Okulları Hayata Kavuşturacak Z-Kütüphane görücüye çıktı

Kodla Büyü

eya

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Okullar Hayat Olsun projesi ile ilgili bakanlığın hazırladığı bir sununun adresine ulaştım, Sununun 13, 14, 15 ve 16. sayfalarında (Aşağıya resim olarak da aktarıyorum) Z-kütüphane ile ilgili bilgi ve görseller var.

Sunu adresi: http://www.meb.gov.tr/haberler/2012/oku ... /sunum.pdf

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 1,707
  • 2.png
    2.png
    312.4 KB · Görüntüleme: 1,707
  • 3.jpg
    3.jpg
    124.5 KB · Görüntüleme: 1,707
  • 4.jpg
    4.jpg
    127.3 KB · Görüntüleme: 1,707
kütüphane ve bilişim sınıfı bir arada düşünülüyor anladığım kadarıyla...

Projenin yürümeyeceğini düşünüyorum. Belki kırsalda kısmen rağbet görebilir ama çok zor.

Her şeyden önce uygulama yanlış. Bilgisayar sınıfı ile kitaplık/kütüphane aynı ortamda olamaz. Bilgisayarlı ortamlar nispeten gürültülü ortamlardır. Kütüphane ise sessizlik ister. Sonra MEB internet bağlantısı ile internet kullanmayı kimse istemez. Ülkemizde kütüphane alışkanlığı yok denecek kadar az, bu projede sadece bilgisayar kullanımı rağbet görebilir o da bilgisayar&internet ile yeterli düzeyde tanışmamış/tanışamamış yörelerde olur.

vay beee...

keşke kurabilseler tasarı güzel görünüyor.
ancak başka haberdede sınıf yapabilmek için müdür odalarını değiştiriyorlar !!!

Tasarımda ciddi sorunlar var. Bt ile kütüphane aynı odada olsa bile bence en azından bir paravanla ayrılmalı. kütüphane kısmı, daha çok toplantı masası gibi olmuş. pratikte çok yanlışlıklar var...!

şu açık kalma saati 20-21 değil de daha makul bi saat olsa çok iyi olur..proje fikri güzel ama 21e kadar okulda kalmak istemem ben.. öğrenciler okul çıkışı hemen bt sınıfına gelip ödevlerini yapıyolar zaten akşama bırakmasınlar okulda 5e kadar yapsınlar işte :D haftanın bi günü filan geç saate kadar açık olsa sınıf yani iki tarafı da memnun edecek bi sürü düzenleme yapılabilir..hem bizim de kalbimiz kırılmamış olur böylelikle projeye destek verebiliriz..

bakalım hayırlısı bizi oranın bekçisi yaparlarsa şaşmam

bu projeden bişey çıkmaz. unutulur gider ve proje mezarlığındaki yerini alır.

hangi okulun fiziki yapısı buna uygun? hangi okul hangi para ile yapacak?.......................vb.

proje olarak gereksiz bulduğum bir proje. bt derslerinin kaldırılma sebebi çocukların bilgisayar kullanmayı bilerek gelmesi değil mi. ehh nerede öğreniyor bunu evinde. evinde pc varsa gece yarısına kadar bt'yi açmanın ne anlamı kalıyor.

z-Kütüphane olacaksa o zaman başına da Türkçe Öğretmenlerini oturturlar heralde :roll:

valla bizim okulda kütüphane ve bilgisayar sınıfı birleştirildi müdüre çok kızdım dönem başında ama demek ki bundan haberdarmışta yapmış bu işi böyle..

İlçemizde belediyenin kütüphanesinde orta kısıma 8-10 adet bilgisayar konulmuş durumda, 2 senedir.

Öğrenciler tarafından kütüphaneye kitap okumak için hem de ödev yapmak için gerçekten bir ilgi var. Türk Telekom sponsor olmuştu.

Umarım faydalı olur, ama şu çalışma saatleri ve koşulları konusunda gerçekten sıkıntı var... Söylenecek çok şey var da bakanlık bize sormadığı için artık bazen fikirlerimi söylemenin beyhude olduğunu düşünüyorum.

Geri