OKULDA BRANŞINDA TEK ÖĞRETMEN OLUNCA ZÜMRE TOPLANTISI ??

Kodla Büyü

confrere

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ekim 2011 de çıkan yazıya göre;
"aynı sınıfı veya aynı dersi okutan yalnızca bir öğretmen olması durumunda zümre öğretmenler kurulunun toplanmasına gerek bulunmamaktadır "
şeklindeki ifadeye göre o zamandan beri zümre yapmıyordum ben, bu konu hakkında bir değişiklik var mı? haberi olan var mı?

bahsettiğiniz yazıya istinaden yapılmayabilir.
ama gelin bunu işgüzar yöneticileriNize anlatın bakalım.

tek öğretmen olunca doğal olarak zümren müdürdür. ayrıca zümre=plan demektir
hangi işte yazılı plan olmadan işe başlar devlet. hiçbirinde.
dolayısı ile dersin varsa, zümre yapacaksın arkadaş. 2 sayfa olsun yap, zümrene müdürbeyi dahil et.

ha bir de şu var bir okulda diyelim ders zümresi değil de branş zümresi var, o ders zümresinin üstünde. genel koordinasyon için onu yapmayabilirsin..

benim diyeceğim 3 tür zümre var,
1 - Ders zümresi = dersin varsa bu olmazsa olmazdır.
2 - Branş zümresi= branşlar arasında birisi zümre başkanı seçilir, o da genel bir zümre yapar. bu işte tek olunca ihtilaflı,
3 - Sınıf Şube Öğretmenler Zümresi = 9 10 11 12 sınıfların her kademesi için bir zümre hazırlanır, onu da yine bir kişi üstlenir, yine ihtilaflıdır.

Bir öğretmen varsa zümreye gerek yok. İşgüzarlar isteyebiliyor o ayrı konu tabi.

Bir okulda bir branştan bir öğretmen varsa zümre toplantısı yapmaya gerek kalmıyor. Bununla alakalı MEB'in görüş yazısı var. Bu görüş yazısının çıktısını alıp dosyanıza koymalısınız arkadaşlar. Denetmenlerin bir çoğunun bu konudan haberi yok, bir çok konuda haberlerinin olmadığı gibi. İsteyen olursa da bu yazıyı gösterirsiniz. Bahsettiğim yazı e-postamın ekinde olması gerekiyordu. Bulayım buraya eklerim.

Okulda dediğiniz gibi bir branştan tek öğretmen varsa zümre toplantısı yapılmıyor ama bizim müdür gene istiyor işte:)

arkadaşlar ben 2 senedir yapmıyorum 2 sene önce söylediğimizde "olmaz öyle şey" demişti. tabi resmi yazıyı gösterince kakalak gibi kaldı. hatta her sene "herkes zümre toplantısı yapacak" dediğinde biz "hocam biz yapmayacağız değil mi" diye söyleyip yapmamaya devam ediyoruz.

Zümre öğretmenler kurulu

MADDE 36 – (1) Zümre öğretmenler kurulu, okulda aynı dersi okutan öğretmenlerden oluşur. Kurul, ilk toplantısında o eğitim-öğretim yılı için kendi aralarından birini başkan seçer.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27305_0.html

Tek öğretmen zümre yapmıyor hocam, müdürün istediği zümre bölgedeki zümredir. Kişi kendi kendine zümre yaparmı mantığa aykırı kend,n söyle kendin cevap ver kendin tartış olmaz böyle birşey. Zümre zaten ortak fikirlerin tutanağı değil mi..

..LysimakhoS..' Alıntı:
Bir okulda bir branştan bir öğretmen varsa zümre toplantısı yapmaya gerek kalmıyor. Bununla alakalı MEB'in görüş yazısı var. Bu görüş yazısının çıktısını alıp dosyanıza koymalısınız arkadaşlar. Denetmenlerin bir çoğunun bu konudan haberi yok, bir çok konuda haberlerinin olmadığı gibi. İsteyen olursa da bu yazıyı gösterirsiniz. Bahsettiğim yazı e-postamın ekinde olması gerekiyordu. Bulayım buraya eklerim.
meb in görüş yazısı mı üstündür, yönetmelik mi bunu önce anlamak lazım.
kardeşim markete bile gideceksen alınacaklar listesi felan gideceğin yer bunları planlaman veya yazman lazım. üşenmeyiiinn.

Internet' Alıntı:
..LysimakhoS..' Alıntı:
kardeşim markete bile gideceksen alınacaklar listesi felan gideceğin yer bunları planlaman veya yazman lazım. üşenmeyiiinn.

hocam sen zümre plan karıştırıyorsun herhalde. Bölge zümre zaten olacak kendi başına yaptığını ne yapacaksın.

Internet' Alıntı:
..LysimakhoS..' Alıntı:

hocam meb görüşlerini o anki ruh haline göre bildirmiyor sonuçta. mevzuata dayanarak görüş bildiriyorlar.

file.php

Internet' Alıntı:
..LysimakhoS..' Alıntı:

Görüş yazısını da yazıp gönderen MEB, yönetmeliği çıkartan da MEB. Ama görüş yazısı genelde senin gibiler için çıkartılıyor; anlamakta zorluk çekenler için :) Tek fark bu delikanlı. Sen markete gitmek için bile planlama yapıyorsan bu senin problemindir, kimseyi bağlamaz. Birinden yardım almalısın. Üşenecek olsam beni bu kadar güldüren yazına cevap vermezdim zaten :)

..LysimakhoS..' Alıntı:
Internet' Alıntı:
..LysimakhoS..' Alıntı:

Görüş yazısını da yazıp gönderen MEB, yönetmeliği çıkartan da MEB. Ama görüş yazısı genelde senin gibiler için çıkartılıyor; anlamakta zorluk çekenler için :) Tek fark bu delikanlı. Sen markete gitmek için bile planlama yapıyorsan bu senin problemindir, kimseyi bağlamaz. Birinden yardım almalısın. Üşenecek olsam beni bu kadar güldüren yazına cevap vermezdim zaten :)

Sana tekrardan yazacaktım, ama böteci olduğunu öğrendim, sanırım normal dedim. cevap vermiyyorum.
ayrıca mesajlarının altındaki:
"Emniyeti sağlamak güvenlik güçlerinin görevidir. Okullarda öğretmenler yerine polisler nöbet tutmalıdır."

yazısını da görünce inan hayattan soğudum senin bu üşengeçliğin ve "meslekten" bihaber hallerin , neysee... :!:
ayrıca tayin isteyip de benim çalıştığım ile gelmezsin değil mi? :-1: beni ve şehrimi memnun edersin.

Geri