ayarı çekilen bir ülkede yaşadığımızı hepiniz biliyorsunuz” dedi. Atilla Olçum, şöyle dedi:
“Yaklaşık 100 yıl boyunca bu ülkenin özellikle de eğitim alanında sirayet etmiş Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor. Bakanlık ve siyaset üzerinde ciddi bir baskı unsuru olarak da bunu takip edip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor ve inşallah içimize yolculuk konusunda da ulaşabileceğimiz bütün alanlara ulaşıp bu mücadeleyi sürdüreceğiz.”
Eğitim- Bir- Sen Şube Başkanı Murat Bulut, konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Olçum’a plaket verdi.
http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberl ... re_265109/

Üyesi olduğum ve üye sayısının artması için ufak katkılarımın bulunduğu bu sendikanın bir ideolojiyi bitirmek için çalışmak yerine kendi misyon ve vizyonu doğrultusunda çaba göstermesini beklerdim. Atatürkçülüğü bir perde gibi kullanmaya çalışıp kendi yanlışlarını, pis işlerini örtmeye çalışan bazı vatan hainlerinin olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak bununla birlikte Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için yaptıkları inkar edilemez.
Ben size manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.
Bu vasiyete sahip bir kişinin bizlere bıraktıkları yerine bazılarının kemalizmi din gibi görmesi ve bağnazlıklar içerisinde yaşaması Atatürk'ün eğitim sisteminden soyutlanmasına bir gerekçe gösterilemez. Daha söylenebilecek çok şey var fakat bazen de susmaktır hayırlı olan.

Madem ben bir internet sitesinden bu habere ulaşıp memnuniyetsizliğimi dile getiriyorum, sendikanın da muhtemelen haber kaynaklarında, forumlarda ne şekilde eleştirildiğini takip edenler vardır. Onlar da bu başlığı dikkate alıp kendilerine bir öz eleştiri getirsinler.

Ben bu ahalinin Atatürkten ne alıp veremediği var anlamadım. siz daha iyisini yapında sizi alkışlayalım. ömrünü cephlerde geçirmiş, ülke içindeki isyanlarla mücadele etmiş bir lider. Osmanlının 150 boyunca dersime giremediği halde Atatürk 1 senede çözmüştür. Atatürk sayesinde 50 yıl bu ülkede iç isyan çıkmamıştır. ayrıca Atatürk ün o dönemki kurduğu eğitim sistemi ile şimdikini bir karşılaştırın.

Hocam yazıda Atatürkü hedef alan hiçbirşey yok. Aksine sizin söylediklerinizi kastediyor yani Kemalizmden bahsediyor. Sizin deyiminizle "Atatürkçülüğü perde gibi kullanıp yanlışlarını pis işlerini yapan" kemalist zihniyetten bahsetmiş. Aslında aynı şeyleri söylemişsiniz fakat siz okurken kemalist yazan yerleri Atatürkçülük gibi anlamışsınız diye düşünüyorum. İkisi farklı şeyler

Dersim olayını bir de şu açıdan değerlendirin arif hocam: ..ve lâ teziru vâziratun vizra uhrâ..

mihmandar1' Alıntı:
Dersim olayını bir de şu açıdan değerlendirin arif hocam: ..ve lâ teziru vâziratun vizra uhrâ..

ne alaka
ayrıca bunun Türkçesini niye yazmıyorsun. osmanlıya bile isyan etmiş kendi bağımsızlığını kurmuş ermeni toplumunu mu savunacağız. Osmanlı 1. dünya savaşasında düşmanlarla savaşırken bunlarda içerden osmanlıyı yıkmaya çalıştı. Müslümanlara yapmadıkları zulüm kalmadı. cumhuriyet kurulunca devleti tanımadılar. ama onlara öğreten birileri oldu.
Atatürk'e düşman olup din üzerinden rant sağlayanlar ile Atatürk üzerinden kominizm sempatisi kurmaya çalışan solcuların allah belasını versin.

semihcom' Alıntı:
bu çakma ülkücünün yazdıkları tamamen yalan, orada öldürülen dersimliler Ali Beytten insanlar,yani samimi müslümanlar, dikkat edin, şu anda dersimde pkk ve chp ağırlıkta burda bir terslik yok mu? İnsan dedelerini öldüren zihniyete destek verir mi?

ülkücülük size kalmışsa vay halimize :)
dersim bölgesi Osmanlıda isyan etmiş Ermenilerin yaşadığı ve 150 yıl boyunca Osmanlının başına bela olan bir bölgedir. tabi size akp tarafından yalan yanlış tarih anlatıldığı için ancak bu kadar biliyorsunuz. cumhurşyet kurulunca yine bağımsız bir şekilde yaşamak istemişlerdir. bütün uyarılara rağmen isyan etmiş askeri öldürmüşlerdir. tecrit olayınca ülkeden gitmek isteyen dersim Ermenileri kendilerin alevi ve kürt olduklarını söyleyip işin içinden çıkmışlarıdr. şu an o bölgede yaşayanlara bir bakın ne kürde benzer nede aleviye. prof. Yusuf hallaçoğunun araştırmalarını takip edebilirsin bunlar ispatlanmış gerçeklerdir.
ülkücü olmak suçmu ben sen sana akp nin yalağı desem hoşuna gider mi? kişiler üzerinden hakaret etme alasını yaparım biliyorsan konuş bilmiyosan sus.

Valla ben kemalist düşünceye sahip olmaktan her zaman gurur duydum duymaya da devam edeceğim. Buna benzer çok dönemler gördü bu ülke bu günlerde geçer gider. Sürekli hedef saptırma çabaları var 2002 yılından bu yana sanki her iyi şey bunların her kötü şey başkalarının suçu gibi göstermeye bayılıyorlar.

Devletin bütün kurumları bunların elinde ama hala hiçbirşeyi düzelttikleri yok. Ülkede terör var, işsizlik var, adam kayırma var, saygısızlık var, kadın cinayetleri var, eğitimsizlik var, içi boş eğitim sistemi var, hukuk adı altında adaletsizlikler var, altın faiz, dolar euro almış başını gitmiş. Cari açık var ama gel gör ki adamlar kemalizm bitse ya da başkanlık gelse herşey güllük gülistanlık olacakmış gibi anlatıyor.

Ha bu masala inanan olur mu diye sorarsanız olur tabi ki. 14 yıl olmuş dile kolay ama hala sistemin mağduru bunlar. Önce sistem değil kafalar bir değişsin mesela Semihcom kullanıcısının kafasının yerine bidon koysan daha güzel görünür :)

antiak' Alıntı:
Valla ben kemalist düşünceye sahip olmaktan her zaman gurur duydum duymaya da devam edeceğim. Buna benzer çok dönemler gördü bu ülke bu günlerde geçer gider. Sürekli hedef saptırma çabaları var 2002 yılından bu yana sanki her iyi şey bunların her kötü şey başkalarının suçu gibi göstermeye bayılıyorlar.

Devletin bütün kurumları bunların elinde ama hala hiçbirşeyi düzelttikleri yok. Ülkede terör var, işsizlik var, adam kayırma var, saygısızlık var, kadın cinayetleri var, eğitimsizlik var, içi boş eğitim sistemi var, hukuk adı altında adaletsizlikler var, altın faiz, dolar euro almış başını gitmiş. Cari açık var ama gel gör ki adamlar kemalizm bitse ya da başkanlık gelse herşey güllük gülistanlık olacakmış gibi anlatıyor.

Ha bu masala inanan olur mu diye sorarsanız olur tabi ki. 14 yıl olmuş dile kolay ama hala sistemin mağduru bunlar. Önce sistem değil kafalar bir değişsin mesela Semihcom kullanıcısının kafasının yerine bidon koysan daha güzel görünür :)

:++:

işte olayı çözen birisi ..

antiak' Alıntı:

:+1: :+1: :+1:

antiak' Alıntı:

:alkis: :alkis: :alkis:

bunlar bataklık sinekleridir arkadaşlar...bataklık kurudu mu ortadan kaybolurlar...sinekler her zaman var olacaktır....kafanıza takmayın..
Bu ülkenin kurucusuna yapılan saygısızlıklar vatan hainliği ile eş değerdir...demek bu tür insanlar kurtuluş savaşı döneminde yaşasa M.Kemal'e karşı savaşacak..Yunan safında yani..Mantık olarak haksız mıyım?
sevmeyebilirsin ya da düşüncelerine katılmayabilirsin o ayrı...
insan olarak bile bizim her fikirden ve her ideolojiden faydalanmamız lazım..karşı olduğun ideolojinin iyi ve olumlu tarafları yok mu hiç. .bir fikri tamamen yıkalım demek ne kadar saçma..

Bu ülke hiç bir zaman düzelmez. Kemalistlerle Dindarların güç savaşları hep zarar verdi bu ülkeye.
Kemalistler Cumhuriyeti sömürdüler yıllardır. Dindarlar da dini sömürdüler.

Milletin kafası ne kadar az çalışıyor.
Gerizekalının biri yalakalık için bişeyler saçmalar birileri de olayı yanlış anlar savunur.

