Okuldaki İnternet Kalitesine Çözüm Arıyoruz. Fatih Altyapı Yok.

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzun yakınlarında bulunan binalarda fiber internet mevcut lakin bizde yok,
Türk Telekoma mı yoksa İl MEM'e mi bir dilekçe yazmalıyız,
yoksa hatırı sayılır kişilerle telekoma gidip şifahen mi derdimizi anlatmalıyız, süreç daha hızlı nasıl işler,

aslına bakarsanız fiber gelse de çözüme kavuşacağımızı düşünmüyorum,
okulda 20 ip camera, 22 ET, 14 PC, 15 Lab PC mevcut,
(1 tanesi ip cameralara ait 3 tane 24 portlu switch, 3 tane 4 portlu hub, 2 tane ip camera cihazı var)
ve biz bir evde kullanılan standart bir ADSL/VDSL modem kullanıyoruz,
hızımız 50 Mbps ve hız testlerinde 35 Mbps görüyoruz sürekli,
ancak her gün kilitlenmeler, donmalar yaşayıp defalarca modem aç-kapa yapmak zorunda kalıyoruz,
(idarecilerimize durumu anlatmaktan yoruluyorum artık.)
okulumuzda inşaattan gelen data prizleri olduğu için fatih altyapı kurulmayacak ayrıca geleceğe dair bir umutta yok yani,
Router ların bugune kadar sadece adını duymuşum çözüm olabilir mi?
benzer sorun yaşayanlardan tavsiye bekliyorum.

Son düzenleme:
Biz kurum olarak telekom ile görüştük yakında fiber hat var dediler. Yalnız kazı yapmıyorlarmış. İlçe Mem belediye ile görüştü resmi yazı yazı yazdı önümüzdeki günlerde fiberi bağlarlar diye bekliyorum.

fiber internet hatlarına artık 1000 mbps hız veriyorlar. Biraz pahalı ama 840-850 mb hızları gördüm

ayni sorun bizde de var altyapi yok deniyor her tarafimiz toplu konut hepsinde fiber var ama okulu aratinca firmalardan altyapi yok deniyor adsl cekti telekom 10mbit max ama o da günde 30 40 sefer kopuyor malesef rezil durumdayiz

ayni sorun bizde de var altyapi yok deniyor her tarafimiz toplu konut hepsinde fiber var ama okulu aratinca firmalardan altyapi yok deniyor adsl cekti telekom 10mbit max ama o da günde 30 40 sefer kopuyor malesef rezil durumdayiz
Hocam senin durum benden kötü sanırım, ben pazartesi telekom il müdürlüğüne bir dilekçe yazivereyim en sağlamı o gözüküyor, en azından bir süreç başlasın.

Bu arada switchler arası tüm network kabloları düz bağlantı yapılmış, buna hiç dikkat edilmiyor. O kabloları Cross standardına çevireceğim, umarım faydası olur.

Network cu arkadaşlar, Router bu tip durumlarda ise yarar mı? Ne dersiniz?

Geri