Okulda video paylaşımı nasıl yapılır?

Kodla Büyü

odabasalparslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimizde bir tanıtım videosu var ve bunu tüm sınıflarda izletmemiz gerekiyor. Tek tek sınıfları gezmemek için eba ders üzerinden paylaşayım dedim izin vermedi. Drive'a yükledim ama onu da meb hattında açamıyoruz. Parlak bir fikri olan var mıdır? :)

Bir bilgisayarda yada etkileşimli tahtada paylaşıma açık bir klasör oluşturun. Oraya yükleyin sonra paylaşıma açtığınız için her yerden ulaşabilirsiniz. Windows ağ kurma diye attığınızda bir hayli materyal çıkıyor. Sorun yaşarsınız yardımcı oluruz elimizden geldiğince

Boyutu yüksekse eğer drive a yükleyip google drive linkini paylaşın eba dan.. videoyu ppt in içine gömüp boyutunu küçültebilirsiniz. Tahtalarda ppt açılır ppt yi eba da kabul eder

Ben de merak ediyordum. Okulumuzda akıllı tahta var ama henüz fiber internet verilmedi. İnternet gelince bütün tahtalarda aynı anda videoyu paylaşmak için her tahtada ağdan paylaşım dosyası oluşturmak mı gerekir? Başka yolu var mı?

Ben de merak ediyordum. Okulumuzda akıllı tahta var ama henüz fiber internet verilmedi. İnternet gelince bütün tahtalarda aynı anda videoyu paylaşmak için her tahtada ağdan paylaşım dosyası oluşturmak mı gerekir? Başka yolu var mı?

paylaşım yapacağınız Etkileşimli Tahtalar(ET) veya bilgisayarda bi tane paylaşım klasörü oluşturmanız yeterli. diğer ETlerden AĞı kullanarak ilgili ET/bilgisayarın paylaşım klasörüne erişebilirsiniz
ama
kabloyla bağlı ET ile kablosuz bağlı ETler 2 farklı ağ grubunda. bu durumda sizin paylaşım yapacağınız ET/bilgisayar aynı grupta ise paylaşım yapabiliyorsunuz.

işi bozan Access Point ler aslında

ET'lerin ağa kablosuz, bilgisayarımın da kablo ile bağlanmasından mı kaynaklanıyor

Ben okulumda tüm tahtalara netsupport school kurdum. Sınıfımdaki tahtadan kontrol ediyorum. Benim tahtadan tüm okuldaki tahtalara video gösterimi yapıyorum. Dün diyabet ile ilgili eğitim vardı sorunsuz izlediler.

Ben okulumda tüm tahtalara netsupport school kurdum. Sınıfımdaki tahtadan kontrol ediyorum. Benim tahtadan tüm okuldaki tahtalara video gösterimi yapıyorum. Dün diyabet ile ilgili eğitim vardı sorunsuz izlediler.
tahtaların hepsi kablo ile mi bağlı ?
sınıfınızdaki tahta aynı ağda mı ?

Hocam iki tahtaya denemek için netsupport yükledim ama video izletemiyorum. Diğer tahtada sadece boş bir ekran çıkıyor :(

Geri