Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Olçum: Kemalist ruhu, Kemalist ideolojiyi müfredatımızdan...

Konu, 'MEB Projeler Sistemler Seminer ve Uygulamalar' kısmında giryan tarafından paylaşıldı.

1. giryan

giryan Seçkin Üye Seçkin Üye

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberl ... re_265109/

Üyesi olduğum ve üye sayısının artması için ufak katkılarımın bulunduğu bu sendikanın bir ideolojiyi bitirmek için çalışmak yerine kendi misyon ve vizyonu doğrultusunda çaba göstermesini beklerdim. Atatürkçülüğü bir perde gibi kullanmaya çalışıp kendi yanlışlarını, pis işlerini örtmeye çalışan bazı vatan hainlerinin olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak bununla birlikte Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için yaptıkları inkar edilemez.
    Bu vasiyete sahip bir kişinin bizlere bıraktıkları yerine bazılarının kemalizmi din gibi görmesi ve bağnazlıklar içerisinde yaşaması Atatürk'ün eğitim sisteminden soyutlanmasına bir gerekçe gösterilemez. Daha söylenebilecek çok şey var fakat bazen de susmaktır hayırlı olan.

Madem ben bir internet sitesinden bu habere ulaşıp memnuniyetsizliğimi dile getiriyorum, sendikanın da muhtemelen haber kaynaklarında, forumlarda ne şekilde eleştirildiğini takip edenler vardır. Onlar da bu başlığı dikkate alıp kendilerine bir öz eleştiri getirsinler.

2. Kürşat_58

Kürşat_58 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben bu ahalinin Atatürkten ne alıp veremediği var anlamadım. siz daha iyisini yapında sizi alkışlayalım. ömrünü cephlerde geçirmiş, ülke içindeki isyanlarla mücadele etmiş bir lider. Osmanlının 150 boyunca dersime giremediği halde Atatürk 1 senede çözmüştür. Atatürk sayesinde 50 yıl bu ülkede iç isyan çıkmamıştır. ayrıca Atatürk ün o dönemki kurduğu eğitim sistemi ile şimdikini bir karşılaştırın.

3. altintepebilisim

altintepebilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam yazıda Atatürkü hedef alan hiçbirşey yok. Aksine sizin söylediklerinizi kastediyor yani Kemalizmden bahsediyor. Sizin deyiminizle "Atatürkçülüğü perde gibi kullanıp yanlışlarını pis işlerini yapan" kemalist zihniyetten bahsetmiş. Aslında aynı şeyleri söylemişsiniz fakat siz okurken kemalist yazan yerleri Atatürkçülük gibi anlamışsınız diye düşünüyorum. İkisi farklı şeyler

4. mihmandar1

mihmandar1 Aktif Üye

Dersim olayını bir de şu açıdan değerlendirin arif hocam: ..ve lâ teziru vâziratun vizra uhrâ..

5. Kürşat_58

ne alaka
    ayrıca bunun Türkçesini niye yazmıyorsun. osmanlıya bile isyan etmiş kendi bağımsızlığını kurmuş ermeni toplumunu mu savunacağız. Osmanlı 1. dünya savaşasında düşmanlarla savaşırken bunlarda içerden osmanlıyı yıkmaya çalıştı. Müslümanlara yapmadıkları zulüm kalmadı. cumhuriyet kurulunca devleti tanımadılar. ama onlara öğreten birileri oldu.
    Atatürk'e düşman olup din üzerinden rant sağlayanlar ile Atatürk üzerinden kominizm sempatisi kurmaya çalışan solcuların allah belasını versin.

6. Kürşat_58

dersim bölgesi Osmanlıda isyan etmiş Ermenilerin yaşadığı ve 150 yıl boyunca Osmanlının başına bela olan bir bölgedir. tabi size akp tarafından yalan yanlış tarih anlatıldığı için ancak bu kadar biliyorsunuz. cumhurşyet kurulunca yine bağımsız bir şekilde yaşamak istemişlerdir. bütün uyarılara rağmen isyan etmiş askeri öldürmüşlerdir. tecrit olayınca ülkeden gitmek isteyen dersim Ermenileri kendilerin alevi ve kürt olduklarını söyleyip işin içinden çıkmışlarıdr. şu an o bölgede yaşayanlara bir bakın ne kürde benzer nede aleviye. prof. Yusuf hallaçoğunun araştırmalarını takip edebilirsin bunlar ispatlanmış gerçeklerdir.
    ülkücü olmak suçmu ben sen sana akp nin yalağı desem hoşuna gider mi? kişiler üzerinden hakaret etme alasını yaparım biliyorsan konuş bilmiyosan sus.

7. antiak

antiak Aktif Üye

Valla ben kemalist düşünceye sahip olmaktan her zaman gurur duydum duymaya da devam edeceğim. Buna benzer çok dönemler gördü bu ülke bu günlerde geçer gider. Sürekli hedef saptırma çabaları var 2002 yılından bu yana sanki her iyi şey bunların her kötü şey başkalarının suçu gibi göstermeye bayılıyorlar.

Devletin bütün kurumları bunların elinde ama hala hiçbirşeyi düzelttikleri yok. Ülkede terör var, işsizlik var, adam kayırma var, saygısızlık var, kadın cinayetleri var, eğitimsizlik var, içi boş eğitim sistemi var, hukuk adı altında adaletsizlikler var, altın faiz, dolar euro almış başını gitmiş. Cari açık var ama gel gör ki adamlar kemalizm bitse ya da başkanlık gelse herşey güllük gülistanlık olacakmış gibi anlatıyor.

