okuldaki pek çok pc de aynı virüs var

Kodla Büyü
Bizde tüm okulda ortak kullanılan cihazlarda Deepfreeze ve Total 360 Security yüklü. Özel kullanılan bilgisayarlarda sadece 360 total security var hiç sıkıntı yok. :)

Hocam pardus ile uyumlu çalışan ATAK programı var mı, varsa adı nedir
Akıllı tahtalar için geliştirilen Pardus'un şifreli versiyonunda atak benzeri program yüklü geliyor. Ama ataktan daha gelişmiş ve güvenilir Eba ile entegre çalışıyor.. adından tam emin değilim ama Akıllı tahta kilit sistemi idi adı sanırım.

Not : Antalya ekibinin hazırladığı imajı kullanmanızı öneririm.

Konuyu güncellemiş olacağız ama eğer yanlış anlamadıysam bahsettiğiniz zararlı yazılım kısayol (Gamarue) zararlısı.

Kaspersky Virus Removal Tool ile yapılan tarama ile kolayca temizleyebiliyor bunu.

Akıllı tahtalar için geliştirilen Pardus'un şifreli versiyonunda atak benzeri program yüklü geliyor. Ama ataktan daha gelişmiş ve güvenilir Eba ile entegre çalışıyor.. adından tam emin değilim ama Akıllı tahta kilit sistemi idi adı sanırım.

Not : Antalya ekibinin hazırladığı imajı kullanmanızı öneririm.

Hocam su an K.maras'da benim okulum pilot uygulamada. 2023'e dek tum kamu ve ozel egitim kurumlari pardusa gececek. Dun imaj attim. Dediginiz uygulama imajin icinde gomulu geldi. Zaten ogretmen ve ogrenci girisleri ayri ayri. Atak"'tan daha kaliteli diye dusunuyorum.

Benim bütün tahtalarda ve PC’lerde timefreeze var hocam. Artı okulda atak kullanıldığı için öğretmenlerin flaşlarının hepsini yazmaya korumalı yapıp içine bir klasör atıp onu yazmaya açık yaptım. E tabi 90 kişilik okulda pek kolay olmadı. Ama bir kere yaptım şu an çok rahatım.

tahtalarda windows defender dan, ayarlar- gelişmiş- USB tara seçeneğini aktif hale getirdim ve defender ı güncelledim. ayrıca bir virüs programı bile olmamasına rağmen çok güzel çözüm oldu bu derde. kesinlikle tavsiye ederim

Geri