okulda beklemeyen formatörler!!!

Kodla Büyü
aslında doğru söylüyorsun böyle olan öğretmenler var.ama bu yüzden bu halde değiliz.o arkadaşlar akşam yedilere kadar kalsalar da bilişim öğretmenin değeri idarenin ona olduğu muhtaçlık seviyesi kadardır.bi iş neyse o yapılmalıdır.5'e kadar durulacaksa 5 kadar durulmalıdır.ama ama ....okulda beklemeyen formatörleri okulda tutmak sizin değil idarecinin görevidir.
aynen nöbetini tutmayan öğretmene nöbetini tutturmak ,derse girmeyen öğretmenin derse girmesini sağlamakta olduğu gibi.

ben hiçbirzaman pazarlık etmedim idarecilerle.şu saatten çıkayım edeyim diye.etmem de .ancak işim varsa izin alıp çıkarım.
Ama birkez daha söylüyorum 5 kadar okulda tutamıyorsa idareci bu senin görevin değildir.idarecinin görevi.

illa hak aramak istiyorsan " rehber öğretmenler çalıştığı saat kadar çalışma" hakkında hak ara bence.bak ozaman çoğu kişi destek olur.ben dahil.

bazı arkadaşlar da destek vermişler okuldaki idareci arkadaşları/eşlerinden duymuşlar.neymiş formatör öğretmen iş yapmıyor okulda kalmıyormuş.okulda tutamıyorsa idarecinin beceriksizliği.iş ya yapmıyor dediği de işini ona yıkamamasıdır.

gipart' Alıntı:
Ne gereksiz bir başlık olmuş
Yine birbirimize girmek için yazılmış absurt bi başlık.
8-5 Okul da boş boş duran formatörde canı sıkılınca böyle şeyler yazıyor.
Allah aşkına kim ne yaparsa yapsın yargılayacak biz değiliz. Adamın idarecileri var. Onlar ses cıkarmıyorsa bize ne oluyor.
:+1:

öz elşetiri yapmam gerekirse konunun başlığı bencede biraz yanlış olmuş, benim asıl hedefimde okulda asli görevini yerine getirmeyen ve yaramıza tuz basılmasına sebep olan kişiler vardı, ama görünüşe bakılırsa formatörlerin hepsini karalama gibi algılanmış.. ama rehber öğretmenin bile böylelerini görüp ondan sonra "formatör değilmi yatıyor işte" lafını söylemesi benim zoruma gidiyor arkadaşlar, hırsızın hiçmi suçu yok bu noktada..

Birçok okul müdürnün o kadar anlayışlı olacağını zannetmiyorum. O şekilde davrananların sayısı çok azdır. Buda her meslekte normaldirki. zaten 8- 5 measi formatörlük için gereksiz bir zaman dilimi.

Bu halde olmamızın nedeni bence bu değil hocam. Sanki birisi formatörler gerekli, gereksiz diye müdürlerimi dinledi. Benim karşılaştığım çoğu müdür başka branşlardan formatöre karşı ama formatörlerinin birçoğu başka branştan.

Her branşla ilgili kararlamalar olur. Ama bizim kadar kendi arasında kendini kararlayan olamaz. Bu kadar ayrışmaların olduğu bir branşta yok.

bütün sayfaları okuyamadım ama sanırım pek değinilmemiş. Her formatör öğretmen Bilişim Teknolojileri öğretmeni değilki!
sırf bu formatörlük mevzusundan başka branştan formatör atanıp okulun kadrolu bilişim Teknolojileri öğretmeninin başka yere gönderildiği bir dünyadayız ki bu konuyuda burada açmışlardı. Yani arkadaşlar aslolan VİCDAN eğer rahatsa ne mutlu sana yoksa zaten ne söylense boşaaaa sevgili meslektaşlarım :)

Ben 9-5 çalışıyorum, işimi de yaparım, idareyle de fazla muhattap olmam, gidip de onlara yok hocam saat 3 te çıksam diyemem, yapım bu. Ama saat 3 te çıkan arkadaşlara da birşey demem. Keşke rehber öğretmen gibi koşullar da çalışsak.

Böyle bir sistem ve bizim durumuz bu haldeyken okulda olmak çoğu zaman insanı patlama noktasına getiriyor.Akşama harbe girmiş gibi sinirler her zaman tavan yapıyor.Bilişimciler için 08:00-17:00 çok fazla diye düşünüyorum.Aşırı radyasyon ve elektriğe maruz kalıyoruz.Bizi yıpratıyor bu.İnsanların verdiği sıkıntıları geçtim artık.Birçok alanda lab tarzı çalışanlara ek ödeme var.bize bu konuda bile bir ayrıcalık yok.Kısaca bu hayat bizi stres delisi yapıyor.

Bu saatten sonra hiçbir bilişimciyi eleştirmem.Bizi bu hale getirenler utansın.

o kadar okulda çalıştım, hiç bir okuldaki hiç bir öğretmenden formatör öğretmen saat 5'e kadar beklemiyor diye bir dedikodu ya da sitem tarzı bir davranışla karşılaşmadım. çünkü bizim giriş çıkış saatlerinin onları ilgilendiren bir durum olduğunu sanmıyorum.

diğer öğretmenlerce yapılan söylentilerin branşımıza zarar verdiği doğru şöyle ki, haftada 6-15 saat derse girip onlarla aynı parayı alıyor oluşumuz, girdiğimiz derslerin ya da yaptığımız işlerin değil de boş geçen derslerin onların gözünde yatıyormuşuz izlenimi vermesindendir.

diğer taraftan da çoğu okulda bilgisayar öğretmenleri pek sevilmiyor (genellemedir, spesifik örneklerle bizim okulda seviliyor tarzı şeyler olmamalı) nedeni de bilgisayar öğretmenlerinin teknik açıdan ya çok yetersiz oluşları, başka okuldan ya da dışarıdan bilgisayarcı çağırmak gibi, ya da bilgisini sunmakta naz yapmaları. teknik bilgisi olmayanın (canlı şahidim format atamayan bilgisayar öğretmenleri var ama kpssyi geçmiş gelmiş yapacak bişey yok) faydası da yok öylesine gelip gidiyor ve yattığı yerden para kazanıyor oluyor. haklıdır haksızdır başka bir konu. teknik bilgisi çok, en azından yeterli olanların bazıları da bu okul ben olmadan yürümez kafasıyla bakıyor olaya. o da kendince haklıdır bu da başka bir konudur. burdaki mesele genelin branşımıza soğuk bakması. ama bu giriş çıkış saatlerinden değil başka nedenlerden bence. giriş çıkış saatlerini aklı başında yönetim okulun ihtiyacına göre zaten öğretmene iletir. 7de gel 10da gel ya da 3te çık 5te çık gibi.

burda zümrelerimizi hasetlikle yermenin bence yeri yok. herkes aynı şartlarda çalışmıyor. ben 5te çıkıyorum diğeri de çıksın diye bişey olamaz. alternatif sunsanız geç çıkıyor diye itiraz eden kişi de erken çıkmayı seçer çünkü. işini doğru yapanın böyle şeylerle işi olmamalı.

61>34' Alıntı:
uzun süredir gerek bu sayfada gerekse farklı ortamlarda hep hakkımızı aradık, kendimizi ezdirmemeye çalıştık ama şöyle bir durum varki; bazı okullarda ki formatör arkadaşların okula dahi uğramadıkları, sabah 10da gelip öğleden sonra okuldan ayrıldıkları dilden dile dolaşıyor ve kabul etsekde etmesekde bu bir gerçek. eğer hakkımızı arıyorsak bu şekilde mesleğine hıyanet eden, aldığı maaşın hakkını vermeyen karakter yoksunu insanların önce kendisine çeki düzen vermesi gerekir. bu durumda ne kadar hak ararsak arayalım, kimse bizim göz yaşımıza bakmayacaktır. bir kasa domatesin içersindeki 100 tane sağlam değil 1 tane çürük dikkat çeker.. ve biz bu çürükler yüzünden dersimizin kaldırılıp farklı branşlara kaydırılma noktasına kadar geldik!!!!

Kardeşim anlaşılan sen norm fazlası olmamışsın, formatör olamadığın yada olmadığın için maaş karşılığını dolduramadığın için, 2-3 okulda görevlendirilmemişsin, rehber öğretmenler gibi 8:00-12:00 çalışıp full ek ders almışsın (pardon sen 8:00-17:00 çalışmışsın), akşama kadar o toz yığını kasalardan 2-3 tana açıp tamir etmeye çalışırken sinir sistemini alt üst ederek eve gitmemişsin, öğretmen sınıfınamı teknik servisçimi idarecimi ne olduğun birbirine karışmamış, maaş yetmediği için ek ders almak uğruna asli görevin öğretmenliği unutup formatörlük gibi bir illet ile görevlendiriliyoruz, demekki senin maddi sıkıntılarında yok, üstüne üstlük yatıyosun diye itham edilmemişsin,

sen ne diyorsun hocam, başındaki şahsiyet sana gel demiş gideceksin yat demiş yatacaksın kalk demiş kalkacaksın gibi sözlerle milleti daha çok germeyin, sen memnunsun madem başkalarına karışma, elim ayağım titriyor sinirden, sen kimsin yaa? :verymad:

Geri