okulumuzda TÜBİTAK BİLİM FUARI düzenlenecek

Kodla Büyü

ikarateke465

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuzda tübitak bilim fuarı düzenlenecek bilişim dersi için neler yapılabilir. fikri olan var mı?

Fikir olması açısından, biz kızma birader tarzı bir oyun geliştirmiştik. Kartları vardı ve etik kurallar, doğru davranışlar yazılı idi. Kart çek tarzı kutucuklar vardı oraya gelince kart çekiyordu ve kartta "internette tanımadığın kişilerle arkadaşlık kurdun 6 kutu geri git" "içinde rakamlar büyük küçük harf olan en az 8 karakterli şifre oluşturdun 3 kutu ileri git" gibi şeyler yazılıydi.

Amaç olarak ilkokul öğrencilerine güvenli bilgisayar ve etik kuralları kavratmak demiştik.

Kendi programimi yazıyorum diye bişey olabilir, basit oyunlar yazılabilir.

Ben scrath tan yaptiklari oyunlari sergileticem ayrica pytonda ufak program yapan ogrenciler vardi. Bu yaptiklarinizi tanitin dedim cik mutlu oldular. Motive edici bisey

Benim öğrencilerimden bir tanesi pivotta animasyon hazırlıyor. Yaptıkları proje sayılır mı?

Hocam arduino ile yapilabilecek projeler gayet goze hitap edebilir
ayrica s4a ile scratch arayuzunde ogrenciler tarafindan programlanabilir.

ark lar bence scratch da oyun hatırlatıyorum çocuklara bunlarda o klasik etik kurallar amaç hedef gibi şeyler pek yok çocuk oyun tasarlıyor. bunlar için proje amaç hedef gibi şeyler için ne yazmak gerekir acaba

bizim okulda da var
tüm öğrenciler için tişört+şapka seti ile başlayacağız :)

Daha önce fuar için tişört şapka bastıran var mı?

Proje olarak arduino düşünüyorum ama ben bile elime almadım daha, bir tane çinden sipariş verdim o yetişmeyecek
Türkiye'de bir siteden alıp bişeyler yapmayı planlıyorum

Proje fikirlerine açığım arduino ile :)

ben de sırf proje için arduino işine girdim. başlarda iyiydi ama iş proje noktasına gelince hiç beklenmeyen yerde problem çıkıyor. nasıl olacak bilmiyorum

Geri