Tayyip Atatürk demez yalakası mı desin Allah aşkına biraz kafayı çalıştırın.

Andımızı ve İstiklal marşını kaldıran zihniyeti savunmayın bana
Şimdi milliyetçi olup çıktılar yarın Atatürkçü olup çıkarlar hiç şaşırmam

Kemalist filan kelimelere takılmayın Atatürkçülüğü kaldırılmasını istemiştir bu yalaka

arkadaşlar araştırarak gerçekleri daha net anlayabiliriz diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=fyTIMK3jkmE

https://www.youtube.com/watch?v=_woEOiu3_Kc

https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk%C3%A7e_ezan

http://millicumhuriyet.com/2014/07/06/m ... -cokertti/

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eapk ... reni.C5.9F
(direniş kısmına göz atın, Buz dağının görünen kısmı)

http://www.haberler.com/rotaractlar-ata ... 32-haberi/
(Türkiyenin heryerinde bunu yapıyorlar. benim çalıştığım okullardan birinde de aynen yapıldı. Rotary klubü. anlayana)

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php ... n-yc-yuzu/

daha çok mevzu var tabii ki. Birilerinin bize anlattığı tarih mi? Yoksa ...

cumhurtorun' Alıntı:
Vay anasını bu arkadaşlar öğretmen olmuş yanarım buna yanarım.
bu sokak ağzının kullananların öğretmen oldukları şüpheli sayın hocam da forumun eski kalitesini yitirdiği kesin..
önüne gelen kontrolsüz şekilde üye oldu.zamanında az denilmedi üyelikte bir kıssas olsun diye.

semihcom' Alıntı:
Bir müslüman tüm kalelerinizi yıktı, zorunuza giden bu, daha durun, bidon diyenler ***** gibi hizaya gelecek.
görüyoruz müslümanı, bu günlerde de abd başkanından bir randevu alabilmek için dört dönüyor.
siyasi geleceği uğruna yapmayacağı adaletsizlik yok

Bunu yazan seref yoksunu ve ona inananlar acaba iki fotograftaki yaka kisminin birbiriyle alakasi olmadigini hic mi gormuyorlar yoksa gormek mi istemiyorlar? Hadi diyelim dogru, bir cogunuz askerlik bile yapmamak icin neredeyse pembe nufus cuzdani alacakken omrunun yarisi cephelerde gecmis bir insan hic mi karda uyumamistir sizce?
O gunlerin bir anisi, hatirlanmasi olarak cekilmis olamaz mi? Hepimiz Seyit Onbasinin o mermiyi kaldirdigina inaniyoruz ama fotografi orijinal degil, bunuda biliyoruz.

ulan alti ay askerlik yaptim (o da bu insanlarin milyonda biridir heralde) ben bile cook ayazda uyudugumu bilirim.

Mustafa Kemal Atatürk bir konuda yanlış yaptı, saltanatı kendisi devam ettirip koyun gibi surecekti milleti. Sokma akılın yedi adim gitmedigi gibi boyle tepeden gelen demokraside biryerlerde patlak veriyor illaki.

Ekli dosyalar

• 02.jpg
    02.jpg
    30.9 KB · Görüntüleme: 414
  • 03.jpg
    03.jpg
    11.7 KB · Görüntüleme: 413
antiak' Alıntı:

altına imzamı atarım bu günler de gelir geçer cumhuriyet baki kalır...

birçok kişinin Atatürk' le bir sorunu yok buna emin olun

Atatürk' ü ve bıraktığı eserleri kullanıp bir kesimi aşağılayan, yok sayan, terörist gören ve gösteren birileri ile sorunu var

Atatürk'ü kullanmak onu putlaştırmak ona yapılan en büyük hakarettir

Ha Atatürk eleştirilemez mi? tabi ki eleştirilir. hata yapmış mıdır tabi yapmıştır ama bu onun bu ülkenin kurucusu olduğu gerçeğini değiştirmez. dünyanın saygı duyduğu bir lidere sahip olup onu hiçleştirme çabası içinde olanları hayretle izliyorum.

herkes herkese düşman olmuş, 10 numara. tam birilerinin istediği kıvama gelmişiz anlaşılan.

ermeni, solcu, kemalist, İslamcı, ülkücü, vatan haini .......... bidon kafalılar da yeni eklendi

düzey de ayaklar altında. tam bize "yakışan" şekilde.

ondan sonra da "kimse bize saygı göstermiyor, kimse bizi adam yerine koymuyor"

önce sen kendi meslektaşlarının fikirlerine saygı gösterecek, hakaret etmeden tartışıp eleştirebileceksin ki, başklarından saygı beklemeye hakkın olacak.

Geri