Okulda webcam kullanamıyorum

Kodla Büyü
Hocam okuldaki ADSL hatların veri yolları simplex tir. MEB böyle istemiş çünkü. Bildiginiz gibi simplex veriyollarında veri hat üzerinden ya gider yada gelir. Siz web cam uygulamasıyla görüntüyü sürekli göndeririken birde karşıdan veri alıyorsunuz. bu half dublex hatlarla mümkün değil bundan dolayı MEB in ADSL baglantısında Web cam uygulamasını çaılıştıramazsınız.

Bunun tek çözümü Meb in adsl hatlarını verinin aynı hat üzerinden aynı anda hem gönderilip hemde alınabildiği dublex yapması gerekir ki bu da bizi aşar. şimdilik çözümü yok sanırım.

Bende kullanamıyordum ve kesin MEB'in hatlarındandır diyordum bak yanılmamışım.

yaw hem kullandırmayacaklar hemde webcam göndermişler. ne biçim iştir anlamadım. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam

kurtulus' Alıntı:
yaw hem kullandırmayacaklar hemde webcam göndermişler. ne biçim iştir anlamadım.

tipik uygulamalar işte,bu kadarmı tezatlık olur,meb in bu işteki samimiyetini yada ilgisini buradan anlamak mümkün,okullara güya son sistem kuruyoruz ama hatalar eksikler birbirini kovalıyor.Allah yardımcımız olsun.

bi aralar arkadaşlar skype ile görüşmek mümkündü mebin bağlantıları üzerinden arkadaşımla görüşüyoduk öğretmen evinde kalıyordu adsl yine mebe ait. sıkıntı yaşanmıyordu..

tşk

Bu konu berimde kafama çok takılıyordu teşekkürler kardeş aydınlattığın için. :lol:

Geri