Okulumda ne akilli tahta var ne bilisim sinifi

Kodla Büyü

main

Site Gezgini
Arkadaslar okulumuz yıkılmisti sifirdan yapildi 2 haftadir yeni okulumuzdayiz. Fakat ne akilli tahtamiz ne de bilisim sinifimiz var. Aranizda bu ikisi olmayan öğretmen arkadaslarim var mi nasil dersi isleyebiliyorsunuz.

Hocam ilk yapman gereken bir projeksiyon cihazı ayarlamanız ,okulların çoğunda depolarda vardır soruşturun ve kendinize ait bir sınıf talep edin,projeksiyon taşımakla uğraşmayın sonra.

Kısa bir süre görevlendirme bir köy okulunda çalışmıştım. Benzer durumu yaşadım. Hocamın dediği gibi bir projeksiyon buldum okuldan. Evden dizüstü getirip o şekilde ders işlemiştim. Ama haftada bir gündü. Sizin daha zor. Allah kolaylık versin.

Yıllarca cektim o kahrı
projeksiyontaşı laptoptaşı duvara yansit anlatçocuklar sıra ile laptoptan yapsin bir sürü sıkıntı

Önce bir projeksiyon ve laptopla başla. Sonra bulunduğun şehrin BTR whatsapp grubundan kullanılmayan kasa ve monitörler için mesaj yaz, iste. Gezebilirsen şahsen meslek liselerine uğra bilgisayar iste. Bankalardan (burda paylaşılmıştı) dilekçe ile okul adına bilgisayar iste. Bütçeniz varsa 2.el kasa ve monitör alırsınız, vb. Bir yerden başla, sen yapmazsan kimse gelip senin için lab kurmayacak. (Bilgisayarları bulduktan sonra lab'a elektrik üçlü sistemi ve internet dağıtımı için kablo çekersin.) 3-5 bilgisayar bulursan gerisi gelir merak etme.

Son düzenleme:
Akıllı tahta için başvuru yapın. Yıkılan binalardaki tahtalar depoda filan olabilir bir yerde

İL milli eğitime yada ilçe milli eğitime başvurun okulunda çok olan akıllı tahtaları söküp sizin okula taksınlar misal bizim okula gelip öğretmenler odasındaki, kütüphane sınıfındaki, resim sınıfındaki tahtaları almışlardı köyde hiç akıllı tahtası olmayan okula taktılar. ve böyle fazla akıllı tahtası olan okul vardır illaki 1 günlük iş.

hocacm bakanlık akıllı tahta kuruyor aslında ,binamız yıkıldı yapıldı tahtalarda ivedilikle kuruldu ,biraz idarenin bastırması lazım

hocam biz eşimin okulu için yapıkredi bankasından bilgisayar istemiştik. 5 tane gönderdiler. sizlerde özellikle bankalardan isteyebilirsiniz. Karayolları şube müdürlükleri de veriyor. Onlardan da bizim okul için 2 tane bilgisayar almıştık. Allah kolaylık versin hocam. Benimde ilk senemde ne lab ne de akıllı tahta vardı. Çocuklar sürekli yazıyor herşey havada kalıyordu.

Geri