Okulumuzda Satranç Turnuvası düzenlemek istiyorum.

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Okulumuzda ikinci dönem Satranç turnuvası düzenlemek istiyorum, bunun için okula vermek gereken ya da hazırlaması gereken evraklar nelerdir?

Eğer okul içi yapacaksanız dilekçeyle okul idaresine bildirmeniz yeterli. Biz böyle yapmıştık. Ama ilçe geneli yapılacaksa prosedür nasıldır bilmiyorum.

Okulumuzda ikinci dönem Satranç turnuvası düzenlemek istiyorum, bunun için okula vermek gereken ya da hazırlaması gereken evraklar nelerdir?

Okul yönetimine dilekçe verin ve yanında mutlaka turnuva yönergesi hazırlayarak bunu da ek olarak sunun.

İlçe geneli yapmak istiyorsanız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne turnuva tarihlerinin yazılı olduğu planlama kağıdını ve turnuva yönergesini gönderip onay almalısınız. Bulunduğunuz yeri ve maddi imkanlarınızı bilmiyorum. Destek almak isterseniz bulunduğunuz il veya ilçeye ait Satranç Federasyonu Temsilcisine ulaşırsanız size kupa ve madalya konusunda destek olabilir. Satranç turnuvaları için Swiss Manager programı kullanılıyor. İmkanınız varsa turnuvayı öğrenci sayısına bağlı olarak İsviçre Sistemi Eşlendirme Kurallarına göre yapabilirsiniz. Eğer bu konularda bilgim yok uğraşamam diyorsanız eleme usulü yapmak bir başka seçenek. Aklınıza takılan başka soru olursa sorabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Hocam satranç oynayan öğrenciler turnuvada eleme usulünü pek adil bir sistem olarak görmüyorlar. Güvenirliği arttırmak ve onları profesyonel turnuvalara hazırlamak için swiss manager kulanmak en mantıklısı. Fakat programın şifresini bulmak imkansız. Biz demo versiyonunu kullandık. Tam finale geldik demo versiyon izin vermedi yeni eşleştirmelere. Satranç federasyonu il başkanını aradık, bilgileri gönderdik yardımcı oldu sağolsun. Siz önce arayın ilinizdeki başkanı, yardımcı olup olamayacağını sorun, öyle turnuvaya başlayın derim ben yaşadığım tecrübeye dayanarak

Geri