okulun mail adresinin şifresini unuttum ?

• Konbuyu başlatan Anonymous
  • Başlangıç tarihi
Kodla Büyü
il BT yöneticisine başvurun o sizin şifrenizi sıfırlayacaktır. ben bir keresinde egiteke mail gönderdim şifreyi unuttuk diye yeni şifremizi şifresini unuttuğumuz maile göndermişlerdi:D

herhangi bir bilgisayarda outlook express ile tanımladıysanız oradan da bakabilirsiniz.

arkadaşlar konu okul maili olduğu için yazıyorum. kurumsal e-posta ile okul e-posta diye iki ayrı posta varmış... kurumsal olana okul e-posta şifresi ile girdiğim için 3 kere yanlış girdiniz hatası aldım. kurumsal e-postaya giremiyorum. bir de biz bunlardan hangisini Outlook a kuruyoruz. ben okul e-posta yı kurdum ama gelen sunucu bağlantısı kurulamadı hatası alıyorum. yardımcı olur musunuz ?

tşk ederim hocam. ayarları zaten burda geçtiği gibi yaptım da sunucu ile bağlantı kurulamıyor.. hesap ayarlarını sına dediğimde hata veriyor ve mailleri outlooka alamıyorum.

ikincisi hocam bizim müdür yardımcısı kurumsal ile okul e-posta farklı dedi. kurumsala ülke geneli meb ten okul e-postasına ise il genelindeki postalar geliyormuş.

Bende geçen hafta mebbis il yetkilisini aradım ve şifremi unuttuğumu söyledim. Bana şifremi sistemden bakıp söyledi. Sizde oradan öğrenebilirsiniz.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Kurumsal e-posta ile okul e-postası denen şeyin ikisi de aynı. Tüm okulların kurumkodu@meb.k12.tr dir. İkisi de aynı olduğu için Outlooka kurabilirsiniz.

Sistem yeni değiştiği için ayarlarda bir sıkıntı olabilir.

http://www.habibocak.com/haber_detay.asp?haberID=273

buradan yardım alabilirsiniz.
hocam bu arada Outlook kurduğum sistem 2007.. sıkıntısı ondan kaynaklı olablir mi? bir alakası var mıdır ki ?

Bende outlook 2007 de kurdum hocam mailpop ve mailsmtp kısımları k12.pop ve k12.smtp ve k12.tr kısımlarında noktayı unutmayınız ben bu tür hatalar yapmıştım ondan yazdım ...

Sayın Hocam,

Outlook 2003 ile 2007'nin ayarları aynı. Problemin Outlook'tan kaynaklandığını zannetmiyorum. Ayarları bir daha kontrol edin. Gözden kaçan bir şey olmasın.

Kullanımı basit olduğu için Live Mail 2011-12 kullanmanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

bravehard2010' Alıntı:
Bende outlook 2007 de kurdum hocam mailpop ve mailsmtp kısımları k12.pop ve k12.smtp ve k12.tr kısımlarında noktayı unutmayınız ben bu tür hatalar yapmıştım ondan yazdım ...

hocam bu dediğiniz uzantıların ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? yana örnek olarak yazar mısınız.. örneğin: mailpop.meb.k12.tr olarak girdiğim kısmı mailpop.meb.k12.pop şeklinde mi girecem yani.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Outlook 2003 ile 2007'nin ayarları aynı. Problemin Outlook'tan kaynaklandığını zannetmiyorum. Ayarları bir daha kontrol edin. Gözden kaçan bir şey olmasın.

Kullanımı basit olduğu için Live Mail 2011-12 kullanmanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

teşekkür ederim hocam. olmadı onu denerim :alkis:

habibocak' Alıntı:
Tüm ilin şifreleri MEBBİS Yöneticilerinde var. Onlardan alabilirsiniz.

Aynı durum bizim okulda da mevcut şimdi hocam, okulun bilgisayar öğretmeniyim ve müdür bana soruyor şifremiz ne diye, bilmiyorum hocam dedim sen bulursun dedi :) http://posta.meb.k12.tr/webmail/index2.php sitesinden birkaç deneme yaptım, haliyle olmadı, altta yazan maile (admin@meb.k12.tr) mesaj attım, ordan da cevap gelmiyor, ne yapmam gerek ??

Geri