Ha bu masala inanan olur mu diye sorarsanız olur tabi ki. 14 yıl olmuş dile kolay ama hala sistemin mağduru bunlar. Önce sistem değil kafalar bir değişsin mesela Semihcom kullanıcısının kafasının yerine bidon koysan daha güzel görünür :)

8. bayrak

bayrak Aktif Üye

:++:

işte olayı çözen birisi ..

9. bote2

bote2 Site Gezgini

:+1: :+1: :+1:

10. ernestososa

ernestososa Seçkin Üye Seçkin Üye

bidoncom u kaale almayınız, bırakın çabalasın :)

11. Papsukkal

Papsukkal Aktif Üye

:alkis: :alkis: :alkis:

12. volkankey

volkankey Hiperaktif Üye Hiperaktif

sendikanın rengi belliydi zaten hiç şaşırmadım

13. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

bunlar bataklık sinekleridir arkadaşlar...bataklık kurudu mu ortadan kaybolurlar...sinekler her zaman var olacaktır....kafanıza takmayın..
    Bu ülkenin kurucusuna yapılan saygısızlıklar vatan hainliği ile eş değerdir...demek bu tür insanlar kurtuluş savaşı döneminde yaşasa M.Kemal'e karşı savaşacak..Yunan safında yani..Mantık olarak haksız mıyım?
    sevmeyebilirsin ya da düşüncelerine katılmayabilirsin o ayrı...
    insan olarak bile bizim her fikirden ve her ideolojiden faydalanmamız lazım..karşı olduğun ideolojinin iyi ve olumlu tarafları yok mu hiç. .bir fikri tamamen yıkalım demek ne kadar saçma..

14. şibilim_ögretmeni

şibilim_ögretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu ülke hiç bir zaman düzelmez. Kemalistlerle Dindarların güç savaşları hep zarar verdi bu ülkeye.
    Kemalistler Cumhuriyeti sömürdüler yıllardır. Dindarlar da dini sömürdüler.

15. gelecek

gelecek Seçkin Üye Seçkin Üye

Milletin kafası ne kadar az çalışıyor.
    Gerizekalının biri yalakalık için bişeyler saçmalar birileri de olayı yanlış anlar savunur.

Tayyip Atatürk demez yalakası mı desin Allah aşkına biraz kafayı çalıştırın.

Andımızı ve İstiklal marşını kaldıran zihniyeti savunmayın bana
    Şimdi milliyetçi olup çıktılar yarın Atatürkçü olup çıkarlar hiç şaşırmam

Kemalist filan kelimelere takılmayın Atatürkçülüğü kaldırılmasını istemiştir bu yalaka

16. asusv

asusv Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar araştırarak gerçekleri daha net anlayabiliriz diye düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=fyTIMK3jkmE

https://www.youtube.com/watch?v=_woEOiu3_Kc

https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk%C3%A7e_ezan

http://millicumhuriyet.com/2014/07/06/m ... -cokertti/

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eapk ... reni.C5.9F
    (direniş kısmına göz atın, Buz dağının görünen kısmı)

http://www.haberler.com/rotaractlar-ata ... 32-haberi/
    (Türkiyenin heryerinde bunu yapıyorlar. benim çalıştığım okullardan birinde de aynen yapıldı. Rotary klubü. anlayana)

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php ... n-yc-yuzu/

daha çok mevzu var tabii ki. Birilerinin bize anlattığı tarih mi? Yoksa ...

17. cumhurtorun

cumhurtorun Seçkin Üye Seçkin Üye

Vay anasını bu arkadaşlar öğretmen olmuş yanarım buna yanarım.

18. YuLiaN

YuLiaN Seçkin Üye Seçkin Üye

bu sokak ağzının kullananların öğretmen oldukları şüpheli sayın hocam da forumun eski kalitesini yitirdiği kesin..
    önüne gelen kontrolsüz şekilde üye oldu.zamanında az denilmedi üyelikte bir kıssas olsun diye.

19. alperdemir

alperdemir Site Gezgini

görüyoruz müslümanı, bu günlerde de abd başkanından bir randevu alabilmek için dört dönüyor.
    siyasi geleceği uğruna yapmayacağı adaletsizlik yok

20. Suicide

Suicide Seçkin Üye Seçkin Üye

Bunu yazan seref yoksunu ve ona inananlar acaba iki fotograftaki yaka kisminin birbiriyle alakasi olmadigini hic mi gormuyorlar yoksa gormek mi istemiyorlar? Hadi diyelim dogru, bir cogunuz askerlik bile yapmamak icin neredeyse pembe nufus cuzdani alacakken omrunun yarisi cephelerde gecmis bir insan hic mi karda uyumamistir sizce?
    O gunlerin bir anisi, hatirlanmasi olarak cekilmis olamaz mi? Hepimiz Seyit Onbasinin o mermiyi kaldirdigina inaniyoruz ama fotografi orijinal degil, bunuda biliyoruz.

ulan alti ay askerlik yaptim (o da bu insanlarin milyonda biridir heralde) ben bile cook ayazda uyudugumu bilirim.

Mustafa Kemal Atatürk bir konuda yanlış yaptı, saltanatı kendisi devam ettirip koyun gibi surecekti milleti. Sokma akılın yedi adim gitmedigi gibi boyle tepeden gelen demokraside biryerlerde patlak veriyor illaki.

Ekli Dosyalar:

• 02.jpg
      02.jpg
      Boyut:
      30,9 KB
      Okunma:
      412
    • 03.jpg
      03.jpg
      Boyut:
      11,7 KB
      Okunma: