Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okuldaki virüs problemleri

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında erdem175 tarafından paylaşıldı.

1. erdem175

erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocalarım hergün bir akıllı tahtaya imaj atmak zorunda kalıyorum , öğretmen flashıma virüs bulaştı akıllı tahtayı (atak programını) açamıyorum mu der, virüsü temizler misin diye flash belleğini veren mi ararsınız, virüsler öğretmenler odasındaki bilgisayardan akıllı tahtalara bulaşıyor diyen mi ararsın oradaki bilgisayarı formatladığımda benim bilgilerim vardı o bilgisayarda keşke söyleseydiniz biz alsaydık diyen mi ararsınız (bilgisayar artık formattan başka çare kalmayacak şekilde donmuş hiçbir işlem yapmıyor vaziyetteyken) yakın bir zamanda bu sorunları çözmek adına öğretmenlerle görüşmeyi düşünüyorum . Biraz fazla sinirliyim sanırım kendimi nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum, sendikal nedenlerden dolayı da arniyetli kesim de var. Atak programına düşmanlık var genel olarak benden önceki bt rehber arkadaş rahat bir tipken ben biraz düzen getirmeye çalıştım.Yani kısaca sizlerden biraz fikir almak istiyorum. Çözüme yönelik önerileriniz vs.

2. serkanholep

serkanholep Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam aslında tam bir düzen oluşturmak için sene başı çok iyi zamanlama olarak

şimdi çok sıkışacaktır ve yarım dönemlik olacakyaptıkların

ama yine de yaptığım ve neredeyse sıfıra yakın sorunla devam ettiği düzeni yazayım

sene başında öğretmenlerden derslerde kullanacakları içerikleri getirmelerini istiyorum. Sonra bir tahtaya içerikler ve grekli programları kuruyorum. O tahtanın yedeğini alıyorum.

yedeği bütün tahtalara atıyorum. tabi yedek yükleme işleminden sonra atak ve peşinden deep kuruyorum (bütün sürücüleri deep ile koruyorum)

tahtalar böylelikle halloluyor

öğretmen flaşlarının toıptan olmasa da parça parça ntfs formatı yöntemi ile korumalı hale getiriyorum (iç içe 2 klasör oluşturup içerdeki klasöre yazma izni veriyorum sadece)

flaşlar da böylelikle hiç sorun olmuyor

öğretmenler odasında da atak hariç tahta larda kullandığım mantıkla deep ve bütün sürücüleri koruyorum

idari bilgisayarlara kesinlikle flasş taktırmıyorum öğretmenlerden gelen

bu şekilde son 4-5 aydır sıkıntı minimum düzeyde

3. ozcankurucu

ozcankurucu Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:

4. erdem175

erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

Süpermiş gerçekten teşekkürler hocam

5. fernandito

fernandito Seçkin Üye Seçkin Üye

neden iç içe 2 klasör oluşturuyorsun hocam

6. serkanholep

serkanholep Seçkin Üye Seçkin Üye

tek klasör oluşturunca kısayol virüsü kendini flaşa kopyalayamasa da etkisini bulaştırdı

yani korumalı alana kendi yerleşmedi ama o tek klasörü gizli yaptı

bizde o tek klasörün içine başka klasör yapıp sadece en içerdekini yazmaya açtık ve sorun ebediyen çözülmüş oldu

7. hakançöllü

hakançöllü Seçkin Üye Seçkin Üye

usb yi yazmaya karşı korumaya alıyor. yani usb nin ana dizinine virüs kendini kopyalayamıyor. ancak usb nin ana dizinine oluşturduğumuz klasöre yazma izni vererek bu klasöre dosya kopyalayabiliyoruz.

8. oyun34

oyun34 Üye

öğretmenler odasına usbshow3.0 kuruyorum...
    guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/kisayol-virusune-kesin-cozum-usbshow-3-0-yeni-versiyon-t148331.html

9. gelecek

gelecek Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben şanslıyım galiba tek sıkıntılı virüs bende kısayol virüsü.... Onun bulaştığı flash diskleri temizlemek için de öğretmenler öğretmenler odasındaki bilgisayara takıyormuş. 360 total yüklü öğretmenler odasında. BTR yok bende 30 saat ders var bişey isteseler bile yapamıyorum zaten.

10. taha6565

taha6565 Seçkin Üye Seçkin Üye

walla süpermiş hocam tebrikler :+1:

11. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

usb disk security
    total 360
    time freeze
    atak
    ben bunları kullanıyorum.

12. badem85

badem85 Seçkin Üye Seçkin Üye

öğretmenler odasındaki pclere ve idare pc lerine kaspersky aldırdım. Dolayısıyla ufakn tefek sorunlar olsada özellikle virüs programı kurduğum pc lerde hiç sıkıntı yaşamıyorum. (flash bellek takılsa dahi)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal