Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okulumuzda Satranç Turnuvası düzenlemek istiyorum.

Konu, 'Her Telden' kısmında MEMEK tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. MEMEK

MEMEK Süper Üye Süper Üye

Okulumuzda ikinci dönem Satranç turnuvası düzenlemek istiyorum, bunun için okula vermek gereken ya da hazırlaması gereken evraklar nelerdir?

2. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Eğer okul içi yapacaksanız dilekçeyle okul idaresine bildirmeniz yeterli. Biz böyle yapmıştık. Ama ilçe geneli yapılacaksa prosedür nasıldır bilmiyorum.

3. wes

wes Seçkin Üye Seçkin Üye

Okul yönetimine dilekçe verin ve yanında mutlaka turnuva yönergesi hazırlayarak bunu da ek olarak sunun.

4. paytın5

paytın5 Üye

İlçe geneli yapmak istiyorsanız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne turnuva tarihlerinin yazılı olduğu planlama kağıdını ve turnuva yönergesini gönderip onay almalısınız. Bulunduğunuz yeri ve maddi imkanlarınızı bilmiyorum. Destek almak isterseniz bulunduğunuz il veya ilçeye ait Satranç Federasyonu Temsilcisine ulaşırsanız size kupa ve madalya konusunda destek olabilir. Satranç turnuvaları için Swiss Manager programı kullanılıyor. İmkanınız varsa turnuvayı öğrenci sayısına bağlı olarak İsviçre Sistemi Eşlendirme Kurallarına göre yapabilirsiniz. Eğer bu konularda bilgim yok uğraşamam diyorsanız eleme usulü yapmak bir başka seçenek. Aklınıza takılan başka soru olursa sorabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

5. MEMEK

MEMEK Süper Üye Süper Üye

Bilgileriniz için tşk ederim...

6. ugurlu.luyum

ugurlu.luyum Site Gezgini

Hocam satranç oynayan öğrenciler turnuvada eleme usulünü pek adil bir sistem olarak görmüyorlar. Güvenirliği arttırmak ve onları profesyonel turnuvalara hazırlamak için swiss manager kulanmak en mantıklısı. Fakat programın şifresini bulmak imkansız. Biz demo versiyonunu kullandık. Tam finale geldik demo versiyon izin vermedi yeni eşleştirmelere. Satranç federasyonu il başkanını aradık, bilgileri gönderdik yardımcı oldu sağolsun. Siz önce arayın ilinizdeki başkanı, yardımcı olup olamayacağını sorun, öyle turnuvaya başlayın derim ben yaşadığım tecrübeye dayanarak

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal