okulda explorerdan internete giremiyorum önemli

Kodla Büyü

alpi

Süper Üye
Süper Üye
explorerdan internete giremiyorum msn açılmıyor.Firefoxdan gayet güzel bir şekilde girebiliyorum güvenlik duvarlarını kapattım dns leri değiştirdim web ayarlarını sıfırladım yine olmadı.Hiç bir siteye girmiyor ve okulda ki hiç bir bilgisayar girmiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam daha önceden norton antivirüsü internet securityi falan kurduysan böyle bir hata oluyor. Ben de de böyle bir hata olmuştu. Sebebini birtürlü anlayamamıştım. Daha sonradan anakartın driverlarını kurarken nortonuda kurmuşum. Ama daha sonradan kaldırdım. Bu problemi çözmek için internette çözüm yolları ararken bazen sayfalarda norton ile ilgili bu hatadan bahsediyorlardı. Bu yüzden belki sorunun norton internet security den kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

bugün okulda bir arkadaşın laptopunda da benzer problemle karşılaştım. Ama sorunun nortondan kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü arkadaşın laptopunda norton kurulu değildi. o da aynen böyle explorerdan nete girmiyo ve msn açmıyodu.. format atmayı denediğimde harddisk algılanmadı şeklinde bir mesaj verdi. yardımcı olursanız ben de sevinirim

arkadaşlar bir bilgisayardan değil birden fazla bilgisayarda aynı proplem var cok garip ya........

firefoxtan giriyor internet explorerdan girmiyor. msn çalışmıyor ilginç.
Bazen msn internetin çalışmama nedenlerini çok güzel bir şekilde anlatıyor. Msn ye bağlanmaya çalışıldığında Sorun gider butonuna basıp sorunun giderilmesini bekleyin ve ardından sorun giderilmediyse sorunun neden kaynaklandığını msn söylüyor.
Bu arada firefoxta iken çevrimdişi çalışmadığınızdan eminsiniz değil mi ?

hocam internet explorer da araçlar/internet seçenekleri/bağlantılar/yerel ağ ayarları burada proxy sunucusu aktif ise iptal edin. ayarları otomatik olarak algıla deyin. büyük ihtimalle probleminiz çözülecek. u93 programından düzgün çıkılmadığında sizin bahsettiğiniz gibi bir problem oluyor. umarım çözülür probleminiz

Bencede sorun Ultrasurf.

Benim çözümüm: Internet Explorer->Araclar->Seçenekler->Gelişmiş Sekmesi->Internet Explorer Ayarlarını Varsayılan Durumuna Sıfırla Butonu

Her seferinde bunu yapmak istemiyorum ama, başka çözümü yok mudurki acaba?

Geri