Okulda Radyo Dinleyemiyorum (Çalışmıyor)

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Evet arkadaşlar doğrudur hiçkimse doğru düzgün radyo dinleyemiyor. Hatta birşey daha söyleyim web sitenize bile bağlanamıyorsunuz (cpanel,plesk vs..) ...NİYEMİ çünkü tüm portlar kapalı...

Peki hangi port açık.Bütün portları taradım arkadaşlar 23,21,80,112 hariç hepsi kapalı..Bu portlar

23--Telnet
21--Ftp
80--Web
112--

Sonuç olarak Radyo dinleyebileceğiniz tek uygun port 80 numaralı porttur.Bu portu kullanan Radyoları bulacaksınız.Yada evinizden Winamp ile radyo yayını yapıyorsanız Okuldan dinlemek için 80 numaralı portu kullanmak zorundasınız..

Kolay gelsin :D

sinir oldum abi bu MEB in portlarına madem portlar kapalı internet niye var ozaman değil mi. bende bişey anlamıyorum bu okullardaki internetten.
geçenlerde Sayın Bakan Çelik internet üzerinden bir programda konusuyordu mail gelmiş sayın bakanımızın programını izlemek isteyenler su adresten izleyeiblirler diye. bi girdim oda ne? açılmıyor. abi bunlar Bakan ın Konuştuğu portu bile kapatmıslar yaf. yada ben çalıştıramadım :)

Gerçekten çok can sıkıcı bir durum...Düşünsene ben 80 porttan server yönetiyorum aynı anda radyo server da kullanmak istiyorum ve bunlar olurken hosting cpanelime bakmak istiyorum, ama nemi oluyor :?: ben sadece bu işlemlerden 1. sini yapabiliyorum yani server yönetebilirim.

Peki aynı anda hem Apache hemde ASP.net kullanıyorsanız ne olacak

MEB. için bİRDE bu işin maliyetini düşünsenize.Sırf bu engellemeler için MEB de 80 bilgisayar devamlı açık ve birileri onları yönetiyor ve tabi bu kişilere sağlam ücret ödeniyor.

Olmaz böyle bişey .Madem sabit ip verdin madem hattımız var ben neden kullanmayım bu meredi sonuna kadar.Niye engelliyosun.Amaç öğrenciyse yapmışın işte gözcü diye program dağıt okullara kurmak mecburi de.

Değil mi ama.Hakikaten çok can sıkıcı :x :x :x

Arkadaşlar bizim okuldada ilsisten bazı yerlere girmiyor mesela kullanıcı adı şifre giriyoruz. ordan özlük modülüne veya buınu gibi yerlere girmiyor. diğer odadaki bilgisayarda giriyor ama benim bilgisayarımdan girmiyor. Acaba neyden olabilir java da kurulu ama

Hocam explorer 5.5 ve üstü kullanmanızı öneririm.Eğer olmassa internet seçeneklerinden --gelişmiş -varsayılanı yükleyin ..yine olmadı bi güncelleme yapın...yine olmuyorsa cookie için internet seçenekleri-gizlilik-gelişmiş-otomatik tanımlama bilgisi işlemeyi geçersiz kıl ve her zaman izin ver yerlerini işaretleyin...Yine olmadı bakarız bi çaresine hocam.. :D

Tam çözüm gibi değil ama belki işinize yarayabilir.
Kablosuz bağlanabiliyorsanız;

1.Telefonu modem yapıp karnaval.com a girin. İstediğiniz radyoyu açıp dinlemeye başlayın.
2.Sonrasında kablosuz u iptal edip, meb in hattını takın.
3. 1-2 sn kesintiden sonra radyo tekrardan başlayacaktır.

Ben bu sene boyunca bu şekilde radyo dinliyorum :D

Merhabalar,

Her zorluk insanı farklı çözüm yolları araştırmaya ve yapmaya sevk ediyor bir nebze

1-Okul için radyo yayını yapmak mümkün müdür.
2-mesaj gönderme istek parça reklam duyuru gibi etkinlikler içermesi
3-günün belirli saatlerinde yayın yapması diğer zamanlarda aynı yayının tekrarı veya seçili parçaların çalması

uzun soluklu olmayacağını düşünüyorum ama bir dönem için ilgi ve merak uyandırabilecektir.

bu konuda daha önce bir çalışma yapmış olan var mı.?
yorum ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşır mısınız.

saygılar

Geri