okullar belli oldu mu

Kodla Büyü
kişiye özel okul açılması konusunda kafanızda soru işaretleri varsa, bence tercih yaptığınız dakika itibari ile video lu bir şekilde ekran görüntüsünü kaydedin. belki resmi anlamda birşey ifade etmez ama elinizde somut bir kanıt olur.

milli eğitimin her zamanki halleri 4-6 arası imiş 4 dü zaten iptal "Milli eğitim bizden her ders için yıllık plan ister kendilerinin 1 günlük planları yok" bir arkadaşın sözüydü hakkaten öyle

inanılır gibi değil hala tık yok bide sorun var mı diye arayınca bekleyin hocam demezler mi 5 inden başlatsaydınız başvuruyu o zaman

bilim sanat merkezlerini tercih edemiyoruz!..
bilim sanat merkezleri hakkında bilgisi olan var mı?..

ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR , yoksa kalbime inecek.
Kocaeli Derince de bil. ö. kontenjanı yok görünüyor ve derince Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Merkez ilçelerinden biri. Bü dürümda tercih yapamayacak mıyım? yoksa il sınırından bir yeri tercih edebilir miyim ki? :(
Bilgisi olan varsa lütfen .... :(

uyelik269' Alıntı:
bilim sanat merkezlerini tercih edemiyoruz!..
bilim sanat merkezleri hakkında bilgisi olan var mı?..
Bilim ve sanat merkezleri, üstün yetenekli çocukları yetiştirmek için kurulan, şimdiye kadar sadece bir kez yapılan sınav ve mülakata göre öğretmen alan kurumlardır.

Arkadaşlar benim bulunduğum ilde merkezde sadece Anadolu Lisesi görünüyor. Eşim ilçede. 41'i işaretleyince ne oluyor bilgisi olan var mı? 41 ile atanırsam nereye atanırım, ilde bir tane açık okul var sadece.

antipc' Alıntı:
Arkadaşlar benim bulunduğum ilde merkezde sadece Anadolu Lisesi görünüyor. Eşim ilçede. 41'i işaretleyince ne oluyor bilgisi olan var mı? 41 ile atanırsam nereye atanırım, ilde bir tane açık okul var sadece.

al benden de o kadar hocam 1 okul gözüküyor seçilebilecek... o okulu seçeceğiz ardından 41i seçip boş kalan tüm ilçeleri göreceğiz o kadar...
yapacak birşey yok herhalde

lanet olsun bu branşı seçtiğim güneee

her branştan onlarca tercih yapılabilirken ilçede bi okul bile olmaz mı yaaaa.. :verymad: :verymad: :verymad:

yaseminsila' Alıntı:
Kocaeli Derince de bil. ö. kontenjanı yok görünüyor ve derince Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Merkez ilçelerinden biri. Bü dürümda tercih yapamayacak mıyım? yoksa il sınırından bir yeri tercih edebilir miyim ki? :(

bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi.. eğer 41 i işaretlersek kendimiz yine diğer ilçelerden kurum seçebiliyo muyuz... lütfen bilgisi olan paylaşabilir miii.

yokki' Alıntı:
yaseminsila' Alıntı:

bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi.. eğer 41 i işaretlersek kendimiz yine diğer ilçelerden kurum seçebiliyo muyuz... lütfen bilgisi olan paylaşabilir miii.

41. tercihi seçerseniz tercihlerinizde atanamadiğiniz yer varsa il genelindeki tüm okullari seçebileceğiz..
kılavuzda da bu şekilde belirtiyor...
Öğretmenler, özürlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki okullar arasından en fazla 40 (kırk) tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerine atanamadığı takdirde ayrıca 41 inci seçenek olarak il genelinde boş kalan okullara atanmak isteyip istemediklerini mutlaka belirteceklerdir.
Tercihine sunulan okullardan daha az sayıda tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır.

ccaaggllaarr' Alıntı:
yokki' Alıntı:
yaseminsila' Alıntı:

41. tercihi seçerseniz tercihlerinizde atanamadiğiniz yer varsa il genelindeki tüm okullari seçebileceğiz..
Öğretmenler, özürlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki okullar arasından en fazla 40 (kırk) tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerine atanamadığı takdirde ayrıca 41 inci seçenek olarak il genelinde boş kalan okullara atanmak isteyip istemediklerini mutlaka belirteceklerdir.
Tercihine sunulan okullardan daha az sayıda tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır.

sayınn hocam, burda bizim seçebileceğimizden bahsetmiyor ki, olaki seçsek bile, bu durumda bu seçimlerimizin dışında kalan okullara bakanlık tarafından atanabilme ihtimalimiz yok mu, ki bence var, yani bakanlık bizim seçimlerimiz dışında herhangi bir okula atayabilir bizi..

yokki' Alıntı:
ccaaggllaarr' Alıntı:
yokki' Alıntı:
yaseminsila' Alıntı:

sayınn hocam, burda bizim seçebileceğimizden bahsetmiyor ki, olaki seçsek bile, bu durumda bu seçimlerimizin dışında kalan okullara bakanlık tarafından atanabilme ihtimalimiz yok mu, ki bence var, yani bakanlık bizim seçimlerimiz dışında herhangi bir okula atayabilir bizi..

hocam bu uygulamaya yani 41. tercih işlemine geçen özür grubunda başladılar, biliyorsunuzdur. atanamayanlar ki herhalde bizler olacağız yine :) yeniden tercih yaptiriyor MEB. hani sen tercih yapmişsin atanamamişin gel seni ben buraya uygun görüyorum git buraya diyemez. çünkü bu şekilde işlem yapıldı...
valla durum cok kotu. git gide branşımdan soğumaya başladım. sonuçta eşinden ayrı bir yerde (700km) çalışmak gerçekten koyuyor insana:(

yazın yapılan özür grubundaki açıklama

28.08.2012 tarihinde yapılacak atamalarda tercih ettikleri eğitim kurumlarına atanamayan
öğretmenlere, bu atamadan sonra 29-31 Ağustos 2012 tarihlerinde (31.08.2012 günü saat 15.00’a
kadar) özrünün bulunduğu il genelinde daha önce açık olarak ilan edilen ancak atama
yapılamaması sebebiyle boş kalan eğitim kurumlarına atanmak üzere yeniden tercih hakkı
verilecektir.

Bu şekilde tercih hakkı verilen öğretmenler, boş kalan eğitim kurumları sayısıyla sınırlı olmak
üzere en fazla 40 tercihte bulunabilecekler, 40’tan fazla tercih yapılabilecek boş eğitim
kurumunun öğretmenlerin tercihine sunulduğu illerde, öğretmenler 41 inci seçenek olarak boş
kalan eğitim kurumlarına atanmak isteyip istemediklerini mutlaka belirteceklerdir.

ama söyle de bir durum var bu kılavuzda buna benzer bir açıklama yok :)

En fazla 1 adet kurum seçebilirsiniz. diyor
onu da kurum kodlarını yazarak buldum.
(N) - KONAK-Konak Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu)

Geri